مجله قارتال

تابلو ترافیکی کامپوزیتی چیست؟

تابلو ترافیکی کامپوزیتی

یکی از بخش های بسیار مهم در زندگی روزانه‌ی ما، ترافیک و حرکت در جاده ها و خیابان ها میباشد. سیستم راهنمایی و رانندگی با استفاده از انواع تابلوهای ترافیکی منجر میشود که محیطی ایمن برای عابرین پیاده و رانندگان فراهم شود. در این سیستم، تابلو ترافیکی کامپوزیتی یک نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا می‌کند که در این مقاله به بررسی تکمیلی آن میپردازیم.

تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی که از موادی مانند فیبرگلاس، پلاستیک تقویت شده با الیاف، و یا مواد مشابه ساخته می‌شوند، ابزارهایی مهم در سیستم راهنمایی و رانندگی هستند. این تابلوها از ویژگی‌های برجسته ای مانند سبکی، مقاومت در برابر هوا و رطوبت، دوام بالا و ... برخوردار هستند که در ادامه هر کدام توضیح داده خواهد شد . لازم به ذکر است که این تابلوها معمولاً در جاهایی که نیازمند مقاومت بیشتری هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایای تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی:

1. سبکی: تابلو ترافیکی کامپوزیتی وزن زیادی نداشته که این امکان را می‌دهد به راحتی نصب و جابجا شود.

۲. مقاومت در برابر شرایط جوی: این تابلوها در برابر باران، برف و سایر شرایط جوی مقاومت داشته و در طولانی مدت دچار تغییرات رنگی و شکلی نمی شوند.

۳. دوام بالا: مواد به کار رفته در تابلوهای کامپوزیتی منجر به افزایش دوام و عمر مفید آن‌ها می‌گردد.

۴. قابلیت تولید برای طراحی‌های متنوع: تابلو ترافیکی کامپوزیتی را میتوان به سادگی براساس نیازهای خاص مشتریان و سفارش دهندگان طراحی و تولید نمود. 

طراحی رایگان تابلو و علائم ایمنی

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

۵. زیبایی ظاهری: در ساخت تابلو ترافیکی کامپوزیتی امکان استفاده از رنگ های متنوع فراهم بوده که این امر منجر به جلب توجه رانندگان می شود.

۶. قابلیت بازیافت: از آنجایی که متریال های استفاده شده در تابلوهای کامپوزیتی قابلیت بازیافت را دارند، استفاده از این تابلوها در کاهش آلودگی محیط زیست نقش بسزایی دارد. 

۷. مقاومت در برابر ضربه: تابلوهای کامپوزیتی معمولاً از مقاومت زیادی برخوردار هستند، که این ویژگی مهمی است زیرا به تابلوهای ترافیکی ممکن است خودروها یا اجسام دیگر ضربه بزنند.

۸. نگهداری آسان: به دلیل استقامت بالا در برابر شرایط جوی و ضربات متنوع، تابلو ترافیکی کامپوزیتی معمولاً نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتری نسبت به تابلو ترافیکی گالوانیزه دارد.

با توجه به این مزایا، تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی گزینه‌ای عالی برای بکارگیری در سیستم‌های ترافیکی، پروژه‌های ساختمانی، مناطق شهری و حتی مناطق صنعتی می‌باشند.

تابلو ترافیکی کامپوزیتی

معایب تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی:

۱. هزینه‌ی بالاتر: تولید و نصب تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی معمولاً هزینه‌ی بالاتری نسبت به تابلوهای گالوانیزه دارد. این موضوع منجر به محدودیت‌هایی برای پروژه‌هایی با بودجه کم می‌شود.

۲. حساسیت به حرارت: برخی از تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی معمولا به دماهای بسیار پایین یا بالا حساس بوده و در صورتی که در شرایط اقلیمی سختی قرار بگیرند، ممکن است شکستگی یا تغییر شکل در پی داشته باشند.

تولید کننده تابلو ترافیکی کامپوزیتی

3. محدودیت در انعطاف پذیری: تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی در قیاس با تابلوهای ترافیکی گالوانیزه‌ای از انعطاف پذیری کمتری برخوردار بوده که این موضوع ممکن است مشکلاتی را در حادثه های ناگهانی مانند زلزله به همراه داشته باشد. 

4. آسیب‌پذیری: تابلو ترافیکی کامپوزیتی در مقابل خراش و آسیب‌های سطحی حساس بوده که می‌تواند به ناخوانایی تابلوها منجر شود.

5. محدودیت در تعمیرات: تعمیر تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی ممکن است نیازمند مواد و روند خاصی باشد که ممکن است به دشواری یافته شود و هزینه‌بر باشد.

6. حساسیت به UV: برخی از مواد کامپوزیتی در مقابل تابش UV حساس بوده و در طولانی مدت رنگ آن‌ها کیفیت اولیه را ندارد. این موضوع  در محیط‌های باز و تحت تابش مستقیم نور خورشید بیشتر اتفاق می‌افتد.

سازنده تابلو ترافیکی کامپوزیتی

به عنوان یک نکته، معایب بالا ممکن است برای برخی از تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی صادق باشند، اما به دلیل تفاوت‌ در مواد و فناوری‌های تولید، برخی از این معایب در مورد تمامی تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی قابل اعمال نمیباشد.

محصولات مرتبط

برای اطلاعات بیشتر روی تصاویر کلیک نمایید.

قبل از سفارش تابلو کامپوزیتی، به چه نکاتی توجه کنیم:

۱. نیازهای خود را مشخص کنید:

در ابتدا، باید نیازهای خود را از خرید تابلو کامپوزیتی مانند ابعاد، طراحی، محل نصب و .. مشخص نمایید.

۲. استانداردها و مقررات را بررسی کنید:

تابلوی مورد نظر را از شرکتی سفارش دهید که مطمئن باشید مطابق با استانداردها و مقررات محلی و ملی طراحی میگردد. بدین منظور شرکت قارتال آذین نقش به شما اطمینان میدهد که تمامی طراحی های خود را براساس آخرین استاندارهای معتبر انجام میدهد. لذا از این بابت خیالتان میتواند آسوده باشد.

۳. مواد و متریال تولید را بررسی کنید:

مطمئن شوید که متریال به کار برده شده در ساخت تابلو از کیفیت و مقاومت بالا برخوردار هستند. همچنین اطمینان حاصل کنید که فناوری تولید، به روز و با استانداردهای صنعتی سازگار است. که در این مورد هم میتوانید با آرامش خاطر به شرکت قارتال آذین نقش اعتماد کنید.

تابلو های ترافیکی کامپوزیتی

۴. مشخص کردن بودجه:

بودجه ی خود را برای سفارش تابلو ترافیکی مشخص کنید تا بدین وسیله بتوانید قیمت های مختلف موجود در بازار را بررسی کنید و بهترین گزینه را با توجه به نیازها و بودجه‌ی خود انتخاب کنید.

۵. مشاوره با تولیدکننده:

قبل از ثبت سفارش، مشاوره با تولیدکننده تابلوهای کامپوزیتی میتواند بسیار سودمند بوده و به شما کمک کند تا انتخاب درست و مناسبی براساس نیازهای خود داشته باشید. در این راستا میتوانید با شماره 09144220646 جهت مشاوره و راهنمایی رایگان تماس بگیرید.

با رعایت این نکات مهم، می‌توانید بهترین تابلو کامپوزیتی را برای نیازهای خود انتخاب کنید و از عملکرد و کیفیت آن راضی باشید.

چرا تابلوهای کامپوزیتی خود را از شرکت قارتال بخریم؟

۱. کیفیت و قابلیت اعتماد:

شرکت قارتال آذین نقش با سابقه‌ی دراز و تجربه‌ی قابل توجه در زمینه‌ی تولید انواع تابلوهای ترافیکی، به عنوان یکی از پیشروهای این صنعت شناخته می‌شود. خرید از این شرکت به شما کمک میکند تا باکیفیت ترین محصول را با پایین ترین قیمت داشته باشید.

۲. متنوع بودن محصولات:

شرکت قارتال معمولاً انواع مختلفی از تابلوهای کامپوزیتی را با طراحی‌ها و ابعاد متفاوت عرضه می‌کند. این گوناگونی محصولات می‌تواند دامنه گسترده ای از انتخاب را برای مشتریان فراهم کند.

طراحی رایگان تابلو و علائم ایمنی

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

۳. خدمات پس از فروش:

شرکت‌های معتبر مانند قارتال معمولاً خدمات پس از فروش مناسبی را برای مشتریان فراهم می‌کنند، از جمله راهنمایی در مورد نصب، تعمیرات، و نگهداری تابلوها.

۴. توانایی تولید و تامین:

شرکت‌های بزرگ مانند قارتال معمولاً دارای ظرفیت تولید بالا و توانایی تامین مواد اولیه است که این امر می‌تواند اطمینان بخش برای مشتریان باشد که تحویل سفارشات به موقع و با کیفیت انجام می‌شود.

با توجه به این موارد، خرید تابلو و پایه های کامپوزیتی از شرکت قارتال می‌تواند یک گزینه مطلوب برای مشتریان باشد که به دنبال کیفیت، اعتماد و قیمت پایین هستند. جهت ارتباط با ما میتوانید با شماره 09144220646 تماس بگیرید.

تابلو های کامپوزیتی

سخن پایانی:

در آخر باید عرض کنیم که ما آماده‌ی همکاری با شما برای شروع پروژه‌های جدید و ارائه‌ی راهکارهای منحصر به فرد در زمینه انواع تابلوهای ترافیکی کامپوزیتی و گالوانیزه هستیم. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره، با ما تماس بگیرید. هدف ما این است که به بهترین نحو در خدمت شما مشتریان گرامی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *