مجله قارتال

رانندگی در روز ایمن تر هست یاشب؟

علائم روشن تر به معنای جاده های امن تر است

تلفات

طبق گزارش اداره بزرگراه فدرال (FHWA) در آمریکا، میزان تلفات رانندگی در شب سه برابر بیشتر از زمان مرگ و میر در روز است. یکی از مهمترین عوامل موثر در بروز این فاجعه این است که شب فاقد نشانه وعلائم رانندگی است که در روز می توان آن‌ها را مشاهده کرد. تعدادی از تغییرات قابل توجه در حال انجام است. این تغییرات مهم در علائم جاده ای می تواند وضعیت را بهبود ببخشد.

مطالعات نشان داده است که در جایی که علائم قابل مشاهده بیشتری نصب می شود، در طی سه تا شش سال تعداد تصادفات 25 تا 46 درصد کاهش یافته است

رانندگان مسن

رانندگان مسن‌تر زمان واکنش آن‌ها کندتراست. حتی از بینایی کمتری در شب به نسبت رانندگان جوان برخوردار هستند.

کامیون های بیشتر

تعداد کامیون‌ها در بزرگراه های ایالات متحده در ده سال گذشته 60 درصد افزایش یافته است.

از آنجا که کابین‌های کامیون نسبت به کابین های اتومبیل ارتفاع بیشتری دارند ، زاویه بین راننده و چراغ های جلو به طور قابل توجهی بیشتر است.این بدان معنی است که نور کمی از بازتاب تابلوهای جاده به راننده های کامیون می رسد و علائم در صورت مشاهده کم نورتر به نظر می رسند.

طراحی رایگان تابلو و علائم ایمنی

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

* رانندگی در شب خطرناک است

* رانندگان علایم روشن را سریعتر می خوانند

ارتباط مستقیمی بین روشنایی علائم رانندگی و توانایی رانندگان برای درک پیام وجود دارد. طراحی علائم روشن منجر به افزایش تمرکز راننده به خصوص در شب شده و چشم راننده از جاده پرت نمی شود.

شبرنگ های 3M با شدت بازتاب بالا، هزینه کم،ارزش بالا

  • شبرنگ 3M با شدت بازتاب بالا برای کنترل علائم ترافیکی با دوام طراحی شده است.
  • دارای روکش مقاوم در برابر خراش ها و چسب ها است.
  • رنگ های زنده در روز و بازتابندگی بالا، منجر به دید زیاد در طول شبانه روز می شود.
 رانندگی در شب

شبیه سازی علامت راهنمایی و رانندگی با شبرنگ لانه زنبوری معمولی در شب

رانندگی در شب با علائم با کیفیت

شبیه سازی علامت راهنمایی و رانندگی با شبرنگ 3M در شب

هنگام رانندگی در شب به نکات زیر توجه کنید:

رانندگی در شب تفاوت زیادی با رانندگی در روز دارد. به خاطر همین موضوع است که بسیاری از رانندگان حتی آنان که حرفه‌ای هستند، می‌گویند که راندن در شب برای آن‌ها دشوارتر است.

هنگام رانندگی در شب باید چراغ‌های داخل خودرو خاموش باشد و اگر نیاز به روشنایی دارید بهتر است اول خودرو را در کنار جاده متوقف کنید و سپس چراغ خودرو را روشن کنید.

هنگام رانندگی حواس شما باید به درخشش نور در بالای تپه ها، پیچ‌های جاده و تقاطع‌ها باشد. زیرا این نور‌ها ممکن است نور چراغ خودرو‌های دیگر باشد.

به منظور جلوگیری از تصادف، فاصله خود با اتومبیل جلویی را بیشتر از روز تنظیم کنید تا سریع‌تر متوجه خطرات شدید شوید . تا در صورت بروز حادثه زمان بیشتری برای واکنش داشته باشید. رانندگی در شب مستلزم تمرکز زیادی است که ممکن است خسته کننده باشد. برای اجتناب از خستگی، مکررا به چشم‌های خود استراحت دهید تا انرژی از دست رفته را جبران کنید.

قبل از رانندگی در شب از خوردن دارو‌های خواب آور خودداری کنید. خوردن دو فنجان قهوه تا یک ساعت می‌تواند جلوی خواب را بگیرد.

قبل از حرکت در شب از پر بودن باک بنزین اطمینان حاصل کنید. زیرا شب در صورت اتمام بنزین رانندگان عبوری کمتری  به شما کمک می کنند.

اکثر خودرو‌های قابلیت تنظیم آینه را برای رانندگی در شب دارند. از این قابلیت استفاده کنید. این قابلیت با تغییر زاویه آینه موجب می‌شود تا در صورت افتادن نور بالا از خودرو عقبی در آینه، انعکاس آن مستقیم در چشم شما نزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *