سوالات متداول شما در مورد تابلو و علائم ترافیکی

مصالح مورد استفاده در علائم مهمترین عامل است چرا که با عنایت به تحریم بودن کشور و ورود کالاهای غیر استاندارد، تشخیص جنس با کیفیت و مرغوب بسیار دشوار گردیده است و با توجه به آشفتگی بازار هر لحظه ممکن است افراد در تهیه جنس مرغوب دچار اشتباه شوند. بنابراین، در این مقطع لازم است از تجارب افرادی که در این زمینه صاحب تجربه بوده و قابل اعتماد هستند، استفاده شود و از همه مهمتر صداقت در کار نیز در انتخاب پیمانکار بیش از همه مهم و ضروری است.

شرکت قارتال آذین نقش برای قبول هر گونه سفارش علائم و تجهیزات ایمنی (تهیه و نصب علائم راهنمایی رانندگی) که در جاده ها و یا داخل شهر مورد استفاده قرار میگیرد آمادگی داشته و کافی است با شماره های 33105187-041 تماس حاصل نموده و یا به آدرس کارخانه واقع در شهرک صنعتی سلیمانی فلکه اول به صورت حضوری مراجعه نمایید.

مسئولیت تشخیص، طراحی، تهیه و نصب و نگهداری کلیه علائم راهنمایی و رانندگی در جاده ها با وزارت راه و شهرسازی و در داخل شهرها با شهرداریها و سازمان ترافیک شهرها میباشد و چنانچه علائمی به دلایل مختلف دچار آسیب دیدگی شود و یا علائم جدیدی مورد نیاز باشد. ارگانهای مذکور موظف هستند علائم آسیب دیده را بازسازی و مجددا نصب نمایند و با عنایت بر اینکه این علائم در معرض عواملات جوی قرار گرفته و آسیب پذیر میباشد بنابراین معمولا از این علائم بازرسی دوره ای انجام پذیرفته و چنانچه به هر دلیلی آسیبی برآنها وارد شده باشد برای رفع آن برنامه ریزی گردیده و رفع نقص میشدند.

تابلوهای اطلاعاتی معمولا به شکل مربع و مستطیل در رنگهای متنوع نسبت به نوع راه و یا خیابان طراحی میشود و رانندگان عزیز با مشاهده این تنوع رنگ می‌بایست به نوع جاده و یا خیابانی که در آن حرکت میکند آشنایی داشته و رفتار حرکتی خود را نسبت به آن تطبیق نماید. به طوریکه زمینه رنگ آبی در علائم اطلاعاتی در جاده و یا خیابان، نشانگر آزادراه بودن این جاده است و زمینه رنگ سبز نشان از بزرگراه و یا اصلی بودن جاده و خیابان می باشد و چنانچه از زمینه سفید در علائم استفاده شود نشان از جاده فرعی و یا یک خیابان فرعی داخل شهر میباشد. و در صورتی که در زمینه علائم از شبرنگ زرد استفاده شده است بدین معنی است که این علائم موقتا به منظور هشدار و آگاهی رسانی تعمیر جاده و یا یک خیابان تهیه و نصب گردیده است و در نهایت استفاده از شبرنگ فسفری نشانگر این است که محدوده به عللی یک نقطه و یا محدوده پر حادثه‌ای میباشد که می بایست رانندگان با دیدن این نوع علائم احتیاط لازم را به عمل بیاورند.
تابلوهای اخطاری که معمولا به شکل مثلث تهیه و در محورها نصب میشوند یک پیام خطر را برای راننده میرساند. بنابراین راننده با دیدن این نوع تابلو می بایست نسبت به نوع خطر تصمیمات لازم را اتخاذ نماید.
و اما تابلوهای انتظامی که معمولا به شکل دایره و در محورها نصب میشوند همیشه پیام حکم کننده را به راننده میرساند. به عنوان مثال تابلو سبقت ممنوع به راننده حکم میکند که در این محدوده گرفتن سبقت ممنوع است و یا تابلو محدودیت سرعت به راننده حکم می کند که حداکثر سرعتی که میتواند در این محدوده داشته باشد به فرض، 60 کیلومتر بر ساعت است. لذا لازم است رانندگان عزیز با مشاهده این نوع علائم به مفهوم آن دقت نموده و رفتار حرکتی خود را با این علائم تطبیق دهند.

سوالات متداول شما در مورد سوله

برای برآورد قیمت ساخت سوله عوامل زیادی از جمله اینکه: زمین چه ابعادی دارد، ارتفاع مورد نیاز چقدر است، تناژ و تعداد جرثقیل مورد نیاز، آیا سوله دارای طبقه و یا نیم طبقات می باشد، آیا دیوار ها با آجر یا بلوک و یا ساندویچ پانل کار خواهد شد، پوشش سقف سوله از چه نوعی می با شد، تاثیر گذار بوده و پس از مشخص شدن این موارد می توان برآورد دقیق تری اعلام کردد.

عمده تفاوت، وزن سوله است بدین صورت که سوله تیرورقی به دلیل استفاده از ورق های فولادی که ذاتا وزن زیادی دارند، سنگینتر میباشد. در حالی که در سوله خرپایی به دلیل ماهیت هندسی خود مقدار مصرف آهن آلات آن کمتر از سوله های تیر ورقی می باشد ؛ به همین دلیل به آن سوله سبک میگویند .

با توجه به اینکه سوله دست دوم مدت زمان طولانی و زیادی تحت بار بوده، در االمانها واجزای تشکیل دهنده آن خستگی به وجود میاید. همچنین احتمال خوردگی و پوسیدگی هم وجود دارد. طراحی براساس ابعاد سوله خریدار شده صورت میگیرد که برای اصلاح به اجبار اجزا برش می یابد که بسیار خطرناک است.

برای داشتن سوله ای مقاوم و مستحکم، باید نهایت دقت را در طراحی و اجرا سوله به خرج داد. لذا استفاده از تیمی متخصص و ماهر و استفاده از متریال و مصالح با کیفیت منجربه افزایش هزینه ها میشود. پس به هیچ عنوان با قیمتهای پایین نمیتوان سوله با کیفیت ارائه داد.

جواب سوالتان را پیدا نکردید؟

جواب سوالتان را پیدا نکردید؟