مجله قارتال

برای ایمن سازی کارگاه‌های جاده‌ای چه تابلوهایی مورد نیاز است؟

جاده‌ها و راه‌های شهری و بین شهری به دلیل این که سال‌ها در دسترس هستند، ممکن است با فرسودگی مواجه شوند. بنابراین اگر این جاده‌ها تعمیر نشوند ممکن است چندی بعد از بین بروند‌. با توجه به روند فرسایش جاده‌ها، روند تعمیرات جاده‌ای و ایجاد کارگاه‌های جاده‌ای نیز افزایش پیدا کرده است. مسئولین موظف هستند هر از چند گاهی جاده‌های بین شهری و معابر شهری را برای افزایش امنیت رانندگان ترمیم و تعمیر کنند. پروژه‌های راه سازی یکی از خطرناک‌ترین پروژه‌ها هستند. بنابراین باید به تابلو و علائم ایمنی که در محوطه‌های کارگاهی نصب می‌شوند توجه زیادی کرد. استفاده از انواع تابلوهای هشدار دهنده، نیوجرسی‌های ترافیکی، انواع مخروط‌های ترافیکی و مواردی از این قبیل در محل انجام تعمیرات الزامی است. در ادامه در مورد تابلوهای ایمن سازی کارگاه های جاده ای بیشتر صحبت خواهیم کرد.

سفارش انواع تابلو راهنمای مسیر

برای سفارش تولید تابلو با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت بازار همین حالا تماس بگیرید.

خطرات رایج راه سازی

خطرات راه سازی در واقع خطراتی هستند که در یک لحظه می‌توانند جان یک فرد را بگیرند. کارگران کارگاه‌های جاده‌ای باید به این خطرات آگاه باشند. کافی است یک اشتباه کوچک در این زمینه پیش بیاید تا یک فرد آسیب‌های زیادی ببیند. پس کارگران باید با احتیاط کامل در این زمینه عمل کنند. برخی از مهم‌ترین این خطرات عبارتند از:

 • خطر برخورد
 • خطر لغزش و سقوط که معمولا در جاده‌های کوهستانی و ناهموار صورت می‌گیرد.
 • خطر کار در شرایط آب و هوایی نامساعد
 • خطراتی که ناشی از تلاش‌های متعدد هستند. گاهی اوقات کارگران مجبورند یک کار خاص را چندین بار انجام دهند. با انجام این کار خاص ممکن است به یک باره آسیب جانی زیادی ببینند.

ایمن سازی کارگاه های جاده ای

 

قارتال برترین تولید کننده تابلو های ترافیکی

با کیفیت ترین مصالح

تنوع بالا

مشاوره فنی رایگان

کادر فنی مجرب

ارسال رایگان تابلو

ارسال رایگان به سراسر کشور برای سفارش بالای 50 میلیون تومان

گارانتی محصول

2 سال گارانتی بی قید و شرط کیفیت تابلو های تولیدی شرکت قارتال

راه در دست تعمیر

علامتهای مربوط به کارهای راهداری و راهسازی، به رنگ سفید و قرمز در نظر گرفته می شود. این علامتها می تواند به تنهایی و یا بر روی تابلوی مستطیل شکل با زمینه زرد نصب گردد . در صورت نیاز، صفحات متمم با زمینه سفید و نوشته های سیاه به شرحی که قبلاً اشاره شده، زیر آنها نصب می گردد . به همین ترتیب، گاهی اوقات نیاز به دادن پیامی در مورد کارهای راهسازی است . این علامتها، مستطیل شکل بوده و دارای نوشته های سفید روی زمینه قرمز است.از مخروطهای ایمنی شب نما، باید به منظور مشخص کردن موقتی لبه راه، برای عبور وسایل نقلیه از کنار مانع، استفاده شود.

تابلوهای ایمن سازی کارگاه‌های جاده‌ای

مهم نیست که قرار است بازسازی‌های کوچک را انجام دهید یا پروژه‌های راه سازی بزرگ را به سرانجام برسانید. در هر صورت لازم است که با استفاده از تابلوهای ایمن سازی کارگاه‌های جاده‌ای کار خود را پیش ببرید. برخی از تجهیزات جهت ایمن سازی کارگاه‌های جاده‌ای عبارتند از:

استفاده از علائم پیش آگاهی

اولین علائمی که به عنوان تابلوهای ایمن سازی کارگاه های جاده ای بوده و رانندگان باید آن‌ها را مورد توجه قرار دهند، تابلو اخطاری به خصوص تابلو جاده در دست تعمیر است. این تابلوها باید با فاصله‌های مناسب در محلی مناسب نصب شوند. یعنی فاصله نصب تابلو تا محل انجام تغییرات در جاده‌ها مناسب و مجاز باشد.

این علائم با توجه به فضای کاری که اشغال شده است و همچنین با توجه به میزان تعمیرات کارگاهی، باید در محلی نصب شود که در معرض دید رانندگان قرار بگیرد. ممکن است پایه این نوع از تابلوها کوتاه انتخاب شود که این کاملا اشتباه است. این تابلوها باید به گونه‌ای تولید شوند که نه‌ تنها رانندگان ماشین‌های سواری بلکه رانندگان خودروهای باری نیز نسبت به انجام عملیات کارگاهی در جاده آگاهی پیدا کنند. پس میزان ارتفاع آن‌ها نیز باید مناسب باشد.

نقشه جانمایی ایمن سازی کارگاه های جاده ای

علائم از راست برانید و از چپ برانید

از دیگر تابلوهایی که باید در محوطه‌های کارگاهی راه سازی نصب شوند، علائم به راست برانید و به چپ برانید هستند. در ابتدا و انتهای محوطه کارگاهی باید این علائم نصب شده باشند.‌ برای تعیین میزان قطر این علائم باید به جدول ارتفاع و قطر توجه بشود.

استفاده از تابلوهای اطلاعاتی

توصیه می‌شود که از تابلو اطلاعاتی برای ایمن سازی محوطه کارگاهی استفاده بشود. در واقع در تمامی محوطه‌های کارگاهی استفاده از تابلوهایی که در مورد این محوطه به راننده آگاهی می‌دهند احساس می‌شود. این تابلوها نباید باعث کاهش دید راننده شوند. همچنین نصب تابلوهای اطلاع دهنده در محل عبور عابر پیاده ممنوع است. تابلوهای مذکور باید نام پیمانکار و  مشکلات به وجود آمده جاده‌ای را نیز نمایش دهند.

محصولات مرتبط

برای اطلاعات بیشتر روی تصاویر کلیک نمایید.

استفاده از موانع ترافیکی

بسیاری از جاده‌هایی که محوطه کارگاهی در آن‌ها به وجود آمده است باید مسدود شوند. برای مسدود سازی محوطه کارگاهی در جاده لازم است که از تجهیزات و موانع ایمنی ترافیکی استفاده شود. این محصولات نه تنها باعث اجرای نکات ایمنی و استاندارد می‌شوند؛ بلکه می‌توانند عبور و مرور اجتماعی را آسان‌تر کنند. بنابراین وجود تابلوهای ایمن سازی کارگاه های جاده ای در پیاده روها، بزرگراه‌ها و محیط‌های کارگاهی باعث می‌شود که رانندگان و افراد با احتیاط از کنار این موانع عبور کنند.

تابلو و تجهیزات ایمن سازی کارگاه های جاده ای

استفاده از مخروط‌های ایمنی ترافیک

علاوه بر موانع ذکر شده باید از مخروط‌های ایمنی ترافیکی نیز استفاده شود. این مخروط‌ها ساختاری با کیفیت دارند و با استفاده از شبرنگ تولید می‌شوند. بنابراین رانندگان می‌توانند زمان و مکان کاهش سرعت را مشاهده کرده و اقدامات لازم برای کاهش سرعت را پیاده‌ سازی کنند. برای این که بهترین مخروط‌های ایمنی ترافیکی را خریداری کنید، باید به میزان مساحتی که کارگاه دارد توجه نمایید. بدیهی است که محوطه‌های کارگاهی کوچک به مخروط‌های آنچنان بزرگ نیازی نخواهند داشت.

مخروط برای ایمن سازی کارگاه جاده ای

تابلوهای ایمنی در کارگاه

تابلوهای ایمنی در کارگاه‌ها باعث می‌شوند که میزان امنیت جان کارکنان افزایش پیدا کنند. همان طور که اشاره کردیم؛ این تابلوها انواع مختلفی دارند. نصب این تابلوها در محوطه‌‌های کارگاهی لازم و ضروری است.

تابلوهای ایمن سازی کارگاه های جاده ای معمولاً با استفاده از نکات استاندارد و مواد مندرج در قانون راهسازی به وجود می‌آیند. تابلو خطر و احتیاط، تابلو مواد خورنده، تابلو خطر مواد سمی، تابلو خطر سقوط، تابلو خطر موانع، تابلو خطر افتادن، تابلو خطر برخورد با موانع ترافیکی و تابلو خطر برق از جمله مهم‌ترین تابلوهایی هستند که به هنگام کار کردن در محوطه‌های کارگاهی باید از آن‌ها استفاده کرد.

تابلوهای چند منظوره و تابلو ایمنی آسانسور نیز در زیر مجموعه تابلوهای ایمنی کارگاهی قرار دارند. این نوع از تابلوها می‌توانند مراجعه کنندگان به یک محیط را با تمامی خطر احتمالی آشنا کنند و برای حفاظت فردی افراد کار افراد را تشویق نمایند. همچنین این تابلو‌ها می‌توانند باعث جلوگیری از زیان‌های مالی یا حتی زیان‌های جانی شوند.

تابلو ایمن سازی کارگاه های جاده ای

برای افزایش ایمنی جاده هایی که در دست تعمیر هست، به منظور جلوگیری از بروز هر گونه حادثه خطرناک باید تابلوهای کارگاهی نصب گرددد.

مشاوره رایگان سفارش انواع سازه فلزی

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

تابلوهای عمرانی و ایمنی راه

برای این که ‌کارگاهی در جاده‌ها و راه‌ها به وجود بیاید، باید از تابلوهای مختلف استفاده شود. تابلوهایی که نشان می‌دهند تعمیرات جاده‌ای در حال انجام شدن هستند، باعث می‌شوند که راننده اختیار کند و سرعت خود را کاهش دهد. این تابلوها در فواصلی معین از کارگاه نصب می‌شوند تا راننده تدابیر لازم را اتخاذ نماید. در ادامه به برخی از این تابلوها اشاره شده است.

 • تابلو احتیاط ۳۰۰ متر
 • تابلو احتیاط ۴۰۰ متر
 • تابلو جاده باریک می‌شود ۶۰۰ متر
 • تابلو عملیات عمرانی هر ۱۰۰ متر
 • تابلو عملیات راهسازی حداکثر سرعت ۳۰
 • تابلو عملیات راهسازی از سرعت خود بکاهید
 • تابلو حداکثر سرعت ۳۰
 • تابلو کارگران مشغول کارند
 • تابلو جاده در دست تعمیر است
 • تابلو پایان کار
 • تابلو محدوده کارگاهی تا ۱۰۰ متر جلوتر
 • کارگران مشغول کارند.
 • تابلو پایان
 • تابلو محوطه کارگاهی
 • تابلو عملیات راه سازی
 • تابلو خطر که با اعداد مختلف نشان داده می‌شود. وجود این اعداد نشانگر میزان فاصله هستند که راننده با محوطه کارگاهی دارد
 • تابلو جاده باریک میشود
 • تابلو جاده جلوتر منحرف می‌شود.
 • تابلو از چپ برانید
 • تابلو از راست برانید
 • تابلو مسیر انحرافی

تابلوهای کارگاهی برای افزایش ایمنی جاده های در دست تعمیر

رنگ‌های به کار گرفته شده در تولید تابلو ایمنی راه و محوطه کارگاهی

رنگ‌هایی که برای تولید تابلوهای ایمنی کارگاه به کار گرفته می‌شوند، معمولا رنگ‌هایی هستند که ماهیت یک تابلو را مشخص می‌کنند. با توجه به نوع خطری که‌ ممکن است گریبانگیر افراد بشود، رنگ تابلوهای ایمنی کارگاه‌های راه سازی را تغییر می‌دهند. اصلی‌ترین رنگ‌ها برای تولید این کارگاه‌ها عبارتند از:

1. رنگ قرمز

از رنگ قرمز به عنوان یکی از اصلی‌ترین رنگ‌ها برای اعلام خطر استفاده می‌شود. با استفاده از این رنگ می‌توان رانندگان را از خطرات احتمالی آگاه کرد. رنگ قرمز به گونه‌ای است که توجه اکثر افراد را به خود جلب می‌کند.

2. رنگ نارنجی

برای ساخت تابلوها و اتیکت‌های هشدار دهنده از رنگ نارنجی نیز استفاده زیادی می‌شود.

3. رنگ زرد

برای ساخت تابلوهای احتیاط از رنگ زرد استفاده می‌شود. معمولا برای ساخت مخروط‌های ترافیکی از این رنگ شبرنگی بهره می‌گیرند.

4. رنگ سبز

برای نشان دادن سایر دستور العمل‌های ایمنی در مسیرهای شهری یا بین شهری از رنگ سبز استفاده می‌شود. رنگ سبز در واقع برای نشان دادن محل تجهیزات، امکانات مربوط به کمک‌های اولیه و علائم مربوط به خروج اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5. رنگ آبی

رنگ آبی نیز یکی دیگر از رنگ‌های اصلی برای ساخت تابلوهای ترافیکی است. این رنگ کاربرد چندانی در طراحی تابلوهای ایمنی مسیر ندارد.

6. رنگ ارغوانی

خطرات مربوط به تشعشعات را با استفاده از رنگ ارغوانی نشان می‌دهند.

تجهیزات ایمنی جهت افزایش ایمنی جاده های در دست تعمیر

 

قیمت و خرید اینترنتی تابلوهای ایمنی محوطه کارگاهی از قارتال

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید انواع تابلوها و علائم ایمنی، قیمت آن‌ها است. با توجه به نوع تابلو و علائم این قیمت متغیر است. به طور کلی قیمت تابلوهای ایمن سازی کارگاه های جاده ای  چندان زیادی نمیباشد. به همین دلیل در تمامی محیط‌ها به خصوص راه‌ها به چشم می‌خورند. حال اگر یک تولید کننده منصف را برای خرید این تابلوها بیابید، هزینه‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کنند. قارتال یکی از برترین تولید کنندگان انواع تابلوها و سازه علائم ایمنی راه و شهر سازی به شمار می‌آید که تابلوهایی باکیفیت را با قیمتی مناسب به شما ارائه می‌دهد.

قیمت تابلوهای ایمنی قارتال تحت تاثیر عوامل مختلف مثل ابعاد تابلو، نوع پایه تابلو، کیفیت آن و تعداد آن متغیر است. خرید عمده انواع تابلو باعث کاهش چشمگیر قیمت‌ها خواهد شد. شما می‌توانید جهت صحبت درباره سفارشات خود با شرکت تولیدی قارتال 09144220646 در ارتباط باشید.

علائم ایمنی کارگاهی جاده ای

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد تابلوها و علائمی که در محوطه‌های کارگاهی راه سازی نصب می‌شوند با شما صحبت کردیم. تعمیرات جاده‌ها همواره از پروژه‌های پرکاربرد و البته پر خطر است که به هنگام انجام آن باید به یک سری نکات مهم توجه بشود. بسیاری از این تابلوها در فواصلی معین از محوطه‌های کارگاهی نصب می‌شوند تا راننده تدابیر لازم را اتخاذ کند.

تابلوهای ایمنی و هشدار از خطر معمولا به رنگ قرمز طراحی می‌شوند. نیوجرسی‌ها و موانع دیگر نیز در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تعبیه می‌شوند. پس هر کدام از رنگ‌ها یک معنی خاص دارند. شما باید تابلوهای ایمنی را برای کاهش تلفات حین انجام تعمیرات جاده‌ای به کار ببندید. قیمت این تابلوها تحت تاثیر عوامل مختلف می‌تواند متغیر باشد. جهت استعلام قیمت تابلوهای کارگاهی با قارتال تماس بگیرید.

سوالات متداول

1- تابلوهای ایمن سازی کارگاه‌های جاده‌ای شامل چه تابلوهایی می‌شوند؟

تابلوهای زیادی در زمینه ایمن سازی این محوطه‌ها به کار گرفته می‌شوند که در مقاله به آن‌ها اشاره شد. مهم‌ترین تابلوهای افزایش امنیت کارگاه‌های جاده‌ای تابلوهایی مثل احتیاط، محوطه کارگاهی و کارگران مشغول کار هستند، میباشد.

2- قیمت تابلوهای ایمنی کارگاهی چگونه مشخص می‌شود؟

این تابلوها با توجه به نوع، ابعاد، کیفیت، تعداد و مواردی از این قبیل قیمت گذاری می‌شوند.

3- مزایای استفاده از تابلوهای ایمنی در کارگاه‌های جاده‌ای چیست؟

این تابلوها به افزایش دید رانندگان و هشدار دادن به آن‌ها نقش زیادی دارند. در واقع برای کاهش تلفات جانی و مالی از این تابلوها استفاده می‌شود. پس اهمیت آن‌ها بسیار زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *