آیا تا کنون به فکر ساخت سوله ورزشی افتاده‌اید؟ آیا می‌خواهید سوله‌ای را بسازید اما با ویژگی‌ها و نکات مهم ساخت سوله ورزشی آشنایی کافی ندارید؟ همه ما می‌دانیم که ورزش کردن یکی از مهم‌ترین نیازهایی است که جسم و روان انسان دارد. از سوی دیگر این که افراد بخواهند فعالیت‌های ورزشی و مسابقات ورزشی را برگزار کنند، به محیطی نیاز دارد که زیر ساخت‌های قوی داشته باشد اما متاسفانه در کشور ما به دلیل عدم وجود مصالح باکیفیت، محیط‌های چندان مطلوبی برای کاربری ورزشگاه ساخته نمی‌شود. اینجا است که سوله‌ها روی کار می‌آیند.

امروزه برای این که محیط‌ها و سالن‌های ورزشی را در نهایت کیفیت، ماندگاری و استقامت بسازند، از سوله‌ها کمک می‌گیرند. این سوله‌ها یک سری ویژگی‌های خاص دارند و قابلیت تغییر ارتفاع ابعاد را هم دارند. کسانی که می‌خواهند چنین سوله‌هایی را بسازند، ابتدا باید خصوصیات عمومی و خصوصیات تخصصی مکانی که به آن نیاز دارند را سنجیده و سپس یک سوله را بر اساس این خصوصیات به وجود بیاورند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوله ورزشی با ما همراه باشید.

سوله ورزشی

 

ویژگی‌ها و مزایای سوله ورزشی

سوله‌های ورزشی یک سری مزایا و خصوصیاتی دارند که سبب تمایز آن‌ها از سایر سوله‌ها شده است. این خصوصیات و مزایا عبارتند از:

  • اغلب اوقات از سوله‌های خرپایی برای احداث یک ورزشگاه کمک می‌گیرند چرا که این نوع از سوله‌ها هزینه‌های کمی برای ساخته شدن نیاز دارند و غالبا سبک وزن هستند.
  • سوله‌های ورزشی باید عایق بندی شده باشند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع از سوله‌ها این است که سرما و گرما را در خود را ندهند. پس باید از وسایل عایق کاری بسیار مطلوبی برای عایق کردن این سوله‌ها استفاده کرد.
  • سوله‌های ورزشی به دلیل این که با استفاده از اوراق و پروفیل‌های مخصوص خرپایی ساخته می‌شوند، قابلیت جا به جایی هم دارند. پس زمانی که نیاز باشد شما موقعیت مکانی سوله را تغییر دهید، به راحتی این کار را انجام خواهید داد.
  • این نوع از سوله‌ها از نظر معماری هم زیبا طراحی شده‌اند و از اشکال هندسی زیبا برخوردارند. در ضمن، این سوله‌ها را با آجر ترکیب کرده و یک سازه منحصر به فرد را به وجود می‌آورند.
  • نمای سوله ورزشی از اشکال هندسی زیبا بهره مند شده است. این نوع از سوله‌ها طوری طراحی شده‌اند که در مقابل شرایط جوی مختلف مثل بارش برف، باد، باران و … مقاومت فوق العاده‌ای را از خود به نمایش می‌گذارند.

 

اهمیت ساخت سوله وررزشی

قبل از این که به نکات مهمی که برای ساخت سوله ورزشی باید مورد توجه قرار بگیرند نگاهی بیندازیم، می‌خواهیم بدانیم که اصلا چرا افراد به ساخت این نوع از سوله‌‌ها رو می‌آورند. در مجموع باید بگوییم که ساخت یک سوله بسیار ارزان قیمت‌تر از ساخت ساختمان است. پس برای احداث محیط‌هایی که نیازی به ستون ندارند، از سوله‌ها که سازه‌هایی فرزی هستند بهره گرفته می‌شود. این سوله‌ها سبب کاهش هزینه‌های احداث سالن ورزشی شده و تا سالیان سال ماندگارند.

اهمیت ساخت سوله وررزشی

 

نکات مهم در ساخت سوله ورزشی

در ادامه به برخی از نکات مهمی که برای ساخت سوله باید مورد توجه باشند، اشاره شده است:

  • روش‌های ساخت سوله ورزشی: برای ساخت سوله‌های ورزشی معمولا از دو روش مختلف خرپایی و تیر ورقی استفاده می‌کنند اما در این میان سوله‌های خرپایی نسبت به سوله‌های تیر ورفی محبوبیت بیشتری دارند. دلیلش هم واضح است. این نوع از سوله‌ها کیفیت بالایی دارند، ماندگاری خوبی دارند، قیمتشان ارزان است و سریعا نصب و احداث می‌شوند. پس طبیعی است که افراد مدام از این سوله‌ها بهره بگیرند.
  • ابعاد سوله‌های ورزشی: برای این که سوله‌ای را به عنوان سالن ورزشی بسازید، ابتدا باید به نوع ورزشی که قرار است در این سوله انجام شود توجه داشته باشید و سپس ابعاد سوله را مشخص کنید. مشخص کردن ابعاد سوله کار آسانی نیست و دقت زیادی را می‌طلبد. برای مثال اگر قرار است سوله‌ای را برای انجام ورزش فوتسال بسازید، طول و عرض آن باید به ترتیب ۴۲ و ۲۵ متر باشد. در خصوص سوله‌های مخصوص ورزش والیبال هم زمینی به اندازه ۹*۱۸ مورد نیاز است. پس ابعاد سوله، متغیر است و با توجه به نوع کاربری سوله، تغییر پیدا می‌کند. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که این ابعادی است که بازیکنان باید در آن مشغول بازی شوند. شما برای رختکن و سرویس بهداشتی هم باید فضایی را در نظر بگیرید.
  • ارتفاع سوله ورزشی: برای این که سوله‌های ورزشی را بسازند اغلب از ارتفاع هفت متر استفاده می‌کنند. البته گاهی اوقات بسته به نوع ورزش ارتفاع را متغیر می‌کنند اما استانداردترین ارتفاعی که برای ساخت سوله در نظر گرفته شده است، هفت متر است. در مواردی دیده می‌شود که سقف سوله از کف آن حدود ۱۰ متر فاصله دارد و در مواردی هم ممکن است سقف از کف حدود ۴ متر فاصله داشته باشد.
  • نوع کفپوش سوله‌های ورزشی: کفپوش‌های سالن‌های ورزشی باید با نوع ورزشی که در آن انجام می‌شود، هماهنگ شده باشند. برای مثال اگر قرار است سالن سوله به عنوان سالن والیبال مورد استفاده قرار بگیرد، باید نوعی از کفپوش در آن استفاده می‌شود و اگر قرار است این سالن برای انجام ورزش‌های رزمی مورد استفاده قرار بگیرد، نوع دیگری از کفپوش برای آن مورد نیاز است.
  • کیفیت سوله: برای ساحت این نوع از سوله‌ها مصالح مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدیهی است که به هر میزان که مصالح سوله مقاوم‌تر و باکیفیت‌تر باشد، ساخت سوله نهایی هم با موفقیت به پایان خواهد رسید.

قیمت و خرید اینترنتی سوله ورزشی از قارتال کو

 

قیمت و خرید اینترنتی سوله ورزشی از قارتال کو

هزینه ساخت سوله ورزشی همواره یکی از نکات مهمی است که افراد قبل از ساحت سوله ورزشی به آن توجه زیادی می‌‌کنند. برای ساخت این نوع از سوله‌ها مترسال‌های مختلفی در نظر گرفته شده است و ابعاد گوناگونی هم مد نظر است. پس قیمت سوله ورزشی با توجه به این موارد، امکان تغییر پیدا کردن دارد. در ضمن سوله‌های ورزشی را باید مقاوم بسازند و همین امر باعث شده است که هزینه خرید سوله ورزشی متغیر باسد.

چنانچه قصد خرید سوله ورزشی را دارید، باید معتبرترین تولید کنندگان را پیدا کنید. تولید کنندگانی که مهارت زیادی در خرفه خود دارد و با تجربه چندین و چند ساله خود، برترین سوله‌ها را روی کار می‌آورند. تنها در این صورت است که می‌توان اطمینان داشت سوله‌ای عالی احداث می‌شود. شرکت تولیدی قارتال اینجا است که نیاز شما عزیزان به سوله ورزشی را برطرف کند. ما در قارتال با توجه به استانداردها و نکات مهم ساخت سوله ورزشی، سوله را احداث کرده و آن را با قیمتی مناسب برای انجام فعالیت‌های ورزشی در اختیار شما عزیزان می‌گذارد.