مجله قارتال

طبقه بندی انواع راه ها

تابلوهای ترافیکی

طبقه بندی راه ها همواره از موضوعات مهم و قابل توجه میباشد. نحوه طراحي و نصب تابلوهای ترافیکی در راه هاي مختلف با توجه به رده عملكردي مسير به صورت شرياني ( آزادراه و بزرگراه) ، راه اصلي و فرعي با تفكيك اين نوع مسيرها به صورت زير مي باشد:

سفارش انواع تابلو راهنمای مسیر

برای سفارش تولید تابلو با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت بازار همین حالا تماس بگیرید.

ارسال رایگان تابلو

ارسال رایگان به سراسر کشور برای سفارش بالای 50 میلیون تومان

گارانتی محصول

2 سال گارانتی بی قید و شرط کیفیت تابلو های تولیدی شرکت قارتال

شرياني(آزادراه):

تابلوگذاري و نحوه طراحي تابلوهای ترافیکی در تقاطع هاي واقع در آزادراه ها به صورت شكل هاي نشان داده شده در زير مي باشد.
تابلوهاي موجود در اين بخش براي آزادراه ها و بزرگراه ها نشان داده شده است. توجه به اين نكته در رابطه با تابلوها و طراحي آن ها ضروري است كه در تابلوهاي پيش آگاهي اطلاعاتي در صورتيكه مسير خروجي داراي شماره راه باشد، شماره راه به رنگ راه خروجي در آمده و در تابلوهای ترافیکی در محل، قسمتي كه مربوط به مسير خروجي است به رنگ مربوط به درجه راه خروجي تبديل مي شود. همچنين تابلوهاي سر دماغه خروجي به صورت جداگانه و كاملا با رنگ زمينه، مربوط به نوع مسير خروجي طراحي و نصب مي گردند. فاصله نصب تابلوهاي پيش آگاهي اطلاعاتي در آزادراه ها 500 ،1000 و 2كيلومتر مي باشد.

تابلوهای ترافیکی

شرياني(بزرگراه):

تابلوگذاري تقاطع هاي واقع در بزرگراه ها به صورت تابلوهاي ارائه شده در تصاوير زير بوده و تفاوت آن ها با آزادراه ها، تنها در رنگ زمينه تابلوها مي باشد. فاصله نصب تابلوهای ترافیکی پيش آگاهي اطلاعاتي در بزرگراه ها 500، 1000 و 2 کیلومتر مي باشد.

تابلوهای ترافیکی

راه های اصلی:

در راه هاي اصلي تابلوهای ترافیکی موجود در دماغه به صورت تصاوير نشان داده شده مي باشد و زمينه تابلوها به رنگ سبز در مي آيد. فاصله نصب تابلوهاي پيش آگاهي اطلاعاتي در راه هاي اصلی، 750 و 1500 متر می باشد.

تابلوهای ترافیکی

راه های فرعی:

در راه هاي فرعي تابلوهای ترافیکی موجود در دماغه صرفا به صورت پرچي طراحي و نصب شده و تابلوهاي در محل و پيش آگاهي(در صورت نياز) در مسير به صورت كناري با توجه تصاوير نشان داده شده و با رنگ زمينه سفيد مورد استفاده قرار مي گيرد. فاصله نصب تابلوهاي پيش آگاهي اطلاعاتي در راه هاي فرعي 250، 500 متر میباشد.

تابلوهای ترافیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *