مجله قارتال

تقسیم بندی تابلوهای اطلاعاتی

تقسيم بندي تابلوهای اطلاعاتی از نظر محل نصب

از نظر محل نصب، تابلو ایمنی اطلاعاتی به دو گروه كلي تابلوهای جانبی (کناری) و تابلوهای معلق (بالاسری) تقسيم مي گردند.

تابلوهای کناری (جانبی): اين تابلوها معمولاً در سمت راست مسير حركت نصب مي گردند. اما در مواقع ضروري و براي تأكيد تابلوي جانبي در سمت چپ نيز ممكن است نصب شوند. در چنين حالتي تشخيص ضرورت بر عهده تيم كارشناسي ترافيك بوده و لازم است مستندات توجيهي فني در اين خصوص را ارايه نمايند. دقت شود كه در معابر شرياني، تابلوهاي راهنماي مسير به صورت جانبي نصب مي گردند. تشخيص ضرورت نصب تابلوهاي اطلاعاتي به صورت معلق(بالاسري) در معابر شرياني بر عهده تيم كارشناسي ترافيك است که شرکت قارتال با دارا بودن تیمی متخصص و با تجربه در زمینه مهندسی عمران و ترافیک میتواند در زمینه طراحی و جانمایی انواع علائم راهنمایی و رانندگی در خدمت مشتریان گرامی باشد.

تابلو ایمنی اطلاعاتی

تابلوهای معلق (بالاسری): اين تابلوها بر روي قابهايي از پيش نصب شده در عرض معبر که پایه‌های دروازه‌ای نامیده میشود، نصب می‌گردند و به صورت عمود بر محور حركت می‌باشند. معمولا ارتفاع مفيد پايين ترين نقطه تابلو تا سطح مواره رو حدود 5 متر و در آزادراهها اين 5.5 متر در نظر گرفته مي شود. در صورت استفاده از چنين تابلوهايي لازم است حتما به تردد وسايل نقليه با ارتفاع بلند توجه گردد.

تابلو ایمنی

تقسيم بندي انواع تابلوهاي اطلاعاتي براساس عملكرد

تابلو ایمنی اطلاعاتی در يكي از گروه هاي پيش آگاهي تابلوي انتخاب مسير قابل تقسيم هستند كه در ادامه در مورد آنها توضيحاتي ارايه مي گردد. نكته مهم در استفاده از اين تابلوها آن است كه پيش از اقدام به نصب تابلوها، لازم است نقشه کلی جانمایی نصب تابلو به همراه طرح تابلوها توسط تيم كارشناسي ترافيك تهيه و جهت تأييد به حوزه ذيربط ارسال گردد. انواع مختلف تابلوهاي اطلاعاتي بر اساس عملكرد به صورت زير طبقه بندي مي شوند؛

سفارش انواع تابلو راهنمای مسیر

برای سفارش تولید تابلو با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت بازار همین حالا تماس بگیرید.

1.تابلوهای پیش آگاهی:

این نوع از تابلو ایمنی با توجه به اهميت مسير و فاصله انشعاب در فواصل مناسب از محل انشعاب يا خروجي نصب مي گردد و در صورت نياز تا رسيدن به محل خروجي با فواصل مناسب تكرار مي گردند.

تابلو ایمنی

2.تابلوی در محل:

اين تابلو در محل شروع خط كاهش سرعت(لچكي) نصب شده و اطلاعاتي را در رابطه با نحوه حركت در خطوط پيش رو و قبل از خروجي به رانندگان ارائه مي‌دهد.

3.تابلوی سر دماغه خروجی:

آخرين تابلويي است كه بعد از تابلوی پیش آگاهی و قبل از خروجي يا تقاطع نصب گرديده و به رانندگان در مورد خروجي پيش رو، آخرين توجه را ارايه مي‌دهد.

تابلو ایمنی اطلاعاتی

خرید تابلو ایمنی از قارتال:

شرکت قارتال با تجربه بیش از چندین سال در زمینه طراحی، تولید و نصب انواع تابلو ایمنی و تجهیزات ترافیکی در خدمت مشتریان گرامی بوده تا منجر به افزایش ایمنی و امنیت جاده‌ها گردد. این شرکت همواره بر آن بوده است تا محصولات خود را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت عرضه کند تا بتواند رضایت مشتری را جلب نماید. هم اکنون، شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش با شماره 04133122570 و یا 09144220646 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان فروش شما را راهنمایی نمایند.

تابلو ایمنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *