مجله قارتال

بررسی انواع هندریل و کاربرد آن

بررسی انواع هندریل

هندریل‌ها یکی از موارد ضروری در هر خانه و یا ساختمانی هستند که دارای راه پله و یا یک سطح شیب دار است. در ابتدا هندریل‌ها فقط به عنوان ایمنی استفاده می‌شدند اما امروزه به دلیل نیاز بازار و مشتریان، زیبایی آن‌ها نیز بسیار افزایش یافته است و انتخاب درست هندریل می‌تواند زیبایی خانه شما را چند برابر کند. به دلیل اهمیت این موارد، امروز در قارتال به موضوع بررسی انواع مختلف هندریل و کاربرد هندریل‌های مختلف می‌پردازیم. هندریل‌ها انواع مختلفی دارند و در طرح‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند تا نیازهای مختلف بازار را تامین کنند. همچنین هندریل‌ها از نظر نوع ساختار و مواد اولیه استفاده شده در آن‌ها نیز متفاوت هستند. در ادامه سعی کرده‌ایم که مطالب را به صورت کاملا ساده به شما منتقل کنیم تا سردرگم نشوید و اگر قصد خرید هندریل را دارید، بتوانید انتخاب درستی از انبوه مدل‌های هندریل داشته باشید. جهت اطلاع از قیمت هندریل با شماره 04133122570 تماس بگیرید.

 

هندریل چیست؟

برای بررسی انواع مختلف هندریل، ابتدا بهتر است که ابتدا بدانیم دقیقا هندریل چیست. اگر بخواهیم کلمه هندریل را به صورت دقیق معنی کنیم، می‌توان کلماتی مانند دست‌گیره، دستگرد، دستک و یا دست انداز را مترادف آن دانست. معنی دیگر آن میله‌ای است که به صورت افقی بر روی پایه و یا دیوار نصب شده است و افراد می‌توانند با کمک گرفتن از آن از پله و یا موارد دیگر عبور کنند. پس به طور کلی، هندریل (نرده محافظ پل) متفاوت است. اصلی‌ترین کاربرد هندریل این است که افراد سالخورده، کودکان و یا افرادی که به دلایل مختلف ضعف و ناتوانی دارند، می‌توانند با استفاده از گرفتن آن از پله و یا سطح شیب دار راحت‌تر عبور کنند. کاربرد بعدی هندریل این است که به صورت یک حفاظ و مانع عمل می‌کند و جلوی سقوط افراد از حاشیه پله‌ها و یا سطوح شیب دار را می‌گیرد.

هندریل چیست؟

 

نرده چیست؟

برای این‌که بتوانید هندریل را از نرده تشخیص دهید، بهتر است که تعریف نرده را بدانید. نرده به هر نوع میله‌ای گفته می‌شود که به صورت عمودی نصب شده است. هندریل معمولا در قسمت بالایی نرده و به صورت افقی نصب می‌شود. اما به طور کلی در ایران بر هردوی این موارد نرده گفته می‌شود. البته این تنها حالت استفاده از نرده و یا هندریل نیست و می‌توان به شکل‌های مختلفی از آن‌ها استفاده کرد که به این مورد در قسمت بعدی یعنی بررسی انواع هندریل خواهیم پرداخت.

مدل های تولیدی هندریل شرکت قارتال

انواع مختلف هندریل

به دلیل این‌که سلایق افراد بسیار با یکدیگر تفاوت دارند، شرکت‌های مختلف نیز هندریل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌کنند تا پاسخگوی نیاز مشتریان مختلف خود باشند. همچنین بسته به مکان هدف، ممکن است که نیازها نیز متفاوت شوند. به طور مثال، در شرکت صنعتی، نیاز است تا از هندریل‌هایی با تحمل فشار زیاد استفاده شود. در ادامه انواع هندریل را به شما معرفی می‌کنیم. انواع هندریل عبارتند از:

انواع مختلف هندریل

1. هندریل تاپریل

این دسته از هندریل‌ها به گونه‌ای طراحی و ساخته شده اند که می‌توانند مستقیما و بدون نیاز به وسیله جانبی دیگری بر روی شیشه نصب شوند. به دلیل سادگی و مینیمال بودن، این دسته از هندریل‌ها در طراحی‌های مدرن امروزه بسیار پرمصرف هستند. نصب و تعویض آن‌ها نیز بسیار آسان است و برای نصب آن‌ها نیاز به تخصص خاصی نیست. این دسته از هندریل‌ها انواع بسیار مختلفی دارند و در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند تا پاسخگوی سلایق و نیازهای افراد مختلف باشند. کاربرد هندریل تاپریل و موارد استفاده از آن بیشتر از این که ایمنی باشد، زیبایی است.

2. هندریل براکت

این دسته از هندریل‌ها معمولا به دو دسته مستقل و وابسته تقسیم می‌شوند. هندریل‌های مستقل مستقیم به دیوار متصل می‌شوند. اما هندریل‌های وابسته بر روی نرده‌های چوبی، سنگی، شیشه‌ای و یا موارد دیگر متصل می‌شوند. این دسته از هندریل‌ها به جز زیبایی خاصی که دارند، به عنوان حفاظ نیز کاربرد دارند.

3. هندریل شیشه‌ای

یکی از خاص‌ترین، شیک‌ترین و مدرن‌ترین انواع هندریل، هندریل شیشه‌ای است. کاربرد هندریل شیشه‌ای در اغلب موارد در ساختمان‌های جدید و مدرن دیده می‌شود و زیبایی آن‌ها را چندین برابر می‌نماید. بسیار جالب است بدانید دلیل این که موارد شیشه‌ای همیشه زیبایی خاصی دارند این است که آن‌ها شفاف هستند و به همین دلیل در مغز ما بسیار سریع با محیط همگون می‌شوند و به عنوان یک شئ غریبه دیده نمی‌شوند.

اصلی ترین مزیت هندریل‌های شیشه‌ای پس از زیبایی آن‌ها، تنوع بسیار بالای آن‌ها است و به همین دلیل هر فردی می‌تواند طراحی مدنظر خود را در میان انبوه طرح‌های هندریل شیشه‌ای پیدا کند.

4. هندریل آلومینیومی

هندریل‌های آلومینیومی از پراستفاده‌ترین انواع هندریل‌ها هستند. دلیل پراستفاده بودن آن‌ها این است که خواص منحصر به فردی دارند. به طور مثال، هندریل‌های آلومینیومی بسیار سبک‌تر از دیگر هندریل‌ها هستند. از موارد کاربرد هندریل آلومینیومی می‌توان استفاده از آن‌ها در بالکن‌ها و راه پله‌ها را نام برد.

از آن‌جایی که آلومینیوم بسیار شکل پذیر است، تنوع هندریل‌های آلومینیومی بسیار زیاد است. همچنین به دلیل خواص فلز آلومینیوم و همچنین فرآیند‌هایی که بر روی آن در طی عملیات ساخت انجام می‌شود، این دسته از هندریل‌ها بسیار مقاوم هستند و طول عمر به نسبت بالایی دارند.

هندریل استیل

5. هندریل استیل

این دسته از هندریل‌ها به صورت فراوان در ایران دیده می‌شوند و دلیل آن هم زیبایی و دوام بسیار بالای آن‌ها است. جنس اصلی این هندریل‌ها استیل است که معمولا با استفاده از کروم روکش شده اند و روکش کرومی زیبایی بسیار زیادی به آن‌ها بخشیده است. همچنین این روکش باعث شده تا ماندگاری و طول عمر هندریل نیز افزایش یابد.

تنها ایراد هندریل‌های استیل ابتدایی این بود که پس از مدتی دچار لقی و شل شدگی می‌شدند و دلیل آن‌ها هم پیچ و بست‌های استفاده شده بودند. اما امروزه بست‌های جدیدی برای این دسته از هندریل‌ها طراحی شده اند که نواقص انواع قبلی را ندارند و می‌توانند به صورت طولانی مدت هندریل استیل را پایدار نگه دارند.

6. هندریل‌های ترکیبی

هندریل‌های ترکیبی به مواردی گفته می‌شود که به صورت ترکیبی از دو یا چند نوع ماده برای آن‌ها استفاده شده اند. به طور مثال، در قسمت پایینی شیشه قرار دارد و بر روی آن از هندریل آلومینیومی استفاده شده است.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا هرآنچه را که نیاز است در رابطه با هندریل‌ها و کاربرد هندریل بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. به همین دلیل به بررسی انواع هندریل پرداختیم و مزایا و همچنین معایب هر یک را در اختیار شما گذاشتیم. حال شما می‌توانید خودتان تمامی این موارد را در کنار هم بگذارید و تشخیص دهید که کدام یک از انواع هندریل برای شما مناسب‌تر است. به طور مثال، گفتیم که برای خانه‌های با طراحی مینیمال و مدرن، هندریل‌های شیشه‌ای می‌توانند زیبایی بیشتری ایجاد کنند. در تصویر زیر نمونه ای از هندریل را مشاهده میکنید که توسط شرکت قارتال آذین نقش طراحی و تولید شده است. برای مشاهده انواع مختلف هندریل جاده ای و یا هندریل عابرین پیاده تولیدی این شرکت کلیک نمایید.

هندریل جاده ای (هندریل پل)

در نظر داشته باشید که برای این دسته از محصولات که باید سال‌های زیادی باقی بمانند، هیچ وقت کیفیت را فدای ارزانی نکنید. از آن‌جایی که هندریل‌ها به جز زیبایی کاربرد محافظتی نیز دارند، بسیار مهم است که محصولی با کیفیت تهیه کنید تا در کنار زیبایی، امنیت خانه شما نیز افزایش یابد. جهت استعلام قیمت هندریل میتوانید با شماره 04133122570 ویا با شماره 09144220646 تماس بگیرید تا کارشناسان فروش ما شما رو به بهترین نحو راهنمایی کنند.

سوالات متداول

1- ویژگی‌های هندریل شیشه‌ای چیست؟

هندریل‌های شیشه‌ای به دلیل این که با استفاده از سکوریت ساخته می‌شوند، از مقاومت و دوام زیادی هم برخوردار شده‌اند. این نرده‌ها امنیت بالایی دارند، سریع نصب می‌شوند، نمای زیبایی دارند و از نظر شستشو و نظافت نیز راحت هستند.‌ این نرده‌ها در مقابل هر گونه ضربه استحکام بالایی را از خود نشان می‌دهند و به علت داشتن این مزایا، از استقبال زیادی برخوردار شده‌اند.

2- متداول‌ترین هندریل کدام است؟

هندریل‌های استیل جزو متداول‌‌ترین انواع هندریل هستند. این هندریل‌ها با استفاده از آهن روکش دار ساخته شده‌اند و دوام بالایی دارند.‌

3- ارزان‌ترین هندریل کدام است؟

معمولا هندریل‌های آلومینیومی ساده را با قیمتی ازان به فروش می‌رسانند. چرا که آلومینیوم یک فلز ارزان قیمت است. شما عزیزانی که برای مصارف موقت می‌خواهید هندریل را مورد استفاده قرار دهید، بهتر است این نوع از هندریل را انتخاب کنید.

4- انواع هندریل براکت چیست؟

هندریل‌های براکت خود به دو نوع مستقل و وابسته تقسیم می‌شوند. هندریل‌های مستقل به دیوار وصل می‌شوند و به اتصال دهنده نیاز ندارند اما هندریل‌های براکت وابشته بر روی شیشه یا سایر نرده‌ها نصب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *