مجله قارتال

پایه تابلو ترافیکی چیست؟ + انواع و ویژگی‌های آن

پایه تابلو ترافیکی

یکی از مهم‌ترین تجهیزات ترافیکی که می‌توانند راننده را از خطراتی که در مسیر وجود دارد آگاه کنند، تابلوهای ترافیکی هستند. این تابلوها بر روی پایه تابلو ترافیکی نصب شده و در مسیرهای پر پیچ و خم، جاده‌ها و سایر محیط‌ها جهت نشان دادن راه ضروری هستند.‌ پایه‌های تابلو ترافیکی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها مسئول نگهداری نوعی از تجهیزات ترافیکی هستند. در ادامه با این محصولات بیشتر آشنا خواهید شد.

طراحی رایگان تابلو و علائم ایمنی

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اهمیت و تاثیر تابلوها و علائم ترافیکی

اکثر اوقات تصادف و سانحه در محیط‌هایی اتفاق می‌افتد که در آنجا تابلوهای راهنمای راه وجود نداشته باشند.‌ تابلوهای ترافیکی هستند که می‌توانند میزان خسارت‌های مالی و جانی در معابر و راه‌ها را به حداقل برسانند. به کمک این تابلوها است که راننده می‌تواند مسیری بهتر را برای رسیدن به مقصد پیدا کند، با سرعت مجاز در مکان‌های مختلف حرکت کند، گم شدن راننده به حداقل برسد و با توجه به نام خیابان‌ها و معابر به مقصد برسد. تابلوهای ترافیکی از مقاومت بیش از اندازه‌ای برخوردار هستند و به گونه‌ای ساخته می‌شوند که با محیط زیست نیز کاملا هماهنگ باشند.

پایه تابلو ترافیکی

تابلو ترافیکی استاندارد چه فاکتورهایی را شامل می‌شود؟

تابلوهای ترافیکی استاندارد همان تابلوهایی هستند که به هیچ وجه دچار پوسیدگی یا رنگ پریدگی نمی‌شوند. این تابلوها در ابعاد و اندازه‌ای مناسب تولید شده و با محیط زیست هم سازگاری دارند. اغلب تابلوهای ترافیکی را به صورت چند زبانه و با فونتی خوانا تولید می‌کنند تا تمامی کاربران امکان استفاده از آن‌ها را داشته باشند. همچنین این تابلوها به گونه‌ای هستند که آلودگی نمی‌پذیرند و در شب هم دید دارند.

پایه تابلو ترافیکی چیست؟

حال تابلوهایی که قرار است در محیط‌های مختلف نصب شوند، باید ارتفاع مشخصی داشته باشند.‌ از این رو پایه‌هایی را برای چنین تابلوهایی می‌سازند که از دور هم محتوای تابلو را به اطلاع راننده برسانند. این پایه‌ها باید در مقابل وزش باد مقاومت داشته باشند و از سایر بلایا نیز تاثیر نپذیرند. ممکن است در مواقعی از چند پایه تابلو ترافیکی برای نگهداری یک تابلو استفاده شود.

پایه سازه ای (خرپایی) تابلو ترافیکی

ویژگی‌های پایه تابلو ترافیکی

یک پایه تابلو ترافیکی اگر استاندارد باشد، می‌تواند به وظیفه خود که همان نگه داشتن تابلو است به خوبی عمل کند. برخی از ویژگی‌هایی که باید به هنگام خرید انواع پایه تابلو ترافیکی به آن‌ها توجه داشت، عبارتند از:

مقاومت در برابر شرایط جوی

پایه‌های تابلو ترافیکی باید به گونه‌ای ساخته شوند که در مقابل هر نوع شرایط جوی و نوسانات هوا مقاومت داشته باشند. ممکن است لازم باشد که برخی از تابلوهای ترافیکی را در مناطقی نصب کنند که برف و باران به طور مداوم در آنجا می‌بارد. پس این پایه باید مقاومت کافی را داشته باشد.

مقاوم در برابر زنگ زدن

ویژگی دیگر، ویژگی رنگ کردن است. همه ما می‌دانیم که پایه تابلو ترافیکی با استفاده از فلزاتی مثل آهن، روی به وجود می‌آیند. این پایه اگر در هوای شرجی قرار بگیرد، دچار پوسیدگی خواهد شد. پس باید از همان ابتدا به گونه‌ای ساخته شود که اگر در معرض رطوبت قرار گرفت فرسایش پیدا نکند. امروزه انواع و اقسام پایه‌های تابلو ترافیکی را با استفاده از رنگ‌های پوشش دهنده مقاوم می‌کنند تا از رطوبت و گرما تاثیر نپذیرند.

پایه تابلو ترافیکی و علائم راهنمایی رانندگی

تناسب در ابعاد و اندازه

اندازه و ابعادی که برای پایه‌های تابلو ترافیکی در نظر گرفته می‌شود باید متناسب با تابلویی باشد که قرار است بر روی این پایه سوار شود. در این صورت مقاومت سازه نیز افزایش پیدا می‌کند. اگر پایه ای که برای تابلو ترافیکی در نظر گرفته میشود، از لحاظ ابعاد متناسب با ابعاد تابلو نباشد منجر به خطرآفرینی در جاده ها میشود. برای مثال ممکن است پایه تابلو ترافیکی مقاوم نبوده و در برابر باد و طوفان در جاده ناپایدار شده و بر روی وسایل نقلیه در حال حرکت بیفتد. لذا طراحی ابعاد تابلو و پایه های ترافیکی از اهمیت خاصی برخوردار هست. برای طراحی انواع تجهیزات ترافیکی خود میتوانید با شرکت قارتال با شماره 09144220646 ، که در این زمینه متخصص و با تجربه میباشد، تماس بگیرید.

پوشش پایه تابلو ترافیکی

همان طور که ‌گفتیم، پایه تابلو ترافیکی را به گونه‌ای می‌سازند که از ابعاد مناسبی برای نگهداری کردن از یک تابلو برخوردار باشد. پوشش دهنده‌هایی که برای این نوع از پایه‌ها در نظر گرفته شده است، با استفاده از گالوانیزه گرم یا رنگ‌های کوره‌ای روی کار می‌آید و از ماندگاری فوق العاده‌ای نیز برخوردار است. با توجه به میزان ماندگاری این پایه‌ها برای انجام اموری مثل نگهداری چراغ‌های راهنمایی و رانندگی یا نصب دوربین‌های مدار بسته در معابر از این پایه‌ها استفاده می‌شود.

 

انواع پایه تابلو ترافیکی

به طور کلی پایه‌های تابلو را در انواع مختلف تولید می کنند تا بتوان برای نگهداری کردن از تمامی تابلوهای ترافیکی از این پایه‌ها استقاده کرد. از جمله مهم‌ترین انواعی که قرار است به آن‌ها اشاره کنیم، پایه تابلو صلیبی، پایه تابلو کنسولی و پایه تابلو دروازه‌ای است که هر کدام در ابعاد مختلف تولید می‌شوند. این پایه‌ها هر کدام بازوهای مختلفی هم دارند. شاید بپرسید که چرا اصولا پایه‌های تابلو را بلند می‌سازند، اما این بلند بودن به دلیل نصب تابلو بدون سختی و دیدن محتویات تابلو از دور است. در تعریف انواع پایه‌های تابلو ترافیکی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

پایه تابلو کنسولی

حتما تا کنون این نوع از پایه‌های تابلو را در آزاد راه‌ها مشاهده کرده‌اید. پایه تابلو کنسولی از یک بازو و یک پایه تشکیل شده‌اند و در اغلب اوقات برای نصب تابلو راهنمای مسیر یا دوربین‌های راهنمایی و رانندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پایه‌های تابلو از مقاومت بالایی برخوردار شده‌اند و برای حفظ امنیت جاده‌ها بسیار مهم و ضروری هستند.

پایه تابلو کنسولی

پایه تابلو صلیبی

بر خلاف پایه تابلو کنسولی، پایه تابلو ترافیکی صلیبی از دو بازو و یک پایه اصلی تشکیل شده‌اند و برای نشان دادن نام معابر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گونه از پایه‌های تابلو به شکل صلیب ساخته می‌شوند و از کیفیت و استحکام بالایی نیز برخوردار هستند. این تابلوها می‌توانند از بروز بسیاری از تصادفات هم جلوگیری کنند یا انحرافات جاده‌ای را کاهش دهند، اما به شرطی که با استفاده از متریال مستحکم ساخته شده باشند.

پایه تابلو ترافیکی صلیبی

پایه تابلو دروازه‌ای

پایه دروازه ای آخرین نوع از پایه تابلو ترافیکی را تشکیل می‌دهند. این نوع از پایه‌ها را برای جانمایی تابلو شهری یا پرچم در معابر مورد استفاده قرار می‌دهند. جنس و نوع پوشش دهنده‌هایی که برای این نوع از پایه‌های تابلو در نظر گرفته می‌شوند. باید بسیار قوی باشد.

پایه ترافیکی دروازه ای

کاربردهای پایه تابلو

امروزه افراد برای نصب ارکان‌های هدایت کننده یا هشدار دهنده در مسیرهای مختلف از پایه تابلو ترافیکی استفاده می‌کنند. این پایه‌ها می‌توانند چراغ‌های راهنمایی، دوربین‌های مدار بسته، انواع و اقسام تابلو‌ها و مواردی از این قبیل را بدون این که تغییری در ساختار آن‌ها به وجود بیاورند، در دراز مدت نگهداری کنند. برای ساخت این پایه‌ها از ورق‌های آهنی، پیچ و مهره و ابزارهای مخصوص استفاده می‌شود و نصب آن‌ها نیز ساده است. روش‌های مختلفی وجود دارند که در حال حاضر برای نصب پایه‌های تابلو ترافیکی به کار گرفته می‌شوند. روش پیچ ‌و مهره کردن پایه، روش جوشکاری پایه و روش سیمان ریزی از جمله متداول‌ترین روش‌ها برای نصب پایه‌های تابلو در یک‌ مکان هستند.

انواع پایه تابلو ترافیکی

قیمت پایه تابلو ترافیکی

شاید تصور کنید که قیمت پایه تابلو ترافیکی قیمت ثابت است اما این قیمت می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر پذیر باشد. متریالی که در ساخت این تابلوها به کار گرفته می‌شود با یکدیگر متفاوت است. همین متفاوت بودن متریال باعث متفاوت بودن قیمت این تابلوها شده است. این متریال باید به گونه‌ای باشد که در برابر نوسانات جوی یا تابش شدید نور خورشید مقاوم باشد و از برخورد ناگهانی خودروها تاثیر نپذیرد. در این صورت است که می‌تواند انحرافات جاده‌ای را هم کاهش دهد.

علاوه بر ساختار پایه تابلو ترافیکی، نوع نصب آن نیز مهم است. بدیهی است که اگر این پایه‌ها با استفاده از ترفندهای جوشکاری در یک محیط نصب شوند، محکم‌تر و مقاوم‌تر از سایر تابلوها هستند. علاوه بر همه این موارد نوع رنگی که بر روی این پایه قرار می‌گیرد، ابعاد و اندازه پایه تابلو و همچنین میزان استحکام این پایه می‌تواند عاملی برای تغییر دادن قیمت کلیه‌های تابلوهای ترافیکی باشد. قارتال به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان این نوع از پایه‌ها شهرت دارد که سطح ایمنی پایه‌های تابلو ساخت خود را افزایش داده و با کیفیت‌ترین محصولات را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

خرید پایه‌های تابلو ترافیکی

متقاضیانی که می‌خواهند پایه تابلویی را خریداری کنند، چندین فاکتور مهم را در این زمینه مورد توجه قرار می‌دهند. از مهمترین این فاکتورها می‌توانیم به قیمتی اشاره کنیم که در هر لحظه با لحظه قبل متفاوت است. اگر قرار است بهترین و باکیفیت‌ترین تابلوهای ترافیکی را با قیمتی مناسب خریداری کنید، باید فروشگاهی را برای خرید این تابلوها انتخاب نمایید که رضایت مشتری را محوریت کار خود قرار داده است. فارغ از سود بسیار زیاد به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد. شرکت تولیدی قارتال با استفاده از بهترین ابزارها، بهترین تجهیزات و بهترین متریال‌ها در تلاش است که برترین و ماندگارترین پایه‌های تابلو را ساخته و روانه بازار کند. تابلوهای قارتال از نظر قیمت بسیار مناسب هستند و از نظر ساختار نظیری ندارند. شما می‌توانید جهت ثبت سفارشات خود همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

ساخت پایه تابلو علائم راهنمایی و رانندگی (تابلو ترافیکی)

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد پایه تابلو ترافیکی، انواع آن و کاربردهایی که از این پایه‌ها انتظار می‌رود با شما صحبت کردیم‌. انواع پایه تابلو ترافیکی را انواعی مثل پایه صلیبی، کنسولی و دروازه‌ای تشکیل می‌دهند. ضرورت وجود این سازه‌ها زمانی مشخص می‌شود که میزان تلفات و حوادث جاده‌ای به حداقل برسد. قیمت پایه‌های تابلو را با توجه به نوع‌ متریال، رنگ آن و ابعاد آن مشخص می‌کنند. شما می‌توانید جهت خرید بهترین و باکیفیت‌ترین پایه‌های تابلوی ترافیکی با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

1- پایه تابلو ترافیکی چیست؟

پایه تابلو ترافیکی به نوعی از سازه‌ها گفته می‌شود که در جهت نگهداری انواع پایه‌های تابلو ترافیکی در محیط‌های مختلف نصب می شوند و انواع گوناگونی دارند.

2- قیمت پایه‌های تابلو ترافیکی چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت این نوع از تابلوها را بر اساس ابعاد تابلو، کیفیت متریال به کار رفته در ساختار تابلو، نوع آن و مواردی از این قبیل مشخص می‌کنند.

3- پایه تابلو ترافیکی چه ویژگی‌هایی دارد؟

این تابلوها باید باکیفیت و مقاوم باشند، از رنگ‌های ماندگار برخوردار شده باشند، قیمت مناسبی داشته باشند و از نوسانات جوی تاثیر نپذیرند. همچنین بهتر است رنگ این پایه‌ها شبرنگی باشد تا راننده در شب نیز نسبت به آن‌ها دید داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *