قاب فولادی از ستون های قائم و تیرهای افقی تشکیل شده است که به وسیله میخ پرچ یا پیچ و مهره و یا جوش به طور محکم به یکدیگرمتصل می‌شوند. تیرهای فولادی عضو سازه ای افقی هستند که بارهای اعمال شده جانبی در محورشان را تحمل می کنند. ستون‌ها اعضای سازه‌ای قائم هستند که فشار بار را انتقال می دهند. از آن‌ها می توانند به عنوان تشکیل اسکلت فولادی ساختمان استفاده کنند.

سازه فولادی براساس استانداردهای مناسب و قابل اجرا طراحی و تولید می شوند.

انواع اتصالات قاب فولادی

ساخت فولاد معمولی

ساخت فولاد معمولی روشی است که در آن فولاد را با اندازه های مناسب و صحیح برش می‌دهند. سپس به قاب فولادی نهایی، جوش داده می شود. این روند ساخت و تولید به طور کامل در محل پروژه اجرا می شود که نیازمند نیروی انسانی زیادی است.

ساخت فولاد پیچ و مهره ای ساخت فولاد پیچ و مهره ای

 در این روش همه قسمت‌های قاب فولادی در خارج از محل پروژه تولید و ساخته می شود. سپس به محل پروژه انتقال یافته و توسط پیچ و مهره به یکدیگر اتصال می یابند. اندازه قسمت‌های قاب فولادی بر اساس اندازه کامیون و یا تریلر که المان های فولادی را به محل پروژه تحویل می دهد در نظر گرفته می‌شود. معمولا برای حمل با کامیون حداکثر اندازه المان 6 متر و برای حمل با تریلر حداکثر اندازه 12 متر است.

کارهایی که در محل پروژه انجام می شود شامل بالا بردن قسمت‌های فولادی و اتصال به یکدیگر است. به همین دلیل این روش یک روش سریع است و از آن جایی که اکثر تولیدات در کارگاه با ماشین آلات صحیح و روشنایی مناسب در شرایط بهتر انجام می شود این روش اجرا طرفداران بیشتری دارد.

ساخت فولاد سبک

فولاد سبک یک ورق فولادی نازک (بین 1-3 میلیمتر) است که به شکل مقطع c و مقطع z می توان خم کرد. این روش به طور گسترده ای رایج شده است. که برای ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و کوچک استفاده می شود. از فواید ساخت و ساز با فولاد سبک می توان به طراحی انعطاف پذیر, سرعت اجرای بالا, مستحکم بودن, سبک بودن, قابل بازیافت بودن و کیفیت خوب اشاره کرد.

 

قاب فولادی به دلیل مقاومت, وزن کم, سرعت اجرا و دهانه های بزرگ گزینه ی مناسبی برای ساخت و سازهای مختلف ساختمان ها و آسمان خراش ها هستند. سازه های فولادی در ساخت و ساز سازه‌های زیر مورد استفاده قرار بگیرند:

ساختمان‌های بلندسوله‌های صنعتیساختمان‌های انبارساختمان‌های مسکونیسازه‌های موقت

فواید قاب فولادی

پایداربا دواممقرون به صرفهدوست دار محیط زیستتوانایی طی مسافت های طولانیاجرای سریع و راحتمقاومت بالاسازگاری با هر نوع شکلوزن کمشکل پذیری( هنگامی که تحت بار زیاد قرار می گیرد به صورت ناگهانی نمی شکند بلکه به آرامی خمیده می شود)

سوله های صنعتی

سوله به سازه فلزی مثلثی شکل گفته می‌شود که معمولا دارای سقف  شیب دارهستند که ساخت آن‌ها با ساختمان متفاوت است و دارای دهانه های بزرگ است. همین باعث شده از ورق ها و پوششهای خاصی در ساخت آن‌ها استفاده شود. بیشترسوله های صنعتی با سازه های فولادی ساخته می شوند که این مسئله ممکن است در ابتدای کار گران قیمت به نظربرسد. اما در بلند مدت مقرون به صرفه است. به دلیل عدم نیاز قاب فولادی به نگهداری در شرایط بد، همچنین سوله های صنعتی ساخته شده با این مصالح به نسبت مصالح دیگر در گذر زمان کمتر دست خور تغییر می شوند. از آن جایی که فولاد دچار ترک,شکاف و پوسیدگی نمی شود نیازی به تعمیرات پرهزینه ندارد.  مبحث دهم مقررات ملی ساختمان جهت طراحی قاب های فولادی سوله، مبحث نهم مقررات ملی ساختمان جهت طراحی بخش های بتنی سوله، نشریه شماره 325 که به طور جامع ضوابط طراحی و محاسبه در آن اشاره گردیده است، مبحث ششم مقررات ملی ساختمان جهت بارگذاری و سایر مباحث 20 گانه مقررات ملی ساختمان.

چرا سوله صنعتی یک سرمایه گذاری هوشمندانه است؟

سوله های صنعتی پتانسیل و مزایای زیادی دارند که ممکن است شما در نظر نگرفته باشید. اگر به دنبال ساختمانی هستید که سرمایه اولیه خود را برداشت کنید، پیشنهاد ما به شما خرید سوله صنعتی است.

فواید سوله های صنعتی

 سوله صنعتی فضای بسیار سازگاری است.

 سوله های صنعتی یک فضای چند منظوره هستند. اکثر ساختمان‌های آجری و ملاتی تنها با یک هدف ساخته شده‌اند و تبدیل آن‌ها به یک ساختمان دیگر بسیار سخت است. در حالی که تبدیل سوله‌های صنعتی به هر آنچه که مورد نیاز است بسیار آسان می باشد. به عنوان مثال میتوان از آن ها به عنوان فضای اداری استفاده کرد و بعد از مدتی در صورت نیاز می توان سوله صنعتی را به انباری تبدیل کرد. همچنین در سوله های صنعتی یک سطح میزانسن برای ایجاد اداره بر روی فضای انباری می توان اضافه کرد. زمان وهزینه لازم برای تبدیل یک سوله صنعتی بسیار کمترازهزینه‌ی تبدیل یک ساختمان آجروملات است.

سوله های صنعتی درآمد بالاتری ایجاد می کنند.

 از یک سوله صنعتی به نسبت یک ساختمان درهمان اندازه می‌توان درآمد بیشتری را کسب کرد. املاک تجاری براساس متراژ مربع اجاره دریافت می کنند. یک سوله صنعتی بسیار انعطاف پذیر است و می توان به راحتی فضای بیشتری را در داخل اضافه کرد و اجاره بیشتری به دست آورد. هرچه بیشتر بتوانید اجاره به دست آورید، درآمد بیشتری کسب می کنید و از همان اول سریعتر می توانید سرمایه اولیه خود را در خرید ملک پس بگیرید.

نگهداری کمی نیاز دارند.

سوله های صنعتی با استفاده از فولاد ساخته می‌شوند، که این امر باعث می‌شود هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کم باشد؛ به این معنی که شما برای نگهداری ساختمان خود باید زمان و بودجه کمتری را هزینه کنید. فلزی که سوله ها از آن ساخته شده است برای محافظت در برابر آب و هوا گالوانیزه شده و باعث زنگ زدگی آن نمی شود. همچنین این فلزدر مقابل اثرات خوردگی محافظت شده است. برای محافظت از فلز ممکن است لازم باشد هر چند سال یک بار سوله را رنگ آمیزی کرد، اما به غیر از این، تقریباً به هیچ‌گونه نگهداری احتیاج نیست. این امر نگهداری آنها را بسیار ارزانتر می کند که برای سرمایه گذاران بسیار جذاب است.

با دوام هستند

سوله های صنعتی سازه های بسیار محکمی هستند که این یک مزیت بزرگ است. اگر سوله صنعتی دارید می توانید از ماندگاری طولانی مدت آن اطمینان داشته باشید.

قاب فولادی در سوله های صنعتی معمول است که ماده ساختمانی بسیار پایداری دارد. در صورت استفاده صحیح، از اسکلت فلزی یک ساختار سخت و محکم ایجاد می شود. قاب های فولادی با گذشت زمان تاب یا ترک نمی خورند. فولاد سازه ای در برابر آب و هوا که منجر به انقباض و انبساط می شود، مقاوم است که منجر به محافظت از سایر مواد استفاده شده در ساختمان می‌شود.

از آنجا که فولاد بسیار محکم و مقاوم است، دیواره های سوله صنعتی تحت بارهای بسیار سنگین خم نمی‌شوند . لذا میتوان از سوله برای ذخیره سازی استفاده کرد. علاوه بر این مورد، فولاد ماده ای بسیار سبک است و ساخت و ساز با آن آسان تر است.

اگر به دنبال سرمایه گذاری هوشمند هستید، می توانید یک ساختمان اداری سنتی انتخاب کنید، اما بهتر است یک سوله صنعتی خریداری کنید. این سوله ها به دلیل دوام و سازگاری، مقرون به صرفه هستند. همچنین شما می توانید این فضاها را با قیمت مناسب برای یک بازه زمانی طولانی اجاره دهید و به راحتی بازدهی بالایی از سرمایه را بدست آورید. علاوه بر این، سوله های صنعتی را میتوان بر حسب شرایط گسترش داد و از این نظر هیچ محدودیتی ندارند.