مقدمه

سوله یکی از سازه‌هایی است که قدمت زیادی در ایران دارد. سوله‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها برای یک کاربرد خاص مناسب هستند. این سوله‌ها در متراژ متفاوت تولید می‌شوند. یکی از انواع سوله، سوله ۵۰۰ متری است که خود انواع گوناگونی دارد. در حال حاضر پیشرفت علم مهندسی و فناوری‌های ساخت سازه‌های فلزی باعث شده است که ساخت سوله نیز متحول شود. تا آنجایی که انواع سوله جایگزینی برای محیط‌های صنعتی، تجاری، ورزشی و ... شده‌اند. با توجه به این فناوری‌ها، قیمت سوله ۵۰۰ متری و سایر سوله‌ها افزایش پیدا می‌کند. قارتال به عنوان برترین کمپانی فروش سوله ۵۰۰ متری آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید بدانید سوله‌های ۵۰۰ متری چه نوع سوله‌ای هستند، چه انواعی دارند و با چه قیمتی ساخته می‌شوند، با ما همراه باشید.

سوله ۵۰۰ متری

سوله به نوعی از سازه‌های فلزی گفته می‌شود که سقفی شیب دار دارند و بر اساس اصول مهندسی ساخته می‌شوند. طراحی ساخت سوله از قبل انجام شده و متریال‌های مختلفی مثل فلز گالوانیزه یا فولاد مقاوم برای ساخت این سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین سوله‌ها در جهان چوبی بودند اما به مرور زمان افراد به مقاومت و پایداری فلز پی بردند و سوله‌ها را به شکل فلزی ساختند. امروزه انواع سوله را با توجه به نوع دهانه نوع ساخت و همچنین با توجه به شکلی که دارند، تقسیم بندی می‌کنند.

سوله ۵۰۰ متری

انواع سوله ۵۰۰ متری

افرادی که به دنبال خرید و فروش سوله ۵۰۰ متری هستند، حتما با انواع سوله‌های ۵۰۰ متری هم آشنایی کامل دارند. در مجموع سه نوع سوله خرپایی یا سبک، سنگین و سوله ubm وجود دارند که به شکل ۵۰۰ متری ساخته می‌شوند. در ادامه ویژگی هر کدام از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

  • سوله سنگین

یکی از قدیمی‌ترین انواع سوله ۵۰۰ متری، سوله‌های تیر ورقی هستند. این نوع از سوله‌ها وزن زیادی دارند و از تیر‌های مقاوم و قدرتمند تهیه می‌شوند. به همین دلیل است که در ساختار آن‌ها پروفیل به چشم نمی‌خورد. برای ساخت سوله‌های سنگین تیر ورقی اغلب قاب و ستون سوله را در کارگاه ساخته و سپس به محل نصب ارسال می‌کنند. سپس با استفاده از ابزارهای جوشکاری این اجزا را به هم متصل کرده و یک سازه را احداث می‌نمایند.
توجه داشته باشید که با افزایش طول دهانه سوله تیر ورقی، حجم کلی آن تغییر پیدا کرده و افزایش می‌یابد. بنابراین به هنگام خرید سوله ۵۰۰ متری توجه داشته باشید که طول و عرض دهانه سوله را استاندارد انتخاب کنید. از نظر ما بهترین کار این است که طراحی سوله را به فردی بسپارید که در این زمینه تجربه دارد.

  • سوله سبک و خرپایی ۵۰۰ متری

نوع دیگری از سوله‌ها، سوله‌های سبک یا خرپایی هستند. این سوله‌ها با استفاده از پروفیل روی کار می‌آیند و مقاومت و کیفیت زیادی دارند. وزن سوله‌های خرپایی نسبت به سوله‌های دیگر بسیار کمتر است. همچنین کاربرد آن‌ها بسیار بیشتر از سایر سوله‌ها است؛ چرا که سوله‌ های خرپایی و سبک انواع تیر آهن و ستون‌های فولادی بسیار سنگین را در ساختار خود نمی‌پذیرند. در این صورت وزن سوله کاهش می‌یابد و با پایین آمدن این وزن، قیمت نیز کاهش پیدا می‌کند.
امروزه سوله‌های خرپایی را سازه‌هایی مادام العمر معرفی می‌کنند. از جمله مزایایی که این سوله‌ها دارند این است که طول و عرض دهانه آن‌ها انعطاف پذیر هستند و مشتری می‌تواند با توجه به نیاز خود، دهانه این سوله‌ها را تغییر داده و آن را بزرگتر یا کوچکتر کند.

  • سوله ubm

نوع دیگری از سوله‌ها، سوله‌های یو بی ام هستند که چند سالی است وارد بازار شده‌اند. این سوله‌ها با استفاده از نرم افزارهای مخصوص طراحی و ساخته می‌شوند. با توجه به این که ساختار سوله یو بی ام بسیار پیچیده است، قیمت آن نیز نسبت به سایر سوله‌ها بیشتر است. امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که سوله ۵۰۰ متری خود را در نوع یو بی ام بسازند اما باید توجه داشته باشید که این سوله‌ها هنوز که هنوز است معایب سوله‌های تیر ورقی را دارند. یعنی دهانه قابل انعطافی ندارند و قابل جابجا شدن نیستند.
بر خلاف این معایب، سوله‌های یو بی ام وزن سبکی دارند و می‌توانند ماندگاری فوق ‌العاده‌ای را از خود به نمایش بگذارند. برخی از افراد معتقد هستند که مهم‌ترین دلیل استفاده متداول از سوله یو بی ام این است که این سوله قابلیت عایق شدن خوبی دارد، پس می‌تواند انباری مناسب برای خوراکی‌ها و مواد مختلف به شمار بیاید.

سفارش انواع سوله

برای سفارش ساخت سوله با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت بازار همین حالا تماس بگیرید.

 

سازنده سوله ۵۰۰ متری

شرکت‌های مختلفی وجود دارند که به عنوان سازنده سوله، فعالیت می‌کنند. شرکت‌هایی که چندین سال است مشغول احداث سازه‌های فلزی و سوله هستند، به خوبی می‌دانند که مجری طرح‌های سوله سازی چه وظایفی دارد. یک سوله ساز خوب باید به مشتری خود متعهد باشد، تنگناها و دغدغه‌های کارفرما را درک کند و با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، بهترین سازه‌ها را احداث نماید.
اغلب اوقات کارفرمایان از شرکت‌های ساخت سوله انتظار دارند که در طراحی سوله مد نظر خود، حق انتخاب داشته باشند و پیشنهادات خود را ارائه کنند. در این صورت روند ساخت سوله نیز بهتر پیش خواهد رفت‌. البته توجه داشته باشید که برخی از انتظارات یک کارفرما قابلیت اجرا شدن ندارند. چنانچه سازنده متوجه شود با طرح پیشنهادی کارفرما سلامت سوله به خطر می‌افتد، مسلما از پذیرش این طرح خودداری خواهد کرد.
در مقابل وظایف و تعهدات سازنده سوله ۵۰۰ متری، مشتری نیز تعهداتی دارد. مشتری باید ابتدا قیمت سوله ۵۰۰ متری را جویا شود تا در انتهای کار مشکلی پیش نیاید. این فرد همچنین باید زمین لازم و متریال‌های مورد نیاز برای ساخت سوله را فراهم کند. یکی از نکات مهمی که خیلی از کارفرمایان از آن بی خبر هستند، اخذ مجوزهای ساخت است. شما به عنوان یک کارفرما باید قبل از شروع کار مجوزهای لازم را دریافت کنید و در حین انجام کار با پیمانکار همکاری‌های لازم را داشته باشید. شرکت قارتال به عنوان یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه ساخت سوله ۵۰۰ متری، با شما است تا نیازتان را برطرف کند. شما می‌توانید جهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت سوله با ما در تماس باشید.

سازنده سوله ۵۰۰ متری

اجاره سوله ۵۰۰ متری

اگر شما هم نمی‌توانید از پس هزینه‌های خرید سوله ۵۰۰ متری بر بیایید و به دنبال اجاره این نوع از سوله‌ها هستید، باید از نکات مهمی که در زمینه اجاره سوله وجود دارند مطلع باشید:

  1. به عنوان یک اصل مهم در هر قراردادی، مدت زمان اجاره را در اجاره نامه ذکر کنید. باید توجه داشت که اگر اجاره نامه مدت دار نباشد، باطل می‌شود.
  2. هنگام اجاره سوله باید تمامی تجهیزات و امکاناتی که در اختیار مستاجر قرار می‌گیرند، تک به تک ذکر شوند. در این صورت اگر در هنگام تخلیه مشکلی برای امکانات و تجهیزات سوله پیش بیاید، مشتری باید پاسخگو باشد.
  3. به هنگام اجاره سوله توجه داشته باشید که سوله را متناسب با کاربردی که مد نظر دارید انتخاب کنید. برای مثال اگر قرار است یک کارگاه را راه اندازی کنید، سوله ۵۰۰ متری نمی‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد اما برای انبار کردن اجسام و وسیله‌ها، این سوله‌ها مناسب هستند.
  4. به امنیت سوله، دسترسی‌های آن و امکاناتی نظیر آب و برق و گاز نیز توجه کنید. برخی از سوله‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که تاسیسات در آن‌ها اجرا نمی‌شود. چنین سوله‌هایی برای انجام کارهای صنعتی و ... مناسب نیستند.

شرکت قارتال اینجا است که شما را با نکات مهم که در اجاره سوله وجود دارند آشنا کند. شما با استفاده از راهنمایی‌های مشاورین ما می‌توانید بهترین سوله را در شهر خود اجاره کرده و از آن بهره ببرید. حتی جهت خرید، فروش یا اطلاع از قیمت سوله ۵۰۰ متری می‌توانید یا ما در تماس باشید.

هزینه ساخت سوله ۵۰۰ متری

قیمت سوله ۵۰۰ متری تا حد زیادی به نوع سوله وابسته است. سوله‌هایی که سوله سبک نامیده می‌شوند، با استفاده از پروفیل ساخته شده و قیمت ارزانی دارند. این سوله‌ها توانایی جا به جا شدن دارند و برای هر کاربردی هم مناسب هستند. با توجه به این که از ستون‌ها و تیر ورق‌های سنگین در ساختار سوله سبک استفاده نمی‌شود، قیمت این سوله‌ها نیز کمتر از سایر سوله‌ها است. در مقابل سوله‌های ubm و سوله‌های سنگین وجود دارند که به دلیل ساختار مستحکم خود با قیمتی بیشتر احداث می‌شوند. شما با بررسی نیاز خود باید بهترین نوع از سوله را انتخاب کنید.
ناگفته نماند که هزینه‌های نصب و هزینه‌های خرید تجهیزات نیز جدا از هزینه‌های کلی احداث سوله محاسبه می‌شوند و قیمت نهایی سوله‌های ۵۰۰ متری را تحت تاثیر قرار می‌دهند. پس باید مبلغی را هم برای تامین این هزینه‌ها در نظر بگیرید‌.

پیشنهاد میگردد برای اطلاع از قیمت به روز به لینک زیر کلیک نمایید:

  هزینه ساخت سوله در سال 1402

هزینه ساخت سوله ۵۰۰ متری

فروش سوله ۵۰۰ متری

امروزه کمپانی‌های زیادی برای فروش سوله ۵۰۰ متری وجود دارند. شما باید فروشنده و تولید کننده‌ای را برای خرید این سوله‌ها انتخاب کنید که اولا تجربه زیادی در زمینه ساخت سوله داشته باشد و ثانیا قیمت‌هایی اقتصادی را برای مشتری در نظر بگیرد. در عین حال کیفیت کار آن‌ها نیز خوب باشد. شما می‌توانید سفارشات خرید سوله‌های ۵۰۰ متری را در وب سایت ما ثبت کنید.

نتیجه گیری

ما در این مطلب در مورد سوله ۵۰۰ متری، انواع آن و نکات مهم اجاره این سوله‌ها با شما صحبت کردیم. با توجه به این که قیمت ساخت سوله ۵۰۰ متری بالا است، افراد رو به اجاره کردن این سوله‌ها می‌آورند. چنانچه هنوز هم نتوانستید کمپانی قابل اعتمادی را به عنوان بهترین شرکت خرید و فروش سوله ۵۰۰ متری پیدا کنید، می‌توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *