ساخت تابلو اطلاعاتی ریلی

تابلوهای ریلی با آدرس‌دهی استاندارد، به رانندگان کمک می‌کنند تا بدون ایجاد پریشانی و اختلال در جریان ترافیک، مسیر درست را پیدا کرده و از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند. عدم وجود این تابلوها در طول مسیر جاده و خیابان، رعایت نظم و ایجاد هماهنگی در رانندگی را به یک امر دشوار و طاقت‌فرسا تبدیل خواهد کرد.

معرفی گاردریل دوموج

گاردریل، نوعی نرده محافظ و جزو تجهیزات ایمنی دارای خاصیت مرزی بوده که با هدف جلوگیری از سقوط ماشین‌ها در پرتگاه و ورود آن‌ها به مناطق خطرناک یا خارج از محدوده جاده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاردریل‌های دو موج از ورق ۳ میل با پوشش گالوانیزه گرم و یک تیرآهن ۱۴ به طول ۱٫۵ متر ساخته می‌شوند.

 

ساخت سوله تیرورقی

برای ساخت سوله، در ابتدا اوراق سیاه مورد نیاز آماده شده و سپس با استفاده از دستگاه‌های مخصوص برش می‌خورند. سپس این اوراق برش خورده با توجه به این که در کدام مکان قرار می‌گیرند، جوش خورده و به هم وصل می شوند. 

 

نصب تابلو اطلاعاتی ریلی

تابلوهای ریلی می‌توانند از جان افراد محافظت کنند. به همین دلیل در تمامی مکان‌های خطرناک مثل رودخانه، کوهپایه یا تپه از این تابلوها استفاده می‌شود. نصب تابلوهای اطلاعاتی در جاده‌های پر پیچ و خم برای کاهش سرعت رانندگان، بلا مانع است. همچنین در مسیرهایی که یک دو راهی به مسیر تک بانده منتهی می‌شود، نصب می‌شوند.

 

معرفی تابلو جهت‌نما

تابلو جهت‌نما جاده یکی از تابلوهای ترافیکی پرکاربرد است که معمولاً جهت هدایت راننده‌ها در کنار گاردریل‌های جاده و کنار خیابان‌ها نصب می‌شود.این تابلوها جزو زیر دسته تابلوهای آگاهی‌دهنده قرار می‌گیرند که در کنار جاده‌ها، پرتگاه‌ها و غیره نصب می‌شوند تا امنیت رانندگان و عابران را تأمین کنند. 

 

ساخت پانل دروازه‌ای

پایه دروازه‌ای به نوعی از پایه تابلو گفته می‌شود که دارای دو ستون مختلف است که این دو ستون به هم وصل شده‌اند. در واقع اتصال این دو ستون با استفاده از یک بازوی پیوسته انجام شده است.در حال حاضر جهت نصب چراغ‌های قرمز بر سر چهار راه‌ها، نصب تابلوهای راهنمای مسیر، تابلو های اخباری و پیش آگاهی بالاسری و همچنین تابلو هدایت مسیر در معابر شهری و برون شهری از این پایه‌ها استفاده می‌شود.

مراحل برش شبرنگ

شبرنگ‌های ترافیکی بر روی تابلوهای ترافیکی نصب می‌شوند و به دلیل این که می‌توانند مسیر را به راننده نشان دهند و جلوی خیلی از سوانح را بگیرند، از اهمیت زیادی برخوردار شده‌اند.متخصصانی که در حوزه چشم پزشکی و معاینه چشم فعالیت دارند، به این نتیجه رسیده‌اند که اگر شبرنگ‌های ترافیکی رنگ زرد و مشکی یا رنگ قرمز و سفید داشته باشند، بینایی رانندگان را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهند. بنابراین افراد رانندگی ایمن‌تری را هم تجربه خواهند کرد.

معرفی تابلو خطرنما

تابلوی خطرنما یا جان‌پناه یکی از تجهیزات و لوازم ایمنی ترافیکی پرکاربرد به شمار می‌رود که در معابر شهری، خیابان‌ها و جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که از اسم آن مشخص است، برای هشدار دادن و آگاه ساختن افراد از وجود خطر به کار برده می‌شود و به رانندگان و عابران کمک می‌کند تا حتی در شرایط خطر، با رعایت ایمنی از خیابان عبور کنند. البته تابلو خطرنما برای مطلع کردن افراد از وجود کارگاه‌های ساختمانی، صنعتی، پروژه‌های راه‌سازی و غیره نیز کاربرد دارد.

ساخت و نصب هندریل

هندریل پل، نوعی میله‌ی افقی یا شیبدار است که در کناره‌های پل نصب می‌شود و به عنوان یک تکیه‌گاه مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین به عنوان نرده ای که از جاده محافظت میکند، از سقوط وسایل نقلیه به رودخانه جلوگیری میکند. گاهی اوقات در جاده‌ها و مسیرهایی که وجود پل در آن‌ها الزامی است، از هندریل به عنوان یک حفاظ و یک راهنما جهت جلوگیری از منحرف شدن اتومبیل استفاده می‌شود.

بازتاب تابلوهای ترافیکی شرکت قارتال

همه ما می‌دانیم که در شب، جاده‌ها تاریک می‌شوند و دید رانندگان تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. لذا به منظور بازتاب تابلوهای ترافیکی، باید از شبرنگ استفاده کرد تا راننده به مسیر آگاه شده و بتواند در شب نیز از تابلوهای اطلاعاتی مسیر استفاده نماید.

معرفی تابلو انتظامی دایره‌ای

تابلوهای دایره‌ای راهنمایی رانندگی به طور معمول در کنار جاده‌ها نصب می‌شوند و موضوع خاصی را به اطلاع راننده می‌رسانند. به عنوان مثال عبور موتورسیکلت ممنوع، دور زدن ممنوع و ….به طور کلی تابلوهای دایره‌ای بیشتر برای اعلام محدودیت منطقه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و عملاً کاربرد آن‌ها در نشان دادن علائم دستوری، بازدارنده و…. است.

نصب سوله تیرورقی

این مرحله که مرحله عملیاتی ساخت سوله تیر ورقی می‌باشد، زمین مورد نظر بررسی شده و هر گونه ناهمواری موجود در این زمین از بین می‌رود. سپس قاب و ستون سوله بر روی زمین زیر سازی شده نصب می‌شوند و در نهایت هم دیواره‌ها و سقف پیش ساخته‌ی سوله بر روی این ستون‌ها قرار می‌گیرند.

 

نصب پایه علائم راهنمایی و رانندگی

از مهم‌ترین ویژگی‌های پایه علائم ترافیکی می‌توان به استحکام مناسب، ماندگاری و کیفیت بالا اشاره کرد. از آنجا که این پایه‌ها هم در فضاهای شهری و هم در مناطق خارج شهر در شرایط آب و هوایی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید دارای استقامت و استحکام کافی، ماندگاری و کیفیت قابل توجهی باشند. پایه چراغ ترافیکی معمولاً از جنس فلز ساخته شده و روی آن با رنگ و گالوانیزه گرم پوشش داده می‌شود تا استحکام مناسبی داشته باشد.

معرفی تابلو اخطاری مثلث

مهم‌ترین کاربرد این تابلوها، اطلاع‌رسانی از خطرات مختلف در مسیر است. همچنین این تابلوها باعث می‌شوند که راننده بداند چه موانعی در ادامه مسیر وجود دارند و چگونه باید رانندگی کند. علاوه بر این، تابلوهای مثلث در معابر شهری به رانندگان نشان می‌دهند که در کجا باید احتیاط کنند و در کجا باید با سرعت مناسب پیش بروند.

نصب پانل دروازه‌ای 2

هنگام ساخت پانل دروازه‌ای  و همچنین نصب آن‌ها باید به چند نکته مهم توجه شود. اولین نکته استحکام بالا و تحمل شرایط دشوار توسط این پایه‌ها است. از آنجایی که هر کدام از مناطق در کشور ما دارای نوعی از آب و هوا است، پایه‌ها باید به گونه‌ای انتخاب شوند که عمر مناسبی داشته باشند و در این شرایط پایداری خود را حفظ کنند.

نصب پانل دروازه‌ای 1

 پایه‌های دروازه‌ای را از جنس فلز می‌سازند اما این که کدام فلز می‌تواند برای ساخت پایه تابلو دروازه‌ای مناسب باشد، حائز اهمیت است. ورق‌های فلزی گالوانیزه دارای عمری طولانی هستند و با هر نوع پوشش دهنده‌ای هم عجین می‌شوند. به همین دلیل از این نوع از اوراق برای ساخت پایه دوازه‌ای استفاده می‌شود.

 

معرفی تابلو مسیرنما

 نصب تابلوی مسیرنما باید در محل‌های دقیق انجام شود و به نحوی قرار گیرد تا راننده در طول شب یا روز بسیار راحت و در کوتاه‌ترین زمان بتواند اطلاعات روی تابلو را دیده و به سمت مسیر خود حرکت کند. معمولا این تابلو‌ها را به طور شب‌نما می‌سازند تا در شب نیز دید خوبی داشته باشد.

 

ساخت و تولید درب و پنجره سوله

 پایه‌های دروازه‌ای را از جنس فلز می‌سازند اما این که کدام فلز می‌تواند برای ساخت پایه تابلو دروازه‌ای مناسب باشد، حائز اهمیت است. ورق‌های فلزی گالوانیزه دارای عمری طولانی هستند و با هر نوع پوشش دهنده‌ای هم عجین می‌شوند. به همین دلیل از این نوع از اوراق برای ساخت پایه دوازه‌ای استفاده می‌شود.

 

ساخت و تولید پایه گاردریل

گاردریل یا همان جان پناه، نوعی نرده محافظ و جزو تجهیزات ایمنی دارای خاصیت مرزی بوده که با هدف جلوگیری از سقوط ماشین‌ها در پرتگاه و ورود آن‌ها به مناطق خطرناک یا خارج از محدوده جاده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع گاردریل‌ها یکی از مهم‌ترین تجهیزات ایمنی در فضای باز محسوب شده و تا حد زیادی از بروز حوادث، خسارت و تلفات جانی و مالی جلوگیری می‌کنند

معرفی تابلو ریلی

تابلوهای ریلی یکی از انواع تابلوهای راهنمایی رانندگی هستند که بر روی پایه‌های سازه‌ای بلند در کنار مسیر خیابان‌ها و جاده‌های سطح شهر یا بین ‌شهری نصب می‌شوند. هدف اصلی از نصب این نوع تابلوها، برقراری نظم و امنیت و همچنین تردد بهتر است.