علائم  تابلو ترافیکی، ابزاری برای رانندگی ایمن در جاده‌های شلوغ است. همچنین استفاده از تابلوها در مکان‌های مناسب باعث می‌شود که خودرو و سرنشینان از آسیب در امان باشند. این تابلوها باید به گونه‌ای طراحی شوند که در شب برای رانندگان و عابران پیاده قابل مشاهده باشد و جنس مواد به کار رفته در آن‌ها به گونه ای باشد که دچار زنگ زدگی نشود و عمر طولانی داشته باشند.

 

پایه تابلو ترافیکی صلیبی

در کنار تابلو، جنس پایه آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا وزن بیشتری را تحمل می کند و در معرض آسیب است. استفاده از پایه برای تابلو باعث می‌شود که علائم رانندگی برای رانندگان و عابر پیاده قابل مشاهده باشد. حائز اهمیت است که سبب عمر طولانی تر و آسیب کمتر تابلو می‌شود. از این پایه‌ها برای نصب تابلوهای راهنمای مسیر، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و نصب دوربین‌های پلیس استفاده می‌شود.

مشاوره رایگان سفارش انواع سازه فلزی

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

انواع پایه تابلو ترافیکی

پایه تابلو ترافیکی به چند نوع تقسیم می‌شود. پایه صلیبی، پایه دروازه ای، پایه کنسول و پایه خرپایی یا همان سازه ای جز پرکاربردترین آن‌ ها است که در ابعاد و طول بازوی مختلفی ساخته می‌شود. طراحی پایه تابلو ترافیکی به همراه بازوهای بلند باعث می شود تا نصب علایم بر روی پایه ها آسان تر صورت گیرد . با توجه به نوع تابلو ترافیکی ،اندازه و بزرگی پایه در نظر گرفته می شود. در ادامه پایه تابلو ترافیکی صلیبی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انواع پایه تابلو ترافیکی​

علائم تابلو ترافیکی صلیبی به سازه T صلیبی نیز معروف است. در این تابلوها یک پایه و دو بازو به شکل صلیب به کار رفته است. به همین دلیل به این نوع پایه‌ها پایه تابلو صلیبی می‌گویند. جنس به کار رفته در آن‌ها معمولا از فلز با پوشش رنگ و گالوانیزه درست شده است که سازه دچار زنگ زدگی و خوردگی نشود. پایه تابلو ترافیکی صلیبی درابتدای مسیرهای دوراهی و بلوارها استفاده می شود که باید محل قرار گیری سازه صلیبی از نظر سرعت باد و شرایط جوی مورد تایید قرار گیرد. تابلو ترافیکی صلیبی  بر اساس عرض جاده اندازه گیری می‌شود تا بهترین سازه اطلاعاتی آن منطقه باشد.

انواع پایه تابلو ترافیکی​

این سازه‌ها می‌توانند به صورت پایه تابلو صلیبی هشت ضلعی، پایه تابلو صلیبی شش ضلعی، پایه تابلو صلیبی خرپا تولید شود. با توجه به  نوع سازه صلیبی  که هم برای فضای شهر و هم در مناطق بیرون شهری کاربرد دارد. باید برای آن‌ها پایه مناسبی در نظر گرفته شود که دارای استقامت و کیفیت بالایی باشد که در برخورد ماشین، به راحتی از جا کنده نشود و آسیب نرساند.

 

برخی از نمونه کارهای پایه تابلو ترافیکی صلیبی شرکت قارتال