مجله قارتال

طراحی و جانمایی تابلوهای ترافیکی جاده‌ای

خرید تابلو ترافیکی

تابلوهای ترافیکی به عنوان يكي از راهكارهاي كمكي براي پيشگيري از بروز حوادث و جراحات مورد استفاده قرار مي گيرند. اگر نتوان خطري را حذف كرد و يا با استفاده از وسايل و ابزارهاي حفاظتي ريسك آن را كمتر نمود ، تجهيزات ترافیکی به عنوان ابزاري براي آگاه كردن و دور نگه داشتن افراد از خطر موجود مورد توجه قرار مي گيرند. با توجه به گسترش صنايع و افزايش مهاجرت در سطح بين المللي استفاده از علائمي كه به طور جهاني قابل فهم باشند، مورد نياز مي باشند. تابلو راهنمای مسیر در محورها از مهمترين ابزار و تجهيزات ايمني جاده اي مي‌باشد. اين تابلوها به منظور آگاه سازي رانندگان در مورد شناسايي محل، اعلام فواصل، نشان دادن جهت و تعيين مسير ورود و خروج به كار مي رود. از جمله اين نوع تابلوها مي توان به تابلوهای اطلاعاتی پرچمی، تابلوهای اطلاعاتی پیش آگاهی و… اشاره كرد. رانندگان وسايل نقليه در صورتي مي توانند در تصميم گيري خود در جاده ها بهترين گزينه را انتخاب نمايند كه آگاهي مناسبي نسبت به مسيرهاي پيش رو داشته باشند و يكي از مهمترين ابزار اطلاع رساني و افزايش آگاهي رانندگان تابلوهای راهنمای مسیر مي باشد. به منظور مشاهده انواع تابلو ترافیکی شرکت قارتال و اطلاع از قیمت بر روی لینک کلیک نمایید و یا جهت خرید تابلو ترافیکی با کارشناسان قارتال تماس حاصل کرده و تجهیزات ترافیکی موردنظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارش دهید.

سفارش انواع تابلو راهنمای مسیر

برای سفارش تولید تابلو با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت بازار همین حالا تماس بگیرید.

اصول و مباني تابلو های ترافیکی

خرید تابلو ترافیکی مزیت های زیادی میتواند داشته باشد. علائم راهنمایی رانندگی از نظر ساختاري داري مشخصات زير مي باشند:
1) شكل
2) رنگ
3) نوشتار
4) نقوش و علايم تصويري

انواع تابلو های ترافیکی قارتال

1) شكل تابلوها

تابلوهای راهنمای مسیر در دو نوع مستطيلي و پيكاني (پرچمي) ساخته مي شوند. البته استفاده از تابلوهاي پرچمي در چارچوب مستطيل شكل نيز مجاز است. در ساخت چارچوب تابلوها، لازم است از به كارگيري لبه هاي تيز اجتناب گردد تا در صورت بروز تصادفات، شدت تصادف كمتر باشد. در هر حال در طرح تابلوهای ترافیکی لازم است از ضوابط خاص طراحي (رنگ، نوشتار و عناصر طراحي نظير: نقوش، علايم تصويري، فلش ها و ... ) و تبعيت كردد.

خرید تابلو ترافیکی

2) رنگ تابلو

رنگ از ويژگي هاي اساسي يك تابلو به شمار مي آيد.انتخاب رنگ تابلوهای ترافیکی بايد بر اساس نوع عملكرد معابر مقصد تعيين گردد. در رنگ بندي علائم رعايت مقررات زير الزامي است:
- در سامانه رنگ بندي تابلوهای راهنمای مسیر، معابر با درجه عملكرد بالاتر رنگ خود را به تمام مقاطع راه تحميل مي كنند. به عبارت ديگر مقاصد با درجه عملكردي بالاتر همواره رنگ خود را حفظ مي كنند. به عنوان نمونه در آزادراه رنگ كليه تابلوها در طول مسير به رنگ آبي است. اما رنگ تابلوهای خروجی از عملكرد معبر انشعابي تبعيت مي كند، به عنوان نمونه رنگ تابلوي خروجي آزادراه به يك معبر بزرگراهي به رنگ سبز و رنگ تابلوي خروجي از آز ادراه به يك معبر آزادراهي به رنگ آبي است.
- رنگ تابلوهای ترافیکی از نوع پیش آگاهی نصب شده در طول بزرگراه، سبز بوده مگر آنكه يك مسير آزادراهي را آدرس دهي كرده باشد. همچنين توجه شود كه خرید تابلو ترافیکی و   نصب آن در خروجي بزرگراه در تبعيت از عملكرد معبر خروجي، بايد رنگ مربوط به معبر انشعابي را حفظ كنند.

قارتال برترین تولید کننده تابلو های ترافیکی

با کیفیت ترین مصالح

تنوع بالا

مشاوره فنی رایگان

کادر فنی مجرب

3) نوشتار تابلو

نوشتار علائم راهنمایی و رانندگی نقش بسيار بسزايي در تعيين اندازه تابلوها دارد.تعيين نوع فونت نوشتار اعم از كاروان،ابريشم و جم و ... بوده و اندازه آن باتوجه به نوع محور و درجه عملكردي آن براي تعيين ارتفاع موزاييك فارسي و انگليسي بدست مي آيد و در نقاط مختلف راه ها متفاوت خواهد بود. تمامي قوانين موجود در اين راهنما مبتني بر آيين نامه علايم راههاي ايران مي باشد. فونت تابلو های ترافیکی نقش مهمي در انتقال و درك اطلاعات و پردازش سريع اطلاعات توسط راننده دارد. نوع قلم (فونت) و اندازه آن بايد به گونه اي باشد كه ضمن زيبايي و شكيل بودن، فضاي كمتري را اشغال نموده و در شرايط متفاوت از قبيل سرعت، زاويه ديد، تفاوت سني رانندگان و شرايط ديد مختلف افراد، قابل استفاده باشد. در حال حاضر كشورهاي آمريكايي و اروپايي استفاده از قلم (فونت) مبنا لوله اي را تأييد نموده اند. با در نظر داشتن خواص اين خط (يكنواختي پهناي حروف در طول حروف و همچنين ضخامت حروف در طول كلمه ثابت بوده و تغيير نمي كند و نسبت ضخامت به ارتفاع حرف (ارتفاع حرف " ا " بدون مد ثابت است)) . بهتر است نوشتار تابلو راهنمای مسیر در معابر شرياني درجه 2 اصلي به بالا، به دو زبان فارسي و انگليسي تهيه شود. در اين حالت لازم است مجموعه نوشتارهاي فارسي در بالا و مجموعه نوشتارهاي انگليسي در زير نوشتار فارسي آورده شود.

خرید تابلو ترافیکی

4) نقوش

علايم و نقوش علاوه بر نوشتار، لازم است براي گوياتر كردن مقاصد، نوع محلي كه تابلو به آن اشاره مي كند بر روي تابلو بيان شود تا سرعت رانندگان در پردازش اطلاعات افزايش يافته و انتخاب مسير بهتر انجام گيرد. اين كار از طريق به كارگيري نشانه ها (علايم و نقوش) در كنار نوشتار انجام مي گيرد. اين علايم و نقوشي خود به دو گروه پيكان (فلش) و نقوش نشانه قابل تقسيم اند كه در ادامه در مورد آنها توضيح داده ميشود.
الف) پيكان (فلش): نقشي است كه به وسيله آن "جهت " حركت وسايل نقليه با توجه به مقاصد عنوان شده بر روي تابلو های ترافیکی نشان داده مي شود تا بدان وسيله، استفاده كنندگان از مسير بتوانند به موقع و در زمان مناسب جهت حركت خود را بنا به مقاصد عنوان شده، بدون تداخل با ساير گروه هاي حركتي تعيين نمايند. ترسيم نقش فلش در تابلوهاي اطلاعاتي الزامي است. دقت شود كه نحوه ترسيم فلش در تابلوهاي بالاسري و كناري (جانبي) با يكديگر متفاوت است. فضاي اشغالي توسط پيكان بايد حداقل بوده و در عين حال از نظر تعيين جهت گويا باشد. به منظور تعيين جهت حركت در گردش به سمت راست يا چپ، از پيكان با زاويه 45 درجه نسبت به خط افق يا خط عمود بر محور جاده به سمت راست يا چپ استفاده مي شوند.

ب) نقوش نشانه (لوگو): براي درك بهتر تابلو ترافیکی مي توان از لوگوهايي براي هريك از معابر در صورت وجود استفاده نمود. اين نقوش در جدول ذيل آمده است:

قیمت و خرید تابلو ترافیکی از شرکت قارتال

همان‌طور که گفته شد، خرید تابلو ترافیکی و نصب آن در نقاط استاندارد علاوه بر افزایش ایمنی جاده ها، در افزایش نظم و زیبایی جاده ها نقش به سزایی دارد. کارخانه تجهیزات ایمنی و ترافیکی قارتال به عنوان یکی از فعالان در حوزه تولید تابلو و پایه ترافیکی مفتخر است تا انواع مختلف تجهیزات مذکور را به شما عزیزان با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت ارائه دهد. چنانچه قصد خرید تابلو ترافیکی و استعلام قیمت تابلو ترافیکی را دارید، تنها کافی است که با شماره ۰۹۱۴۴۲۲۰۶۴۶ و یا ۰۴۱۳۳۱۲۲۵۷۰ تماس گرفته و سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

خرید تابلو ترافیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *