ساخت سوله استخر ساده نیست و به مهارت زیادی نیاز دارد. به طور کلی سوله‌ها، سازه‌هایی صنعتی به شمار می‌آیند که امروزه کاربرد زیادی دارند. از سوله‌ها برای ساخت محیط‌ها و شرکت‌های صنعتی استفاده می‌شود. سوله نوعی سازه سقف دار است که با فلز تعبیه می‌شود. این سازه انواع مختلفی دارد. به هنگام ساخت سوله باید به نکات مهم و استانداردهایی که در زمینه ساخت استخر وجود دارد، توجه داشت. در حال حاضر استقبال از سوله‌های استخر بیشتر از قبل شده است. حتی وام‌هایی نیز برای ساخت چنین سوله‌هایی به متقاضیان ارائه شده است. نسبت به ساخت استخرهای بتنی، استفاده از سوله اقتصادی‌تر است. در ادامه می‌خواهیم سوله استخر و انواع آن را بررسی کنیم.

 

سوله استخر چیست؟

شاید بپرسید که سوله استخر چیست و چه تفاوتی با سایر سوله‌ها دارد. به طور کلی  سازه‌های ورزشی به خصوص استخر‌ها و سالن‌های ورزشی باید پایدار و مستحکم باشند. این سازه‌ها باید دهانه‌های بزرگی هم داشته باشند. به همین دلیل بهترین گزینه برای ساخت استخر را استفاده از سوله‌های استخر می‌دانند. افراد زیادی وجود دارند که می‌خواهند این نوع سوله‌ها را بسازند.

استخر یک محیط عمومی است و مورد استفاده همگان قرار می‌گیرد. بنابراین هزینه‌هایی که برای استفاده از خدمات استخر در نظر گرفته می‌شود با هزینه‌های ساخت استخر متناسب است. از این رو سوله استخر را که قیمت ساخت مناسبی دارد برای ساخت این ساز‌ه‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند.

 سوله‌های استخر عمدتاً سرپوشیده هستند و فضاهای مختلفی مثل رختکن یا حمام در آن‌ها وجود دارد. در مواقعی ممکن است نیمی از این سازه‌ها را با بتن کار کنند و نیمه دیگر که همان قسمت بالایی و سقف است را با استفاده از فلز کار کنند. به کمک عایق بندی‌های سقف و بدنه سوله می‌توان از ورود و خروج هوا به سوله استخر تبریز جلوگیری کرد. قیمت ساخت سوله استخر با توجه به نوع سوله و متراژ آن مشخص می‌شود.

سوله استخر چیست؟

 

بهترین روش ساخت سوله استخر

سوله‌هایی که امروزه ساخته می‌شوند، انواع مختلفی دارند. سوله‌های سنگین، یو بی ام و سوله سبک این سوله‌ها را تشکیل می‌دهند. امروزه افراد سوله‌های سبک یا خرپایی را بهترین نوع از سوله‌ها برای ساخت استخر می‌دانند. بهترین سوله استخر سوله‌ای است که از فشارهای وارد شده به بدنه تاثیر نپذیرد. این سوله باید با توجه به شرایط اقلیمی یک منطقه احداث شود و ماندگاری زیادی داشته باشد. از این رو باید در ساخت سوله استخر دقت زیادی به خرج داد.

 

ویژگی‌های سوله استخر

همان طور که گفتیم بهترین نوع از سوله‌های استخر همان سوله‌های خرپایی هستند. این سوله‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که باعث شده است از سوله خرپایی به عنوان بهترین سوله استفاده شود. به برخی از این ویژگی‌ها اشاره کرده‌ایم:

ویژگی‌های سوله استخر

 

سبک وزن بودن

سوله‌های خرپایی به دلیل این که با استفاده از پروفیل ساخته می‌شوند، وزن کمی دارند. ورق‌های فولاد زیادی در ساخت این سوله‌ها استفاده نمی‌شود. عدم استفاده از این اوراق باعث کاهش حداکثری وزن سوله شده است. با توجه به وزن سبکی که این سوله‌ها دارند، کارایی آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. به دلیل وزن کمی که سوله خرپایی دارد به آن سوله سبک می‌گویند.

 

ارزان قیمت بودن

ویژگی دیگر سوله‌های خرپایی ارزان قیمت بودن آن‌ها است. اگر به فکر ساخت سوله استخر تبریز هستید، بهترین گزینه انتخاب سوله خرپایی است. پروفیل بدنه این سوله‌ها بسیار ارزان قیمت است. پس می‌توان در هزینه ساخت یک محیط استخردار نیز تا حد زیادی صرفه جویی کرد.

 

استحکام زیاد

سوله‌های خرپایی مستحکم هستند. سوله استخر نیز باید محکم باشد. پس سوله خرپایی می‌تواند بهترین سوله استخر باشد. امروزه برای ساخت سوله استخر از جدیدترین متدهای روز دنیا بهره گرفته می‌شود. همچنین سازندگان این سوله‌ها از تجهیزاتی پیشرفته برای انجام برشکاری یا نصب استفاده می‌کنند. به همین دلیل انتظار می‌رود که سوله خرپایی استحکام زیادی داشته باشد.

 

ساخت در اندازه دلخواه

ابعاد دهانه سوله‌های خرپایی تغییر پذیر هستند. ویژگی که هیچ‌ کدام از سوله‌ها آن را ندارند! با این وجود می‌توان سوله‌های مخصوص استخر را در هر اندازه‌ای که نیاز است ساخت. بدون این که نگران ابعاد دهانه سوله بود.

 

نصب آسان

نصب سوله خرپایی آسان و کم هزینه است. اجزای سوله‌های خرپایی در کوتاه‌ترین زمان ساخته می‌شوند. سپس به محل احداث منتقل می‌شوند. نصب این سوله‌ها زمان زیادی نمی‌برد.‌ اگر این کار زیر نظر متخصصین قارتال انجام شود، سوله سریعا آماده بهره برداری می‌شود.

 

نکات مهم در ساخت سوله استخر

برای ساخت سوله استخر باید به یک سری نکات مهم توجه شود:

نکات مهم در ساخت سوله استخر

 

1. نوع سوله

از آنجایی که بهترین نوع سوله استخر سوله خرپایی است، به هنگام احداث سوله باید نوع سوله مورد توجه قرار بگیرد. سوله‌های سنگین برای استخر مناسب نیستند. سوله‌های یو بی ام نیز از مقاومت کافی برخوردار نیستند. پس تنها گزینه باقی مانده سوله خرپایی است که در موردش صحبت کردیم.

 

2. تناسب ابعاد سوله

به هنگام ساخت سوله استخر تبریز باید به تناسب ابعادی سوله نیز توجه بشود. ابعاد دهانه سوله باید با ارتفاع تاج سوله و میزان شیب سوله هماهنگ باشد. بدین منظور قبل از ساخت سوله یک سازی محاسبات فنی و مهندسی دقیق انجام می‌شوند. سوله استاندارد سوله‌ای است که با تکنیک‌های مهندسی دقیق و در ابعاد متناسب احداث شده باشد.

 

3. قیمت سوله

از دیگر نکات مهمی که به هنگام ساخت سوله مخصوص استخر باید به آن توجه داشته باشید، قیمت سوله استخر است. این قیمت تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر می‌کند.

 

4. میزان استحکام و مقاومت سوله

تیر ورق‌ها و پروفیل‌های موجود در ساخت سوله به کمک ابزارهای جوشکاری بر روی یکدیگر سوار می‌شوند. به هنگام ساخت سوله استخر برای مطمئن شدن از میزان کیفیت آن باید جوش‌های زده شده بررسی شوند. سوله‌های باکیفیت بهره وری بهتری نیز خواهند داشت.  مهم‌ترین فرآیندها در ساخت سوله برشکاری، جوشکاری و سوراخ کاری است. بسیار مهم است که این سه فرآیند با دقت انجام شده باشند.

 

5. ارتفاع سوله استخر

ارتفاع سوله استخر نیز باید استاندارد باشد. میزان پروفیل مصرفی در ساختار سوله با توجه به همین ارتفاع مشخص می‌شود. عمدتا سوله‌های استخر را با ارتفاع سه الی شش متر می‌سازند. این ارتفاع با توجه به طول و عرض سوله مشخص خواهد شد.

 

6. وزن سوله

بهتر است سوله‌ها به طور سبک ساخته شوند تا استحکام بیشتری داشته باشند. پس وزن سوله نیز مهم است.

 

7. سقف سوله استخر

سقف سوله استخر معمولا به طور شیب دار ساخته می‌شود. این سقف را با استفاده از پوشش دهنده‌های مختلف عایق سازی می‌کنند. پس هوا نمی‌تواند در این سوله نفوذ پیدا کند.

قیمت و خرید اینترنتی سوله استخر از قارتال کو

 

قیمت و خرید اینترنتی سوله استخر از قارتال کو

قیمت سوله استخر با توجه به عوامل مختلف مشخص می‌شود. این عوامل عبارتند از:

  • میزان وزن سوله
  • میزان ابعاد دهانه سوله
  • ارتفاع سوله
  • طول و عرض سوله
  • میزان مقاومت سوله
  • نوع فوندانسیون سوله استخر
  • تجهیزات به کار رفته در ساختار سوله
  • امکانات سوله
  • منطقه جغرافیایی که سوله در آن احداث می‌شود.

این عوامل هر کدام به تنهایی در افزایش یا کاهش قیمت سوله استخر نقش دارند. در مجموع می‌توان گفت که سوله‌های استخر سوله‌هایی ارزان قیمت هستند. به شرطی که در نوع خرپایی ساخته شوند. با افزایش ابعاد سوله، قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

افرادی که تمایل به خرید اینترنتی سوله دارند باید بهترین سازنده سوله استخر تبریز را انتخاب نمایند. قارتال یکی از این سوله سازان است که در راستای ساخت سوله‌هایی باکیفیت، برترین و به روزترین تجهیزات را به کار می‌گیرد. شرکت تولیدی قارتال با برنامه ریزی صحیح و اقدامات اصولی پایدارترین سوله استخر را در یک ‌محیط احداث می‌کند. قارتال برای کسب مزیت رقابتی قابلیت‌هایی که یک سوله دارد را به طور منحصر به فرد طراحی می‌کنند. آن هم به کمک مهندسین ماهر! از همه مهم‌تر این است که قیمت‌هایی اقتصادی را نیز برای مشتریان در نظر گرفته است. پس می‌توان به این شرکت تولیدی اعتماد کرد.

 

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد سوله استخر، انواع آن و قیمت آن با شما صحبت کردیم. سوله‌های استخر غالبا در نوع خرپایی تولید می‌شوند و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. این سوله‌ها باید در ابعاد متناسب تولید شوند. پس به دقت بالایی در طراحی این سوله‌ها نیاز است. قیمت سوله‌های استخر را با توجه به ابعاد آن، نوع آن و میزان کیفیت و استحکام سوله مشخص می‌کنند. شما می‌توانید سفارش ساخت سوله استخر به طور اینترنتی را در قارتال ثبت کنید.