مجله قارتال

حداقل‌های مورد نیاز برای ایمنی در جاده‌های فرعی و روستایی

علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی

طی سالیان اخیر شاهد افزایش بی رویه تولید خودرو و استفاده گسترده آن‌ها توسط مردم بوده‌ایم. با افزایش میزان استفاده از خودروها، ترافیک‌های شهری و حوادث جاده‌ای نیز افزایش یافته است. تصادفات جاده‌ای فقط مختص به شهرها نبوده و بسیاری از تصادفات در خیابان‌های فرعی و روستایی رخ می‌دهند. اکثر این تصادفات به دلیل بی احتیاطی و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی به وقوع می‌پیوندند. لذا توجه به تابلو و علائم ترافیکی مورد نیاز برای جاده‌های روستایی به اندازه سایر تابلوهای ترافیکی اهمیت دارد. با نصب این علائم، رانندگان بهتر می‌توانند اصول ایمنی را رعایت کنند البته باید با حداقل‌های مورد نیاز ایمنی جاد‌ها از جمله مفهوم تابلوهای ترافیکی آشنایی داشته باشند. آشنایی با این علائم رانندگان را از خطرات احتمالی آگاه می‌کنند؛ زیرا بیشتر آن‌ها حالت هشدار دهنده دارند. مزایای بیشمار علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده های فرعی سبب شده تا استفاده از آن‌ها متداول شود. در ادامه قصد داریم شما را با ضرورت و مزایای این تابلوهای ترافیکی آشنا کنیم.

طراحی رایگان تابلو و علائم ایمنی

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

 

چه نوع علائم ترافیکی در جاده‌های فرعی باید نصب شوند؟

علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی انواع مختلفی دارند. هر کدام از آن‌ها برای رساندن مفهوم خاصی کاربرد دارند. لذا رانندگان باید با آن‌ها آشنایی کامل داشته باشند تا با مشاهده آن‌ها از وقوع حوادث ناگوار و خسارت‌های جبران ناپذیر پیشگیری کنند. برای تشخیص جاده فرعی می‌توانید به تابلوهای کنار جاده‌ها توجه داشته باشید. خیابان‌هایی که در آن‌ها تابلوی رعایت حق تقدم نصب شده است، به شما فرعی بودن جاده را اطلاع می‌دهند. علاوه بر آن اگر در خیابانی تابلوی ایست را مشاهده نمودید، نشان از فرعی بودن جاده است. معمولاً خیابان‌های فرعی نسبت به خیابان‌های اصلی عرض کمتری دارند. برای تشخیص بهتر جاده‌های فرعی از تابلو ترافیکی استفاده می‌کنند. مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

چه نوع علائم ترافیکی در جاده‌های فرعی باید نصب شوند؟

 

تابلو ورود به راه اصلی از راست

این تابلو یکی از علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی است. با نصب این تابلوها در جاده‌های فرعی به کنترل جریان ترافیک کمک شایانی شده است. تابلو ورود به راه اصلی از راست، در دسته بندی تابلوهای هشدار دهنده قرار دارد؛ زیرا به رانندگان هشدار می‌دهد که از سمت راست به جاده اصلی وارد می‌شوند. رانندگان باید با مشاهده این تابلو سرعت خودرو خود را کاهش دهند تا بتوانند به خوبی از تقاطع فرعی به اصلی عبور کنند. نصب این تابلو در جاده‌های فرعی و قرارگیری آن با فاصله مناسب قبل از جاده اصلی، سهم بزرگی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد. مشخصه ظاهری این تابلو شکل مثلثی با حاشیه قرمز است که زمینه آن را به رنگ سفید طراحی کرده‌اند.

 

تابلو ورود به راه اصلی از چپ

یکی دیگر از علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی، تابلو ورود به راه اصلی از چپ می‌باشد. این تابلو مانند تابلو ورود به راه اصلی از راست، تابلوی هشدار دهنده محسوب می‌شود اما بجای سمت راست از سمت چپ به خیابان اصلی راه دارد. مشخصه ظاهری آن‌ها شباهت بسیار زیادی با یکدیگر دارند تنها در علامت درون تابلو با یکدیگر متفاوت هستند.

 

ضرورت استفاده از تابلو ترافیکی در جاده‌های فرعی و روستایی

شاید برای بسیاری از افراد این سؤال پیش آمده باشد که علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی چه ضرورتی دارند و کاربرد آن‌ها برای چه منظوری است؟ امروزه با توجه به افزایش میزان تصادفات، اهمیت نصب تابلوها و تجهیزات ترافیکی دو چندان شده است. توجه داشته باشید علائم ایمنی جاده‌های فرعی همانند سایر تابلوهای ترافیکی از ضرورت بسیار بالای برخوردار هستند. استفاده از این تابلوها برای ایمنی سازی جاده‌ها و جلوگیری از بروز خسارات ضرورت بسیار زیادی دارد.

با وجود اینکه آشنایی با کاربرد تابلوهای ایمنی جاده‌های فرعی اهمیت بسیار بالایی دارد اما نصب آن‌ها نیازمند توجه بیشتری است. چنانچه این تابلوها به درستی در مکان مناسب نصب نشوند، امکان ایجاد خسارات جبران ناپذیر وجود دارد. علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی شما را از خطرات و پیچ‌های روبرو آگاه می‌کنند. این تابلوها علاوه بر آنکه رانندگان را از خطرات پیش رو آگاه می‌کنند، به عنوان راهنمای کاربردی نیز ایفای نقش می‌کنند.

 

1. اطلاع رسانی در مورد پیچ‌های پی در پی و شرایط جاده‌ها

امروز بسیاری از تصادفات جاده‌ای به دلیل آشنا نبودن با مسیر جاده‌ها رخ می‌دهد. برای آن‌ که راننده‌ها بتواند راحت‌تر مسیر را پیدا کرده و رانندگی ایمنی داشته باشند، بهتر است به علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی توجه داشته باشند. هنگامی که تابلوهای مورد نیاز در جای مناسب نصب شوند، راننده‌ها بهتر می‌توانند با خطرات احتمالی جاده و پیچ‌های موجود در آن آشنا شوند. چنانچه در جاده روستایی مسیر پر پیچ و خمی وجود داشته باشد، با نصب تابلو خطر پیچ‌های پی در پی به راننده هشدار می‌دهند تا از سرعت خود بکاهد. در چنین زمانی می‌توانند از وقوع بسیاری از تصادفات جلوگیری کنند البته به شرطی که با تمام تابلوهای ترافیکی آشنایی داشته باشند و تفاوت آن‌ها را تشخیص دهند. برخی از تابلوها بسیار شبیه به هم بوده و تفاوت ناچیزی دارند لذا راننده‌ها باید به آن‌ها توجه داشته باشند تا دچار اشتباه نشوند.

 

2. پیشگیری از وقوع حادثه

با توجه به افزایش میزان تصادفات، اهمیت علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی بسیار دیده می‌شود. با نصب این تابلوها، رانندگان می‌توانند مسیر درست را تشخیص دهند و از وقوع تصادفات جاده‌ای پیشگیری کنند. هنگامی که تمام جوانب برای پیشگیری از وقوع تصادف رعایت شود، خسارت‌های مالی و جانی به حداقل میزان ممکن خواهد رسید. البته پیشگیری از وقوع حادثه ملزم به دانستن کاربرد تابلوهای مورد استفاده است؛ زیرا هر کدام از آن‌ها نشان دهنده مفهوم خاصی هستند. چنانچه با کاربرد آن‌ها آشنا باشید، به راحتی می‌توانید از بروز تصادفات جلوگیری به عمل آورید.

 

مزایا علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی و روستایی

ضمن اینکه این روزها شاهد افزایش بی رویه وسایل نقلیه هستیم، نیاز به تابلوهای ترافیکی بیشتر از قبل احساس می‌شود. علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی و روستایی با هدف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تابلوها با مشخصات و علائم درون خودشان مفهوم ویژه‌ای را به رانندگان اعلام می‌کنند. برخی از آن‌ها رانندگان را از ادامه مسیر آگاه می‌کنند تا مسیر درست برای آن‌ها به خوبی قابل تشخیص باشد اما تعدادی از تابلوهای ترافیکی نقش هشدار دهنده‌ دارند. آن‌ها به راننده برای انجام کار مشخص هشدار می‌دهند تا احتیاط را رعایت نماید. استفاده از این تابلوها سبب می‌شود تا عبور و مرور خودروها به سهولت انجام گیرد. علاوه بر آن، گزینه‌های بسیار مناسبی برای هدایت صحیح مسیر هستند.

استفاده از تابلوهای ترافیکی رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را امری بسیار آسان کرده است. آن‌ها کمک شایانی به تردد بهتر خودروها خواهند کرد البته برای ترد بهتر لازم است نصب آن‌ها در مکانی قرار گرفته باشد که تابلوها به خوبی قابل رویت باشند. در چنین زمانی رانندگان می‌توانند علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی را به خوبی مشاهده کرده و با رعایت دستورات راهنمایی و رانندگی از هرج و مرج و تصادفات جلوگیری کنند. این تابلوها در زمینه هشدار دهنده و آگاه دهنده مزیت‌های بسیار زیادی دارند. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

مزایا علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی و روستایی

 

مسیریابی درست

هنگامی که انواع تابلوهای ترافیکی در سطح جاده‌ها نصب شده باشند، پیدا کردن مسیر به سهولت و در زمان کمتری انجام می‌شود. از آنجایی که روستاها در حاشیه شهرها قرار دارند، باید تابلو معابر روستایی داشته باشند تا رانندگان به راحتی آن‌جا را پیدا کنند. در این صورت بدون آنکه دشواری‌های زیادی را متحمل شوند، می‌توانند در کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر برسند.

 

یادآوری قوانین راهنمایی و رانندگی

یکی از مهم‌ترین مزایای نصب علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی، یادآوری قوانین راهنمایی و رانندگی به رانندگان است. گاهی اوقات رانندگان در طول مسیر به قوانین راهنمایی و رانندگی توجهی نداشته و با بی توجهی جان خود را به خطر می‌اندازند. فراموشی قوانین راهنمایی و رانندگی خطرات زیادی را برای راننده و سرنشینان خودرو ایجاد می‌کند اما نصب تابلوها و علائم ایمنی سبب می‌شود تا قوانین راهنمایی و رانندگی برای آن‌ها یادآوری شود. در این صورت می‌توانند احتیاط را رعایت کرده و مسیر مورد نظر خود را با دقت بیشتری ادامه دهند.

 

عبور و مرور سریع‌تر

از مزایای نصب تابلوهای ترافیکی می‌توان به عبور و مرور سریع خودروها اشاره کرد. با نصب این تابلوها، عبور و مرور سریع‌تر انجام می‌گیرد و رانندگان دچار خستگی نمی‌شوند. همچنین آن‌ها وقت زیادی را برای یافتن مسیر تلف نخواهند کرد.

 

هزینه ساخت علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی و روستایی توسط قارتال

علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی و روستایی با توجه به کاربرد متفاوتی که دارند در طرح‌های مختلفی طراحی می‌شوند. آن‌ها به دلیل داشتن طراحی متفاوت از قیمت‌ یکسانی برخوردار نیستند. هزینه ساخت این تابلوهای ترافیکی و ایمنی به عوامل متعددی بستگی دارد. جنس، رنگ، سایز و.. همگی در هزینه ساخت آن‌ها تاثیرگذار هستند. بنابراین نمی‌توان هزینه ساخت این علائم ایمنی را به طور دقیق اعلام نمود؛ زیرا سلیقه افراد متفاوت بوده و افراد متناسب با سلیقه و کاربرد تابلوهای مورد نظر، ابعاد متفاوتی را انتخاب می‌نمایند.

برای اطلاع از هزینه‌های ساخت تابلوهای ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های روستایی و فرعی می‌توانید به صورت اینترنتی به سایت شرکت قارتال که در زمینه فروش تابلوهای ترافیکی بیش از یک دهه مشغول به فعالیت است، مراجعه نمایید. کارشناسان این مجموعه‌ راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند تا بتوانید تابلو مورد نظر را انتخاب نمایید. شرکت قارتال در زمینه فروش تابلوهای ترافیکی و علائم ایمنی از معتبرترین مجموعه‌ها به حساب می‌آید که کیفیت محصولاتش حرف اول را می‌زند. این مجموعه محصولات خود را با کیفیت بالا به دست مصرف کننده می‌رساند تا رضایت آن‌ها را به خود جلب کند. قیمت محصولات عرضه شده در این مجموعه بسیار مناسب بوده و از استانداردهای لازم پیروی می‌کند.

هزینه ساخت علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی و روستایی توسط قارتال

 

عوامل وابسته به هزینه ساخت تابلوهای فرعی و روستایی

عوامل زیادی در هزینه ساخت تابلوهای فرعی و روستایی اثر گذار هستند. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 

جنس تابلو

علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی از جنس‌های متفاوتی طراحی می‌شوند. توجه به جنس آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در هنگام خرید باید توجه داشته باشید تا جنس درجه یک و با کیفیت را انتخاب نمایید زیرا برخی از تابلوها جنس مناسبی ندارند و در برابر عوامل محیطی مانند نور خورشید، بارش باران و.. دچار آسیب می‌شوند. آن‌ها به راحتی با رطوبت واکنش داده و زنگ می‌زنند اما برخی دیگر از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. آن‌ها به دلیل مقاومت بالا دچار آسیب کمتری شده و تا سالیان طولانی به استفاده مجدد نیاز پیدا نمی‌کنند. قطعاً قیمت این دو تابلو به دلیل جنس متفاوتی که دارند، یکسان نخواهد بود.

 

رنگ تابلو ترافیکی

قطعاً انتخاب رنگ با کیفیت در هزینه ساخت تابلوها تاثیر گذار است. از آنجایی که تابلوهای ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های روستایی در معرض بارش باران و نور خورشید قرار دارند، رنگ آن‌ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا به راحتی کم‌رنگ نشوند. متاسفانه بسیاری از تابلوهای فرعی و روستایی کم‌رنگ شده‌اند. لذا راننده نمی‌تواند علامت و کلمات حک شده درون تابلوها را به خوبی تشخیص دهد. در چنین زمانی احتمال افزایش تصادف وجود خواهد داشت.

 

ضخامت علائم ایمنی و ترافیکی

علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی و روستایی باید از ضخامت مناسبی برخوردار باشند. چناچه برای این تابلوها ضخامت مناسبی در نظر گرفته نشود، امکان خراب شدن، شکستگی، تورفتگی و… وجود دارد. طبیعتاً هر چقدر ضخامت و ابعاد تابلوی مورد نظر بیشتر شود، هزینه ساخت آن نیز بالاتر می‌رود.

 

سخن پایانی

علائم ایمنی مورد نیاز برای جاده‌های فرعی با توجه به ضرورتی که دارند، از بروز بسیاری از تصادفات جلوگیری می‌کنند. از آنجایی که این تابلوها برای مسیریابی درست، هشدار دادن و… مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. شرکت قارتال با هدف مشارکت در ایمنی سازی راه‌های کشور سعی کرده است تمام تابلوهای مورد نیاز برای جاده‌های روستایی را با کیفیت بالا تولید کند. این مجموعه تمام تابلوهای خود را زیر نظر آیین نامه‌های ابلاغی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور طراحی می‌کند تا از استانداردهای لازم برخوردار باشند. تمام تابلوهای ترافیکی تولید شده این مجموعه در کنار کیفیت بالا، از هزینه بسیار مناسبی برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *