مجله قارتال

حداقل‌های موردنیاز برای ایمنی در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها

تابلو و علائم مورد نیاز برای ایمنی بزرگراه ها

امروزه تابلوهای ترافیکی بسیار زیادی وجود دارند که هر یک دارای مفهومی ویژه هستند و آن را به رانندگان در جاده‌ها منتقل می‌کنند. تابلو و علائم ترافیکی، دارای اهمیت بسیار زیادی هستند که باعث می‌شود انواع حوادث مختلف در جاده‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند. تابلو و علائم ایمنی از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار هستند که باعث می‌شود تصادف کاهش پیدا کند. تمامی رانندگان باید با علائم و تابلوهای ترافیکی آشنایی داشته باشند تا بتوانند در جاده‌ها به‌آسانی مسیر خود را پیداکرده و از حوادث ناگوار پیشگیری کنند. برای آشنایی بیشتر با تابلو علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه ها، در ادامه مطلب با حضور گرمتان ما را دنبال کنید.

سفارش انواع تابلو راهنمای مسیر

برای سفارش تولید تابلو با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت بازار همین حالا تماس بگیرید.

ارسال رایگان تابلو

ارسال رایگان به سراسر کشور برای سفارش بالای 50 میلیون تومان

گارانتی محصول

2 سال گارانتی بی قید و شرط کیفیت تابلو های تولیدی شرکت قارتال

چه نوع علائم ترافیکی در بزرگراه‌ها باید نصب شود؟

برای بزرگراه‌ها و آزادراه‌های کل کشور، انواع علائم ترافیکی وجود دارند که هر یک از برای رساندن مفهوم خاصی در جاده‌ها به‌کاربرده می‌شوند. در این صورت رانندگان باید با این علائم ترافیکی آشنایی کامل داشته باشد تا بتوانند از حوادث ناگوار پیشگیری کرده و به‌راحتی به مسافرت خود ادامه دهند. انواع علائم ترافیکی در بزرگراه‌ها، عبارت است از:

چه نوع علائم ترافیکی در بزرگراه‌ها باید نصب شود؟

تابلوهای انتظامی

تابلوهای انتظامی جزو تابلوهای بازدارنده هستند که معمولاً به حالت دایره‌ای طراحی می‌شوند. در این مدل تابلوهای ترافیکی، معمولاً از رنگ‌های هشداردهنده مثل قرمز استفاده می‌کنند. در این دسته تابلوهایی همچون تابلو ایست، توقف ممنوع و غیره جزو کاربردی‌ترین انواع تابلوهای انتظامی محسوب می‌شوند. از تابلو انتظامی معمولاً در جاده‌ها استفاده می‌کنند و هدف از نصب و راه‌اندازی این نوع تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه، این است که رانندگان را به مسیری درست هدایت کنند تا بتوانند به‌طور صحیح به مقصد خود برسند.

تابلوهای اخطاری

تابلو اخطاری در حالت کلی برای نشان‌دهنده خطر به رانندگان به کار می‌رود. معمولاً این مدل تابلوها را به شکل هندسی مثلثی که دارای حاشیه‌های قرمز است، طراحی می‌کنند. تابلوهایی همچون خطر ریزش کوه، خطر پرتاب سنگ، سرعت‌گیر، گذرگاه عابر پیاده و غیره جزو تابلوهای اخطاری محسوب می‌شوند. تابلوهای اخطاری اغلب برای خطرات بزرگی که ممکن است در جاده‌ها رانندگان را تهدید کند، مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای اینکه به رانندگان هشدار دهد که در این جاده خطراتی جان آن‌ها را تهدید می‌کند، نصب و راه‌اندازی می‌شوند.

تابلوهای اخطاری در بزرگراه‌ها باعث می‌شود که راننده آگاه باشد از اینکه چه خطراتی ممکن است او را تهدید کند. در این صورت با کاهش سرعت و در نظر گرفتن عوامل امنیتی، می‌تواند خطر حوادث موردنظر را کاهش دهد. این مدل تابلوها نباید بیش‌ازاندازه در جاده‌ها نصب شوند؛ چراکه باعث می‌شود در این صورت رانندگان به آن‌ها توجهی نداشته باشند و به مسیر خود ادامه دهند.

تابلوهای اخباری

تابلوهای اخباری جزو تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه ها هستند که خبری را به رانندگان می‌دهند. این مدل تابلوها را در رنگ و شکل هندسی خاصی طراحی نمی‌کنند و برای آن‌ها انواع رنگ‌های آبی، زرد، سبز، سفید و آبی، در اشکال هندسی مستطیلی، مربعی، مثلثی و غیره در نظر می‌گیرند. تابلوهایی همچون ایستگاه اتوبوس، جایگاه سوخت، پارکینگ و غیره جزو تابلوهای اخباری محسوب می‌شوند.

شبکه راه های ملی، شامل آزادراه ها و بیشتر راه های مهم مناطق شهری و برون شهری است.در مناطق شهری، راه های شریانی هر جا که ممکن باشد برای جلوگیری از عبور از مرکز شه، به صورت کمربندی ساخته میشود. فرق اصلی علامتهای آزادراهها و علامتهایی که در راههای دیگر استفاده میشود، در رنگ و اندازه علامتهای جهت نمای اخباری است.اندازه ی علامتها در آزادراهها بزرگتر از اندازه توصیه شده برای بقیه راه ها است.

علامتهای اخباری آزادراهها، باید دارای زمینه تابلو آبی با نوشته ها و اعداد سفید باشد.

علامتهای اخباری بزرگراهها باید به رنگ سبز و اعداد سفید باشد.

علامتهای اخباری در راههای اصلی و فرعی، باید دارای زمینه ای سفید و نوشته هایی به رنگ مشکی باشد.

رانندگانی که در جاده‌ها در حال حرکت هستند، با استفاده از این تابلوها از امکانات و شرایطی که در جاده وجود دارد، مطلع می‌شوند. می‌توان گفت که استفاده از این تابلوها، باعث می‌شود که مسیر خود را بهتر و در زمان کمتر پیدا کنند و حوادث کاهش پیدا کند. خیابان‌ها در این تابلوها دسته‌بندی می‌شوند و مسیرها را به‌خوبی نشان خواهند داد. در حالت کلی برای اینکه ایمنی در جاده‌ها افزایش پیدا کند و رانندگان به‌راحتی مسیر خود را پیدا کنند، از این مدل تابلوها استفاده می‌کنند.

قارتال برترین تولید کننده تابلو های ترافیکی

با کیفیت ترین مصالح

تنوع بالا

مشاوره فنی رایگان

کادر فنی مجرب

محصولات مرتبط

برای اطلاعات بیشتر روی تصاویر کلیک نمایید.

ضرورت استفاده از تابلو ترافیکی در بزرگراه‌ها

ممکن است برای اکثر افراد سؤال پیش بیاید که تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی آزادراه‌ها چه اهمیتی دارند و به چه منظوری مورداستفاده قرار می‌گیرند؟ توجه داشته باشید که وجود این تابلوها و علائم در جاده‌ها از ضرورت بسیار بالایی برخوردار هستند، به‌گونه‌ای که بدون آن‌ها حوادث بسیار زیادی پیش می‌آید. برخی از عواملی که نشان‌دهنده ضرورت استفاده از تابلو ترافیکی در بزرگراه و آزادراه‌ها است، عبارت است از:

ضرورت استفاده از تابلو ترافیکی در بزرگراه‌ها

1. اطلاع‌رسانی در مورد پیچ‌وخم و شرایط موجود در سطح جاده

برای اینکه رانندگان بتوانند در مسیر خود راحت‌تر و ایمن‌تر رانندگی کنند، باید به انواع تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه ها که در جاده‌ها نصب‌شده‌اند، به‌خوبی توجه داشته باشند. هنگامی‌که رانندگان در طول مسیر خود به تابلو و علائم ترافیکی دقت کنند، می‌توانند راحت‌تر از پیچ‌های موجود در جاده مطلع شوند.

در مواقعی که مانعی در جاده وجود دارد قبل از برخورد با آن، اطلاع پیدا می‌کنند و در این صورت می‌توانند سرعت خود را کاهش دهند و از خطرات احتمالی که ممکن است پیش آید جلوگیری کنند. در حالت کلی با استفاده از این تابلوها افراد قبل از اینکه با شرایط خاصی مواجه شوند، آگاهی پیدا می‌کنند و با شرایط بهتری با آن موانع روبرو می‌شوند.

2. پیشگیری از بروز تصادفات و آسیب‌های جاده‌ای

امروزه انواع تصادفات و حوادث ناگوار در جاده‌های کشور، بزرگراه و آزادراه‌ها افزایش پیداکرده است. با توجه به این موارد نصب تابلوها و علائم ترافیکی از ضرورتی بسیار زیادی برخوردار است. هنگامی‌که انواع علائم و تابلوهای ایمنی ترافیکی در جاده‌ها نصب‌شده باشند، رانندگان می‌توانند مسیر جاده را به‌خوبی تشخیص دهند و با توجه به قوانین که برای این تابلوها وجود دارد مفهوم خاصی را دریافت کرده و از بروز حوادث مختلف پیشگیری می‌کند.

3. کنترل ترافیک

یکی از مهم‌ترین مواردی که نشان‌دهنده ضرورت استفاده از تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه ها این است که با استفاده از این تابلوها می‌توان ترافیک‌های جاده را تا حد زیادی کاهش داد. درواقع با توجه به انواع تابلوها و علائمی که در سطح جاده‌ها نصب می‌شوند، از تجمع خودروها در سطح جاده پیشگیری می‌کنند و در این صورت ترافیک کاهش پیدا می‌کند.

انواع تابلو های ترافیکی

مزایا علائم ایمنی‌های موردنیاز برای بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها

انواع علائم ایمنی و تابلوهایی که در سطح جاده‌ها نصب می‌شوند، با اهداف خاصی مورداستفاده قرارمی.گیرند که هر یک مفهوم ویژه‌ای را به رانندگان می‌رسانند. هدف اصلی از نصب علائم ایمنی در بزرگراه و آزادراه‌ها این است که دستورالعمل‌های راهنمایی و رانندگی را به رانندگان بدهند. در هنگام عبور از جاده‌ها با رعایت این قوانین می‌توانید از خطرات و حوادث ناگوار پیشگیری کنید. برخی از مزیت‌های بسیار مهم در مورد نصب تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه ها عبارت است از:

 • هنگامی‌که انواع علائم ایمنی در سطح جاده‌ها نصب‌شده باشند رانندگان خودروها می‌توانند در زمان کمتر و با راحتی هرچه بیشتر، آدرس موردنظر خود را پیدا کنند. در این صورت بدون اینکه رانندگان با دشواری‌های زیادی مواجه شوند و زمان زیادی را صرف کنند، می‌توانند به مقصد موردنظر خود برسند.
 • ممکن است رانندگان در طول مسیر خود قوانین و شرایط خاصی را از یاد ببرند و در این صورت با خطرات زیادی مواجه می‌شوند که جان آن‌ها را تهدید می‌کند. اما هنگامی‌که تابلوها و علائم ایمنی در سطح جاده نصب‌شده باشد، به آن‌ها یادآوری می‌شود. در این صورت با دقت و توجه بیشتری می‌توانند به مسیر خود ادامه دهند و از جان و مال خود در طول مسیر محافظت کنند.
 • نصب علائم ایمنی و ترافیکی در جاده‌ها باعث می‌شود که رانندگان از وجود هرگونه خطر در طول مسیر خود باخبر شوند.
 • با نصب انواع علائم ایمنی و ترافیکی در جاده‌ها، عبور و مرور خودروها سریع‌تر انجام می‌شود و رانندگان در طول مسیر خود وقتی زیاد تلف نمی‌کنند و دچار خستگی نخواهند شد.

مزایا علائم ایمنی‌های موردنیاز برای بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها

هزینه ساخت علائم ایمنی موردنیاز برای بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و روستا توسط قارتال

امروزه انواع تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی آزادراه‌ها و جاده‌های روستایی را طراحی می‌کنند که هر یک دارای هزینه‌های خاصی هستند. باید توجه داشته باشید که هزینه لازم برای تهیه این علائم ایمنی به عوامل متعددی بستگی دارد و تعیین قیمت‌ها قبل از آشنایی با این عوامل، کار آسانی نیست. شرکت قارتال بیشتر از یک دهه است که درزمینه فروش انواع تابلوها و علائم ایمنی و ترافیکی فعالیت دارد.

در این مجموعه انواع تابلوهای ترافیکی از جنس فلز ساخته‌شده و به بازار مصرف عرضه می‌شوند. به همین دلیل تمامی مصرف‌کنندگان رضایت بالایی از محصولات این مجموعه‌دارند. توجه داشته باشید که مجموعه قارتال یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مجموعه‌ها درزمینه فروش انواع تابلوهای ترافیکی و ایمنی محسوب می‌شود. شما می‌توانید در این مجموعه انواع تابلوهای ایمنی مختلف مانند شبرنگ، پر بازتاب و غیره را خریداری کنید و تمامی محصولاتی که در این مجموعه عرضه می‌شوند، با استفاده از مواد و تجهیزات مرغوب و باکیفیت همچون گالوانیزه و کامپوزیت ساخته می‌شوند. برای اینکه از قیمت‌ها و هزینه‌های این تابلوها اطلاع داشته باشید، شما می‌توانید به‌صورت اینترنتی به سایت مجموعه مراجعه کرده و با کارشناسان آن‌ها در تماس باشید. کارشناسان این مجموعه می‌توانند با توجه به تابلوهایی که شما نیاز دارید، راهنمایی کرده و قیمت‌ها را در اختیار شما قرار دهند. درنهایت با توجه به بودجه و احتیاجات خود، می‌توانید بهترین محصول را از این مجموعه خریداری کنید.

نکات مهم خرید تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها

ممکن است شما هم هنگام خرید تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه‌ها با سؤالات و شک و تردیدهایی مواجه شوید. دقت داشته باشید که شما هنگام خرید این مدل تجهیزات، باید به نکات مهم توجه داشته باشید تا بتوانید از خرید خود رضایت بیشتری داشته باشید. اولین واصلی‌ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید تابلو و علائم ایمنی ترافیکی به آن توجه داشته باشید، این است که به کیفیت محصول دقت ویژه‌ای داشته باشید. هنگامی‌که محصول باکیفیت خریداری کنید، بعد از گذشت مدت‌زمانی خاص مجبور نخواهید بود که آن را تعمیر یا تعویض نمایید.

نکات مهم خرید تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها

معمولاً انواع تابلوهای باکیفیت را با استفاده از ورق‌های گالوانیزه ، همراه با پوشش‌های الکترواستاتیک طراحی می‌کنند. در این صورت محصول تولیدی از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است که در برابر انواع شرایط آب و هوایی مانند بارش برف، باران، نور خورشید، باد و غیره استحکام بیشتری دارد. شما قبل از خرید باید با تمامی نکات در مورد بهترین تابلو آشنایی داشته باشید که بتوانید برای خرید آن اقدام کنید. درصورتی‌که قصد دارید تابلوها و علائم ایمنی و ترافیکی را خریداری کنید، می‌توانید با مجموعه قارتال در ارتباط باشید تا بهترین جنس را به شما معرفی کنند تا شما از خریداری‌شده خود رضایت کامل داشته باشید.

 

معرفی رنگ‌ تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه‌ها

تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه‌ها را در انواع رنگ‌های مختلف طراحی می‌کنند که دارای مفهوم خاصی هستند. با استفاده از مفهومی که این تابلوها دارند، رانندگان می‌توانند اطلاعات لازم را از آن‌ها دریافت کنند. یکی از مواردی که باعث می‌شود تا آن‌ها را به یاد داشته باشید و مفهوم خاصی را برسانند، نوع رنگ به‌کاررفته در طراحی آن‌ها است. انواع رنگ در تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه‌ها عبارت است از:

 • رنگ قرمز: رنگ قرمز که در تابلوهای رانندگی به کار می‌رود، به معنی منع‌کننده یا ایست هستند. هرگاه این رنگ از تابلو را در سطح جاده‌ها مشاهده کردید، باید این مفهوم را دریافت کنید که شما را از انجام کاری منع می‌کند یا به شما دستور ایست خواهد داد.
 • رنگ سبز: طبق قوانین که وجود دارد، برای حرکات مجاز در بزرگراه‌ها و اماکن مذهبی از تابلوهایی استفاده می‌کنند که به رنگ سبز هستند. در بزرگراه‌ها علاوه بر رنگ سبز، انواع رنگ قرمز، آبی و زرد هم وجود دارند که باید به کاربرد هر یک از آن‌ها دقت کنید.
 • رنگ آبی: رنگ آبی به معنی راهنمای خدمات حرکات مجاز علائم اخباری و تابلو راهنمای مسیر در آزادراه‌ها است. می‌توان گفت که رنگ آبی موجود در تابلوهای راهنمایی رانندگی، برخلاف رنگ قرمز هستند. هنگامی‌که رنگ آبی در تابلوهای انتظامی را مشاهده کردید، باید این مفهوم را دریافت کنید که شما مجاز به انجام کاری در آزادراه و بزرگراه‌ها هستید.
 • رنگ زرد: رنگ زرد در تابلوهای ایمنی نشان‌دهنده هشدار است. معمولاً برای هشدارهای عمومی از رنگ زرد استفاده می‌کنند.
 • رنگ نارنجی: رنگ‌های نارنجی برای مناطق اداری، آموزش و خدمات مورداستفاده قرار می‌گیرند.
 • رنگ قهوه‌ای: تابلوهایی که دارای رنگ قهوه‌ای هستند، برای راهنمایی مسیر مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این موقع برای راهنمایی مناطق تفریحی، فرهنگی و گردشگری از تابلوهای دارای رنگ قهوه‌ای استفاده خواهند کرد.
 • سیاه‌سفید: تابلوهای که دارای رنگ سیاه‌وسفید هستند، مفهوم علامت دستوری برای راهنمایی مسیر در آزادراه و بزرگراه‌ها را به راننده‌ها نشان می‌دهند.

معرفی رنگ‌ تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه‌ها

مشخصات فنی و ویژگی‌های استاندارد تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی آزادراه‌ها

انواع تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی آزادراه‌ها در بازار مصرف وجود دارند که هر یک از کیفیت، جنس و رنگ خاصی برخوردار هستند. به همین دلیل شما هنگام خرید باید با ویژگی‌ها و مشخصات فنی بهترین تابلو راهنما رانندگی آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین آن را خریداری کنید. برخی از مشخصات فنی و ویژگی‌های استاندارد تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه‌ها، عبارت است از:

 • رنگ تابلوها در مقابل نور خورشید و رطوبت پاک نمی‌شود و به هیچ‌گونه زنگ‌زدگی هم دچار نخواهد شد.
 • با هرگونه شرایط آب و هوایی و محیطی سازگاری بسیار زیادی دارند و دچار پوسیدگی نخواهند شد.
 • این تابلوها را در انواع ابعاد استاندارد طراحی می‌کنند که برای تمامی جاده‌ها مناسب هستند.
 • تابلوهای استاندارد دارای زبان بین‌المللی و چندزبانه هستند. در این صورت افراد فارسی‌زبان و انگلیسی‌زبان می‌توانند با آن آشنایی داشته باشند.
 • تمام کلماتی که بر روی تابلوها وجود دارند، به‌راحتی قابل‌خواندن خواهند بود.
 • این تابلوها گردوخاک هوا و جاده را به خود جذب نخواهند کرد. به همین دلیل همیشه قابلیت خوانایی دارند.
 • هزینه نگهداری و مراقبت از آن‌ها بسیار پایین است چراکه فرسوده نشده و دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند. به همین دلیل طول عمر این تابلوها فوق‌العاده بالا است.
 • اطلاعات را به‌طور دقیق ذکر می‌کنند.
 • با توجه به قابلیت شبرنگی که دارند، در شب هم قابلیت دید خواهند داشت و رانندگان در شب هم به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند و مفهوم لازم را دریافت نمایند.

سخن پایانی

تابلو و علائم موردنیاز برای ایمنی بزرگراه ها جزو کاربردی‌ترین تجهیزاتی هستند که برای پیشگیری از حوادث و ترافیک در جاده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. رانندگانی که در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها هستند، می‌توانند مسیر خود را با استفاده از این تابلوها به‌راحتی پیدا کنند و از وجود هرگونه خطراتی که در مسیر آن‌ها را تهدید می‌کند، باخبر شود. برای خرید انواع تابلوها و علائم ایمنی شما باید به شرکت‌‌ها و فروشگاه‌های معتبر در این زمینه مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین محصول را خریداری کنید که در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بالایی داشته باشد. شرکت قارتال یکی از بهترین عرضه‌کنندگان است که انواع تابلوهای ترافیکی را عرضه می‌کند. شما می‌توانید محصول باکیفیت و موردنیاز خود را از این مجموعه به‌راحتی خریداری کنید و تا مدت‌زمان طولانی از آن‌ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *