مجله قارتال

حداقل‌های مورد نیاز برای ایمنی در جاده های راه اصلی

علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی

جاده‌های اصلی از مهم‌ترین راه‌ها هستند و عبور و مرور زیادی در آن‌ها به صورت روزانه انجام می‌شود و به همین دلیل بسیار مهم است که موارد ایمنی در آن رعایت شود. پس از زیرسازی و آسفالت، مهم ترین عامل ایمنی در جاده‌ها، علائم ترافیکی هستند. این علائم باعث حفظ نظم و رعایت قوانین می‌شوند و در نتیجه ایمنی راننده و دیگر سرنشینان را فراهم می‌کنند. از طرف دیگر، تابلو اطلاعاتی و اخباری مواردی که باید در مورد جاده بدانید را در اختیار شما می گذارند تا بتوانید به راحتی مسیریابی خود را انجام دهید و به مقصد خود برسید. امروز در قارتال همراه شما هستیم تا علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی را بررسی کنیم و توضیح دهیم که چرا این موارد مهم هستند.

طراحی رایگان تابلو و علائم ایمنی

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

 

چه نوع علائم ترافیکی در جاده های اصلی باید نصب شود؟

از جمله علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی می‌توان به علائم ترافیکی اشاره کرد. علائم ترافیکی مواردی هستند که به حفظ نظم و قانون در جاده‌ها کمک می‌کنند. به طور کلی علائم ترافیکی به سه دسته انتظامی، اخطاری و اخباری تقسیم می‌شوند. هر یک از این دسته‌ها، پیام خاصی را به رانندگان منتقل می‌کنند که وجود تمامی آن‌ها را الزامی می‌کند. در ادامه به صورت خلاصه این تابلوها و کاربردهای آن‌ها را برای شما قرار می‌دهیم تا بدانید که چرا وجود تمامی آن‌ها الزامی است.

چه نوع علائم ترافیکی در جاده های اصلی باید نصب شود؟

 

1. تابلوهای انتظامی

این دسته از تابلوها معمولا یک نوع ممنوعیت را نشان می‌دهند و به همین دلیل به تابلوهای بازدارنده نیز معروف هستند. به طور مثال، تابلو ایست و یا سبقت ممنوع یکی از این تابلوها است. تابلو انتظامی دایره‌ای از جمله علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی هستند.

 

2. تابلوهای اخطاری

این دسته از تابلوها اخطار دهنده هستند. این اخطارها مربوط به خطرهای موجود در جاده و یا مواردی که ممکن است خطرساز شوند اخطار می‌دهند. از جمله این موارد می‌توان به تابلوی مدرسه، جاده باریک می‌شود و یا عبور عابر پیاده اشاره کرد. این دسته تابلوها و تابلوهای انتظامی از علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی هستند و وجود آن‌ها الزامی است.

3. تابلوهای اخباری

این دسته از تابلوها از امکانات و راه های خروجی و ورودی به جاده اطلاع می‌دهند. تابلو نام شهرها و محدوده آن‌ها و فاصله تا مقصد از جمله این تابلوها هستند. این تابلوها به رانندگان، مسافران و یا گردشگران کمک می‌کنند که مقصد خود و یا خدمات مدنظر خود را بیابند. تابلوهایی نظیر ایستگاه اتوبوس، تاکسی، پمپ بنزین و پارکینگ هم از جمله تابلوهای اخباری هستند و کمک بسیار زیادی به رانندگان می‌کنند. این دسته از تابلوها از علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی هستند و به حفظ نظم در جاده‌ها کمک بسیار زیادی می‌کنند.

 

ضرورت استفاده از تابلو ترافیکی در جاده های راه اصلی

همان‌طور که پیش‌تر خواندید، هر یک از دسته‌های تابلو ترافیکی، موارد بسیار مهمی را به راننده اطلاع می‌دهند. این تابلوها بر اساس تصمیم کارشناسان مربوطه در جای خود قرار می‌گیرند. کارشناس با بررسی جاده و خطرات آن، تصمیم می‌گیرد که در هر قسمت جاده برای برقراری بیشترین میزان ثبات و امنیت باید چه قوانین و محدودیت‌هایی رعایت شود و با توجه به این موارد تابلوهای مورد نیاز آن قسمت را تعیین می‌کند. به طور مثال، اگر در جایی محدودیت سرعت 80 کیلومتر در ساعت در نظر گرفته شده است، این بدان معناست که کارشناس با توجه به بررسی خود دریافته است که سرعت بیشتر در این محدوده می‌تواند خطرساز باشد.

تابلوهای اخباری نیز کمک بسیار زیادی به مسیریابی افراد می‌کنند و با هدایت رانندگان به جاده‌های مدنظرشان، باعث کاهش ترافیک در یک جاده می‌شوند. با توجه به موارد گفته شده، بسیار مهم است که علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی وجود داشته باشند تا از خطرات احتمالی و یا ترافیک بیش از حد در جاده جلوگیری شود.

برای افزایش اطلاعات خود در این زمینه به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله‌ی بررسی انواع تابلو اطلاعاتی و کاربردهای آن را مطالعه نمایید.

ضرورت استفاده از تابلو ترافیکی در جاده های راه اصلی

 

مزایا علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی

همان طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی، به جلوگیری از حوادث مختلف و همچنین حفظ نظم و ترتیب در جاده‌ها کمک می‌کنند. علائم اخباری و اطلاعاتی نیز کمک بسیار زیادی به مسیریابی رانندگان و گردشگران می‌کند و یافتن راه درست را برای تمامی افراد آسان‌تر می‌کند. اگر مسیریابی افراد زیادی که روزانه از جاده‌ها عبور می‌کنند به درستی انجام نشود، مشکلات بسیار زیادی در ادامه ایجاد می‌شود که کوچک‌ترین آن‌ها ایجاد ترافیک‌های سنگین است.

مورد دیگری که باعث بهبود عملکرد این تابلوها می‌شوند این است که دستور نصب آن‌ها حتما باید طبق نظر یک کارشناس انجام شود. به همین دلیل افراد نمی‌توانند به صورت خودسر به نصب این تابلوها بپردازند. این مورد باعث شده که همیشه تابلوها در درست‌ترین جای ممکن قرار بگیرند و بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند. در نظر داشته باشید که نصب خودسرانه و یا بیش از حد این تابلوها نه تنها ممکن است باعث ایمنی بیشتر نشود، بلکه احتمال خطر نیز افزایش می‌یابد.

مزایا علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی

 

هزینه ساخت علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی توسط قارتال

از آن جایی که تابلوها و علائم ایمنی بسیار متفاوتی وجود دارد، نمی‌توان قیمت ثابتی برای تمامی آن‌ها قرار داد و قیمت با توجه به موارد مختلفی قابل تغییر است. از جمله مواردی که بر قیمت تابلو تاثیر می‌گذارد می‌توان به ابعاد، جنس تابلو، ضخامت تابلو، نوع پایه تابلو و رنگ استفاده شده برای آن نام برد. از آن‌جایی که این تابلوها از علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی هستند، بهتر است که همیشه به دنبال بهترین کیفیت برای آن‌ها باشید تا عمر مفید آن‌ها افزایش یابد و بهترین کارایی ممکن را در این مدت زمان داشته باشند. همچنین بالا بودن کیفیت تابلو باعث خوانایی بهتر آن توسط رانندگان نیز می‌شود و به همین دلیل احتمال حوادث نیز بسیار کاهش می‌یابد.

برای این که قیمت تقریبی تابلو مدنظر خود را بدانید، می‌توانید با شماره پشتیبانی قارتال تماس بگیرید و پس از ارائه تابلو مد نظرتان و همچنین جزئیات آن، قیمت حدودی محصول را بگیرید. همچنین در این تماس می‌توانید تمامی سوال‌هایی که در مورد تابلوها برای شما ایجاد شده را نیز از پشتیبان سایت بپرسید.

هزینه ساخت علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی توسط قارتال

 

جمع بندی

ایمنی یکی از مهم‌ترین مسائل است و به همین دلیل هر جاده‌ و راه استانداردی باید مواردی را رعایت کند تا ایمنی لازم را برای وسایل نقلیه، رانندگان آن‌ها و دیگر سرنشین‌ها و همچنین افراد پیاده ایجاد شود. به همین دلیل امروز در قارتال به این موضوع پرداختیم که علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های اصلی چیست. همان طور که احتمالا حالا می‌دانید، یکی از مهم‌ترین ارکان حفظ امنیت در جاده‌ها، استفاده از تابلوهای ترافیکی و اطلاعاتی است. این تابلوها تاثیر بسیار زیادی در حفظ نظم و رعایت قوانین دارند و بازدارندگی بسیار زیادی نسبت به موارد خطرساز دارند. حال می‌دانید که چرا تابلوهای ترافیکی و اطلاعاتی اهمیت بالایی در حفظ امنیت و ایمنی دارند.

در نهایت نیز به این موضوع پرداختیم که قیمت علائم ایمنی چگونه توسط قارتال محاسبه می‌شوند. در نهایت اگر قصد خرید این دسته از محصولات را دارید و یا سوالی در رابطه با آن‌ها در ذهن شما ایجاد شده است، می‌توانید با شماره پشتیبانی قارتال تماس بگیرید و از مشورت رایگان پشتیبانان سایت استفاده کنید.

 

سوالات متداول

1- اصلی‌ترین علائمی که نصب آن‌ها در جاده‌ها و معابر اصلی لازم است، کدام علائم هستند؟

تابلوها و تجهیزات ترافیکی که مسیر را نشان می‌دهند، خطر را هشدار می‌دهند و بازدارنده هستند، مهم‌ترین علائمی هستند که باید در معابر نصب شوند. تابلوهای انتظامی، اخباری و اخطاری انوع تابلوهای اصلی معابر را تشکیل می‌دهند.

 

2- چرا باید از تابلو ترافیکی در جاده‌ها استفاده کنیم؟

همه ما می‌دانیم که حفظ جان و مال افراد اهمیت دارد. از آنجایی که بیشترین خسارات و سوانح جاده‌ای متوجه مسیرهایی می‌شوند که علامت گذاری نشده‌اند، باید تابلوهایی مورد استفاده قرار بگیرند که از چگونگی یک مسیر و پچ و خم و خطرات آن آگاهی می‌دهند. این تابلوها از بروز خسارات خانی و مالی تا حد زیادی جلوگیری می‌کنند و از این نظر اهمیت دارند.

 

3- هزینه ساخت تابلو ترافیکی در قارتال چقدر است؟

تابلوهای ترافیکی با هزینه‌های متفاوتی ساخته می‌شوند چرا که انواع گوناگونی دارند. قارتال به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان این تابلوها، قیمت‌هایی مناسب و اقتصادی را برای شما عزیزان در نظر گرفته است. جهت ثبت سفارشات خود می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

4- مزایای ساخت تابلو ترافیکی و نصب آن‌ها در جاده چیست؟

معمولا تابلوهای ترافیکی را با هدف کاهش تلفات جاده‌ای و هدایت بهتر رانندگان در مسیر تولید می‌کنند. مسیریابی بهتر با این تابلوها صورت می‌گیرد و اطلاع رسانی از خطر به وسیله علائم ترافیکی انجام می‌شود. پس باید از آن‌ها در مسیر استفاده بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *