درواقع دامداری در حال حاضر یکی از زیرشاخه‌های کشاورزی است. همان‌طور که می‌دانید از قدیم‌الایام گوشت غذای موردنیاز انسان‌ها است  و برای تهیه گوشت افراد حیوانات مختلفی را شکار می‌کردند. بعد از شروع تمدن‌ها انسان‌ها متوجه شدند که باید مواد غذایی موردنیاز خودشان را پرورش دهند که شامل گیاهان و حیوانات است. به همین دلیل به‌مرورزمان نگهداری از حیوانات برای تأمین گوشت موردنیاز به یک‌روال عادی تبدیل شد.

علاوه بر این نگهداری دام به یک فضای مناسب نیاز دارد و یکی از راه‌های ایجاد آن سوله دامداری می‌باشد. برای نگهداری دام می‌توانید از سوله دامداری استفاده کنید. به‌طورکلی دام‌ها حیوانات مختلفی هستند و شما می‌توانید با پرورش آن‌ها از پشم، پوست، شیر و گوشت استفاده کنید. در پرورش دام بیشتر حیواناتی که پرورش می‌یابند گوسفند، بز یا گاو هستند و نسبت به دیگر حیوانات بیشترین کاربرد را برای افراد دارند.

سوله دامداری

 

ویژگی‌ها و مزایای سوله دامداری

برای ساخت سوله دامداری باید از متریال درجه‌یک استفاده کنید تا سوله مقاومت بالایی داشته باشد. با ساخت سوله دام‌ها از عوامل جوی مختلفی مثل باران، سرما، برف و گرما‌ در امان می‌مانند. سوله‌های دامداری در مدل‌های مختلفی ساخته می‌شوند و اندازه آن‌ها کوچک یا بزرگ می‌شود. با توجه به هزینه‌های بالای ساخت سوله‌های بتنی و فلزی، ساخت سوله به‌صورت تیرورقی قیمت مناسب‌تری نسبت به انواع دیگر دارد. مزایای سوله‌های دامداری بی‌شمار هستند و سوله‌های از قبل تولیدشده برای دامداری مناسب‌تر هستند. این مدل سوله سبک دامداری هزینه مناسب و پایینی دارد و تا حدودی در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌کند. به‌طورکلی نصب سوله‌های از پیش‌ساخته شده راحت‌تر است و زمان کمی نیاز دارد.

ویژگی‌های دیگر سوله دامداری این است که دارای سیستم تهویه هوا هستند و این مورد برای دامداری بسیار ارزشمند و مفید است. ساخت‌وساز سوله‌های دامداری مطابق با اصول مهندسی و ایمنی انجام می‌شود. ویژگی دیگر در رابطه با سوله میزان استحکام و مقاومت آن در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی است و سوله‌ها ازنظر کیفیت در درجه بالایی قرار دارد.

ویژگی‌ها و مزایای سوله دامداری

 

نکات مهم هنگام خرید سوله دامداری

ساخت‌وساز سوله دامداری صنعتی به‌اندازه و تعداد گاوها و نوع شیری یا گوشتی بودن آن‌ها بستگی دارد. ازنظر پرورش دام‌های شیری یا گوشتی باهم متفاوت هستند. به‌طور مثال برای دام شیری باید سالن شیردهی ساخته شود که این سالن برای دام‌های گوشتی نیازی نیست. علاوه بر این در ساخت‌وساز سوله دامداری باید از سازه‌های محکم استفاده شود تا در برابر هرگونه باد، باران، ضربه و… مقاوم باشند. در زمان خرید سوله دامداری حتماً توجه داشته باشید که سوله از سیستم عایق‌بندی مناسبی برخوردار باشد. وجود دستگاه تهویه مناسب با ورود و خروج کنترل‌شده هوا از بیماری دام‌ها جلوگیری می‌کند.

هنگام خرید سوله پرورش دام حتماً توجه داشته باشید که ساخت تمام مراحل مطابق با استانداردها پیش برود تا در این رابطه مشکلی پیش نیاید. شرکت قارتال کو با دارا بودن متخصصان مجرب در تهیه و تولید سوله‌های دامداری همواره پیشرو بوده است و بهترین خدمات را در سراسر کشور ارائه می‌دهد. به‌طورکلی نوع کاربری سوله باهم متفاوت است و متریال و مصالحی که برای سوله نگهداری دام استفاده می‌شود با مصالح سوله‌های دیگر متفاوت است.

نکات مهم هنگام خرید سوله دامداری

 

عوامل مؤثر بر قیمت سوله دامداری

هزینه کلی ساخت‌وساز سوله دامداری سنتی برای هر فردی در اولویت کار قرار دارد. قیمت نهایی سوله دامداری به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کوتاهی خواهیم داشت.

 

1- نوع کاربری سوله

ابتدا نوع کاربری سوله برای دامداری را در نظر بگیرید و بعدازآن قیمت نهایی را محاسبه کنید. می‌توانید از سوله برای سالن‌های سنتی و سالن‌های با متراژ کوچک‌تر از 300 متر استفاده کنید. اگر بخواهیم مزایای سوله فری استایل را بگوییم، می‌توان به بهره‌وری از فضا، امکانات محوطه و… اشاره کرد. همچنین با طرح سوله دامداری و ساخت آن راندمان شیردهی دام و تهویه مناسب آن افزایش می‌یابد.

 

2- متریال ساخت سوله

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت ساخت سوله دامداری، کیفیت و نوع متریالی است که در ساخت آن استفاده می‌شود. درواقع کیفیت و متریال مصرفی تا حدودی بر قیمت سوله تأثیرگذار هستند و از عوامل مهم به شمار می‌روند. سوله‌ها به‌طورکلی در سه نوع مختلف ساخته می‌شوند که هریک از آن‌ها کاربری خاص خود را دارند و مناسب‌ترین نوع آن ازنظر هزینه و وزن نوع خرپایی آن است.

عوامل مؤثر بر قیمت سوله دامداری

 

3- ابعاد سوله

سوله‌های دامداری در هر ابعادی که مشتریان بخواهند توسط قارتال کو اجرا می‌شوند. استفاده از سوله‌های با دهانه بزرگ‌تر سبب می‌شود تا فضای بیشتری ایجاد شود و در پی آن حجم نگهداری دام و دستگاه‌های دامداری افزایش چشمگیری داشته باشد. ابعاد سوله دامداری به‌طورکلی به فرد بستگی دارد که چه میزان و اندازه نیاز دارد.

 

4- تجهیزات موردنیاز

همانند قیمت آهن‌آلات مختلف، قیمت مصالح و‌ موادی که برای ساخت سوله استفاده می‌شود تا حدودی به عوامل تأثیرگذار و قیمت دلار بستگی دارد. معمولاً برای پوشش سقف سوله از ورق گالوانیزه یا شادولاین استفاده می‌شود و قیمت هریک از آن‌ها نیز به قیمت آهن وابسته است.

 

قیمت و خرید اینترنتی از قارتال کو

قیمت و خرید اینترنتی از قارتال کو

سوله‌های دامداری جایگزین بسیار مناسبی برای نگهداری انواع دام هستند. برای ساخت این نوع سوله باید به موقعیت مکانی، میزان استحکام و مقاومت آن در برابر حوادث گوناگون و همچنین تهویه مناسب و تجهیزات به‌کاررفته توجه داشته باشید. برای این‌که یک سوله استاندارد و مناسب داشته باشید می‌توانید از سایت قارتال کو خرید خودتان را انجام دهید.

چراکه با سابقه درخشانی که در ساخت سوله دارد به‌عنوان مجری برتر سوله سازی در کشور شناخته می‌شود و می‌تواند خدمات منحصربه‌فردی را به مشتریان ارائه دهد. علاوه بر تمام این موارد سوله‌های دامداری از قیمت بسیار ارزان‌تری برخوردار هستند و همین امر سبب شده تا در مشاغل مختلفی استفاده شوند. کارفرمایان برای دایر کردن واحد صنعتی و اقتصادی خود از این سازه‌ها استفاده می‌کنند تا هزینه‌های خودشان را تا حدودی مدیریت کنند.