تابلوهای ریلی ترافیکی یکی از انواع تابلوهای راهنمایی رانندگی و مسیرنمایی هستند که بر روی لوله‌های آهنی بلند در کنار مسیر خیابان‌ها و جاده‌های سطح شهر یا بین ‌شهری نصب می‌شوند. هدف اصلی از نصب این نوع تابلوها، برقراری نظم و امنیت و همچنین تردد بهتر است. با توجه به اهمیت این تابلوها در حفظ جان و تأمین امنیت شهروندان، بهتر است خرید تابلوهای ترافیکی ریلی از طریق یک شرکت معتبر انجام شود. شرکت قارتال یکی از بهترین سازندگان تابلو ریلی در ایران است که می‌توانید از طریق آن، تابلوی مورد نظر خود را سفارش دهید.

مهم‌ترین کاربرد تابلو ریلی اطلاعاتی، کاهش تصادفات جاده‌ای و افزایش امنیت سفرهای برون شهری است. این تابلوها همچنین با آدرس‌دهی استاندارد به رانندگان کمک می‌کنند تا بدون ایجاد پریشانی و اختلال در جریان ترافیک، مسیر درست را پیدا کرده و از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند. عدم وجود این تابلوها در طول مسیر جاده و خیابان، رعایت نظم و ایجاد هماهنگی در رانندگی را به یک امر دشوار و طاقت‌فرسا تبدیل خواهد کرد؛ بنابراین نصب تابلوهای اطلاعاتی رانندگی را برای رانندگان آسان‌تر ساخته و برقراری نظم را تسهیل می‌کند.

سفارش انواع تابلو راهنمای مسیر

برای سفارش تولید تابلو با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت بازار همین حالا تماس بگیرید.

ارسال رایگان تابلو

ارسال رایگان به سراسر کشور برای سفارش بالای 50 میلیون تومان

گارانتی محصول

2 سال گارانتی بی قید و شرط کیفیت تابلو های تولیدی شرکت قارتال

انواع تابلو اطلاعاتی ریلی یا تابلو ترافیکی

با گستردگی زندگی شهری و افزایش استفاده از وسایل نقلیه، این نیاز به وجود آمد که تابلوهای مختلفی جهت هشدار، اخطار و اطلاع‌رسانی به رانندگان در سطح شهر و جاده‌های بین شهری نصب شود.

در ادامه انواع تابلوهای ریلی ترافیکی که با نام های تابلو های اخباری و تابلو های اطلاعاتی هم شناخته می شوند کاربرد آن‌ها را بررسی خواهیم کرد،این سه نوع علامت، در محل مناسب خود و در مجاورت تبادلهای آزادراه ها و بزرگراه ها، و در تقاطعهای سایر راه ها نصب می شود:

علامت های پیش آگاهی جهت نما (تابلو هدایت مسیر)

علامتهای پیش آگاهی جهت نما که اطلاعاتی درباره محل تقاطع، قبل از رسیدن خودرو به آن برای تصمیم گیری سریع و بدون خطر را می دهد.

علامتهای تأیید کننده

شامل تأیید و اطلاعات اضافی در مورد راه، که پس از عبور از یک تقاطع می دهد.

به استفاده کنند گان از راه، اطلاعات مورد نیاز را می دهد و یافتن راه برای رسیدن به مقصد را برایشان میسر سازد. با نصب تابلو‌های ریلی حاوی علائم و نشانه‌های ایمنی، می‌توان رانندگان را در طول مسیر بهتر و سریع تر راهنمایی کرد.

حتماً در طول جاده با این نوع تابلوها بخصوص تابلو مجتمع خدماتی و رفاهی مواجه شده‌اید. این تابلوها نشان‌دهنده اسامی خیابان‌ها، اماکن، بلوارها و غیره بوده و اطلاعاتی درباره مکان استراحتگاه، تعمیرگاه، ابتدا و انتهای شهر و … به ما می‌دهند

علامتهای جهت نمای اصلی

که می تواند تنها یک خروجی از تقاطع را مشخص کند.

اطلاعاتی که در مورد مقاصد در علامتهای پیش آگاهی جهت نما داده می شود، باید حداقل گردیده و فقط در هر جهت یک مقصد داده شود. تحت شرایط استثنایی، برای مثال اگر راهی برای رسیدن به دو مقصد مهم به دو راه تبدیل می شود، لازم است که هر دو مقصد روی علامت نشان داده شود.

وقتی که اطلاعات لازم مورد استفاده در علامتهای پیش آگاهی جهت نما طوری باشد که اندازه آن بسیار بزرگ و یا علامت شلوغ شود، برای مثال وقتی که دو یا چند مقصد برای هر کدام از مقاصد مورد نیاز است، از دو علامت مجزا استفاده می شود، اما باید این مسئله را در نظر داشت که علامت اول باید به زبان فارسی و دومی به زبان انگلیسی باشد. فاصله این دو علامت نباید از فاصله حداقل لازم، کمتر باشد. همچنین نباید آن قدر به هم نزدیک باشد که اولین علامت مانعی برای دید دومی محسوب شود. ممکن است در بسیاری از موارد، فضای کنار راه برای نصب علامت به اندازه کافی نباشد، در این صورت، باید از حداقل اطلاعات در مورد مقاصد داده شده و یا از علامتهای فارسی و انگلیسی، به صورت مجزا استفاده گردد.

انواع تابلو اطلاعاتی ریلی یا تابلو ترافیکی

ویژگی های تابلو ریلی

از آنجا که انواع تابلو اطلاعاتی در فضای باز و در معرض نور شدید خورشید و شرایط آب و هوایی مختلف مانند برف و باران نصب می‌شوند، اولین و مهم‌ترین ویژگی که باید داشته باشند استحکام و برخورداری از پوشش رنگ استاندارد است.

علاوه بر این، ابعاد تابلو اطلاعاتی باید به شکلی استاندارد طراحی شود و پایه‌های آن محکم باشد تا در صورت برخورد خودرو و تصادف، از جا کنده نشود. این تابلوها باید به آدرس‌دهی کمک کرده و اصلی‌ترین هدف خود، یعنی کاهش تصادفات و ایجاد نظم و هماهنگی را برآورده سازند.

قارتال برترین تولید کننده تابلو های ترافیکی

با کیفیت ترین مصالح

تنوع بالا

مشاوره فنی رایگان

کادر فنی مجرب

مزایای تابلو ریلی

نصب تابلوهای اطلاعاتی در معابر و جاده‌ها باعث می‌شود که میزان هوشیاری رانندگان افزایش پیدا کند. این تابلوها اکثرا به منظور برقراری نظم در جاده‌ها و‌ همچنین به منظور کاهش تصادفات در جاده نصب می‌شوند. برای ساخت تابلو ریلی ترافیکی از علامت‌هایی بهره گرفته می‌شود که تمامی افراد چه با سواد و چه بی سواد می‌توانند معانی آن‌ها را بفهمند. مزایای زیادی وجود دارند که خرید انواع تابلو اطلاعاتی ریلی و سایر تابلوها را افزایش داده‌اند:

افزایش ایمنی رانندگان

تمامی تابلوهای ترافیکی در انواع مختلف که معانی خاصی دارند، در سر تا سر کشور یکسان هستند. یعنی چنین نیست که تابلو راهنمای مسیر در یک شهر یک نوع خاص باشد و در شهر دیگر حاوی علائم خاص باشد. اگر این تابلوها در یک مسیر نصب نشوند، تشخیص ادامه مسیر برای راننده بسیار دشوار خواهد بود. اینجا است که احتمال وقوع انحرافات جاده‌ای افزایش پیدا می‌‌کند.

 

رساندن سریع رانندگان به مقصد

تابلو اطلاعاتی راهنمای مسیر برای رسیدن به مقصد نیز کارآمد است. تصور کنید در یک جاده نااشنا و جدید در حال تردد هستید. حال اگر تابلویی وجود نداشته باشد که مقصد را به شما نشان دهد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟! بدین ترتیب برای شناسایی سریع مقصد از تابلو ریلی ترافیکی استفاده می‌شود.

 

هشدار در مورد مکان‌های خطرناک

سازنده تابلو اخباری همواره در تلاش است که تابلوهای را به وجود بیاورد که در مورد مکان‌های خطرناک به راننده هشدار بدهند. در مسیرهای پر پیچ و خم یا مسیرهای یخ بندان می‌توان به کمک انواع تابلو اطلاعاتی رانندگی ایمنی را تجربه کرد.

 

کمک به دید در شب

لازم به ذکر است که تابلو ریلی ترافیکی شبرنگ در انواع مختلف می تواند حتی دید رانندگان در شب را افزایش دهد. این تابلوها معمولا با استفاده از رنگ‌های روشن تولید می‌شوند. این رنگ‌ها به گونه‌ای هستند که در شب نیز قابل رویت هستند.

 

کمک به عابرین پیاده

تابلو ریلی ترافیکی تنها برای رانندگان مناسب نیست؛ بلکه می‌تواند در هدایت عابرین پیاده نیز تاثیر گذار باشد. برای عبور و مرور عابر پیاده یا دوچرخه لازم است که به تابلو اطلاعاتی راهنمای مسیر توجه بشود.

 

ویژگی های تابلو ریلی

معایب تابلو ریلی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در هر ساله به دلیل این که تابلو ریلی ترافیکی به طور غیر استاندارد تولید می‌شود، خطرات و حوادث جاده‌ای افزایش پیدا می‌کند. در واقع استاندارد نبودن همین تابلوها عاملی پرخطر برای به وجود آمدن تصادف در معابر است. این موضوع باعث شده است که خرید و فروش انواع تابلو ریلی با محدودیت مواجه شود. بنابراین با به کارگیری استانداردهای لازم قیمت تابلو ریلی ترافیکی نیز افزایش پیدا می‌کند. با عدم نصب این تابلوها در مکان درست و ابعاد نامناسب آن‌ها ممکن است رانندگان دچار سرگردانی یا سردرگمی بشوند. به همین دلیل این نوع از تابلوها را دارای عیب هم می‌دانند. افرادی که تمایل به خرید تابلو ریلی دارند باید قبل از خرید به مزایا و معایب این تابلوها توجه کافی داشته باشند.

 

نصب تابلو ریلی

برای خرید انواع تابلوهای ریلی ترافیکی همین کافی است که بدانید این تابلوها می‌توانند از جان افراد محافظت کنند. به همین دلیل در تمامی مکان‌های خطرناک مثل رودخانه، کوهپایه یا تپه از این تابلوها استفاده می‌شود. معمولا تابلوهای این چنینی را با استفاده از فولاد و آلومینیوم می‌سازند. بر اساس نظر صاحب نظران می‌توان تابلوهای اطلاعاتی راه را در محیط‌های زیر نصب کرد:

1- نصب تابلوهای اطلاعاتی در جاده‌های پر پیچ و خم برای کاهش سرعت رانندگان بلا مانع است.

2- در مناطق جنگلی یا مناطق کوهستانی به کمک تابلوهای این چنینی می‌توان از گم شدن رانندگان جلوگیری کرد. لازم به ذکر است که ابعاد تابلو اطلاعاتی قابل تغییر است. یعنی افراد برای هر کاربردی می‌توانند ابعاد آن را تغییر دهند.

3- علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مسیرهایی که یک دو راهی به مسیر تک بانده منتهی می شود، نصب می‌شوند.

4- در محیط‌هایی که خدمات جاده ای ارائه می‌شوند نیز شاهد نصب تابلو ریلی هستیم. برای مثال تابلو مجتمع خدماتی و رفاهی که یکی از انواع تابلوهای هدایت مسیر است، پیش از مجتمع‌های خدماتی در جاده نصب می‌شوند.

5- در جاده‌های خطرناکی که ریزش سنگ یا کوه در آن‌ها اتفاق می‌افتد، استفاده از تابلو ریلی ترافیکی واجب است.

 

نحوه تاثیر تابلو ریلی بر کم کردن تلفات جاده‌ای

تابلوهای ریلی به منظور ارایه اطلاعات مختلف در مورد مسیر و امکانات آن در یک محیط نصب می‌شوند. این تابلوها بر کم کردن تلفات جاده‌ای تاثیر فوق العاده‌ای دارند. تصور کنید که در یک مسیر پر پیچ و خم در حال حرکت هستید. یا جاده‌ای لغزنده است و شما از آن خبر ندارید. در این صورت با سرعت بالای خود وارد این جاده‌ها می‌شوید و در صورت عدم کنترل خودرو حوادث ناگواری برای شما اتفاق می‌افتد.

حال اگر پیش از رسیدن به منطقه خطرناک تابلویی وجود داشته باشد که شما را از خطر آگاه کند، مسلما محتاط‌‌تر عمل خواهید کرد. به همین دلیل است که می‌گویند تابلو ریلی ترافیکی می‌تواند در کاهش تلفات جاده ای تاثیر فوق العاده‌ای داشته باشد. در این میان ممکن است برخی از افراد قیمت تابلوهای ترافیکی ریلی را مهم تلقی کنند. این قیمت آن قدر زیاد نیست که نتوان از پس آن بر آمد. حتی اگر برترین تولید کنندگان تابلو ریلی را انتخاب نمایید، قیمت آن به حداقل می‌رسد. پس نگران چیزی نباشید و برای ایمن سازی جاده‌ها سفارشات خرید تابلوهای هدایت مسیر را در قارتال ثبت کنید.

نکات مهم در استانداردهای ساخت و مونتاژ تابلو ریلی

هنگام خرید تابلو ریلی اطلاعاتی باید از طریق یک شرکت معتبر و قابل اطمینان مانند قارتال اقدام فرمایید تا از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید. از جمله نکاتی که باید هنگام خرید این نوع تابلوها مد نظر قرار دهید عبارتند از:

تابلو ریلی باید به گونه‌ای ساخته شود که ارتفاع لبه پایین‌ترین علامت آن، حداقل دو متر از زمین فاصله داشته باشد.تابلو توضیحی باید بدون فاصله در زیر آن نصب شود.جهت جلب توجه رانندگان، در تابلوهایی که ممنوعیت ورود خودرو و وسایل نقلیه ممنوعه را به نمایش می‌گذارند باید تصویر خودروی مربوطه با بزرگنمایی ترسیم شود.بر روی یک پایه فلزی نباید بیش از دو تابلو ترافیکی نصب کرد.
قیمت و خرید اینترنتی تابلو

قیمت و خرید اینترنتی تابلو ریلی از قارتال

مهم‌ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید تابلو اطلاعاتی راهنمای مسیر و سایر انواع تابلوهای ریلی به آن دقت کنید، برخورداری از جنس، پوشش رنگ، ابعاد استاندارد و رعایت آیین‌نامه‌های تعیین‌شده است. قیمت تابلوهای ترافیکی ریلی با توجه به عوامل مختلفی می‌تواند متفاوت باشد و بهترین راه برای استعلام قیمت این نوع تابلوها این است که با یک شرکت سازنده معتبر تماس بگیرید.

شرکت قارتال مستقر در شهر تبریز با بیش از یک دهه سابقه در زمینه تولید و فروش تابلوهای هدایت مسیر و سایر تابلوهای ریلی و ترافیکی، آماده خدمت‌رسانی به مشتریان عزیز است. جهت استعلام قیمت و خرید اینترنتی تابلو ریلی از قارتال هم‌اکنون می‌توانید با شماره ۳۳۱۰۵۱۸۷-۰۴۱ تماس گرفته و سوالات خود را با کارشناسان فروش ما در میان بگذارید. همچنین جهت استعلام قیمت تابلو ریلی اطلاعاتی و خرید این محصول می‌توانید از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۸ تا ۵ به دفتر مرکزی شرکت واقع در تبریز مراجعه فرمایید.

سوالات متداول

قیمت تابلو ریلی بر حسب مساحت تابلو و به ازای هر مترمربع اعلام میگردد. با توجه به اینکه مبلغ ورق گالوانیزه و شبرنگ در روز های اخیر نوسانات زیادی دارد جهت اطلاع از قیمت لطفا با ما تماس گیرید.

شرکت قارتال با داشتن مهندسین مجرب و متخصص و تجربه چندین ساله در طراحی، ساخت و نصب تابلو های ریلی و در راستای مشتری مداری طراحی تابلو های ریلی و ترافیکی را مطابق نشریه 267 جلد سوم و مطابق آخرین آیین نامه ها و نشریات وزارت راه و شهرسازی، بدون اخذ هیچ گونه هزینه و به صورت رایگان انجام میدهد.

این تابلو ها به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، مقصد، امکانات کنار جاده و غیره به کاربر جاده است. پیروی از علائم راهنمایی جاده به راننده کمک می کند تا در زمان صرفه جویی کند و بدون سرگردانی به مقصد برسد. این علائم به طور کلی تسهیل کننده راننده هستند.

از آنجایی که معمولا ابعاد تابلو های اخباری و اطلاعاتی بزرگ بوده (ارتفاع ساختمان چند طبقه) برای اینکه از کارخانه تا محل مورد نظر قابل حمل باشد نحوه تولید به صورت ریل می باشد. با توجه به اینکه این تابلو ها همیشه در مقابل آفتاب ، برف و بارون قرار دارند، از متریال های با ویژگی های خاص که دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی بوده ساخته شده و دارای قابلیت دیده شدن در شب را داشته و ماندگاری و حفظ کیفیت تابلو ها به مدت حداقل 7و 10 سال جزو ویژگی های مهم این محصولات است.

بعضی از مهم ترین کاربرد های تابلو ریلی شامل: 1) ایجاد نظم و امنیت در جاده ها 2) کاهش حوادث جاده ای 3) کمک به انتخاب مسیر مناسب 4) ارائه اطلاعات مورد نیاز و لازم برای رانندگان و مسافران در طول سفر می باشد.

تابلو های اخباری و اطلاعاتی که به خاطر نوع ساخت آن ها که در عرض های 20 سانت و دارای لبه های فرم داده شده به صورت ریل توسط دستگاه رول فرمینگ تولید و ساخته می شوند و با مونتاژ در کنار هم تبدیل به تابلو های بزرگ در طول و ارتفاع های مختلف می شوند به همین خاطر مشهور به تابلو های ریلی می باشند.

برخی از نمونه کارهای تابلو ریلی شرکت قارتال

2 نظر در “تابلو ریلی

  1. فائزه باوفا گفت:

    سلام و درود میخواستم بدونم در چه شهر هایی امکان نصب تابلو ریلی دارید؟

    1. سلام وقتتون بخیر
      با توجه به اینکه شرکت قارتال دارای اکیپ های مجرب،فنی، متخصص و متعهد که مجهز به امکانات و تجهیزات مورد نیاز و بروز می باشند، برای عملیات اجرایی اعم از نصب تابلو و علایم، نصب هندریل پل، نصب پایه های ترافیکی ( دروازه ای، سازه ای، صلیبی و کنسولی)، نصب گاردریل، اجرای خط کشی و خط نوشته جاده و خیابان می باشد آمادگی کامل برای اجرا و نصب در سراسر نقاط و جاده های ایران و سایر کشورهای همسایه از جمله عراق، آذربایجان، ارمنستان،ترکمنستان طبق نشریه و آیین نامه های ایمنی ایران و بین المللی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *