مجله قارتال

معرفی بهترین سوله برای کسب و کار شما

آیا می‌دانید که بهترین سوله برای کسب و کار شما کدام است؟ آیا با ویژگی‌های انواع سوله آشنایی دارید؟ افرادی که می‌خواهند سوله‌ای را خریداری کرده و آن را احداث کنند، ابتدا باید با نوع کاربری سوله آشنایی داشته باشند. برخی از سوله‌ها برای ساخت فضاهای بزرگ و برخی دیگر برای احداث کارگاه‌های کوچک مناسب هستند. این که کدام سوله می‌تواند بهترین سوله برای کسب و کار شما باشد، مستلزم توجه به ویژگی‌های انواع سوله است. سوله‌ها را معمولا برای احداث کارخانه، کارگاه، سالن ورزشی، انبار و … مورد استفاده قرار می‌دهند. این نوع از سازه‌ها نسبت به سازه‌های بتنی و ساختمان‌های مختلف از قیمت مناسب‌تری برخوردار شده‌اند. در ادامه می‌خواهیم شما را با انواع سوله‌ای که برای یک کسب و‌ کار مناسب هستند آشنا کنیم.

انواع سوله کدام‌اند؟

سوله‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند بهترین سوله برای کسب و کار شما باشند. از نظر جنس، کارایی و ابعاد سوله‌ها را به انواع مختلفی تقسیم می‌کنند. سه سازه وجود دارند که نه تنها در کشور ما بلکه در دیگر نقاط جهان از کاربردهای زیادی برخوردار هستند. سوله‌های تیر ورقی، سوله‌های سبک و سوله‌های یو بی ام این سه سازه را تشکیل می‌دهند‌. هر کدام از این سازه‌ها ویژگی‌هایی دارند که با شناخت آن‌ها می‌توانید حدس بزنید کدام سوله برای شما بهتر است. البته حدس زدن کافی نیست بلکه باید با مشاورینی که در زمینه ساخت سوله تجربه زیادی دارند نیز مشورت نمود. برخی از مهم‌ترین انواع سوله در مطالب ذیل معرفی شده‌اند:

1. سوله‌های سنگین

اولین و قدیمی‌ترین نوع از سوله‌های موجود در بازار را سوله‌های سنگین تشکیل می‌دهند. این سوله‌ها همان طور که از نامشان پیدا است، ساختاری سنگین وزن دارند. ورق‌های فولادی و تیر ورق‌های محکم و سنگینی که در سوله‌های تیر ورقی کاربرد دارند، سبب افزایش وزن آن‌ها شده‌اند. سوله‌های تیر ورقی در ابتدا بسیار پر کاربرد بودند. یعنی برای ساخت تمامی محیط‌ها اعم از محیط‌های کوچک و بزرگ از آن‌ها استفاده می‌شدند. با پیشرفت روز افزون علم مهندسی افراد متوجه شدند که وزن بالا و قیمت بالای این سوله‌ها چندان هم به صرفه نیست. این شد که گونه‌ای دیگر از سوله‌ها روی کار آمدند. البته امروزه نیز بازار خرید و فروش سوله تیرورقی داغ است. برای این که بدانید چه نوع سوله‌ای برای کسب و کار شما مناسب است باید انواع دیگر سوله را نیز بشناسید.

2. سوله‌های سبک وزن

بدون شک نام سوله خرپایی یا سوله سبک وزن را شنیده‌اید. افرادی که به دنبال برترین سوله هستند، می‌توانند از سوله‌های خرپایی استفاده کنند. این سوله‌های پیشرفته با استفاده از پروفیل روی کار می‌آیند. پس می‌توانند بهترین سوله برای کسب و کار شما باشند. سوله‌های سبک وزن همان طور که پیدا است وزن سبکی دارند و با استفاده از متریال‌هایی باکیفیت و مقاوم روی کار می‌آیند. بر خلاف تصور عموم افراد این نوع از سوله‌ها از ماندگاری بالایی هم برخوردار شده‌اند. لازم به ذکر است که به دلیل ارزان قیمت بودن سوله‌های سبک برای ساخت انواع و اقسام کارگاه، انبار و محیط‌های صنعتی از آن‌ها استفاده می‌شود.

حذف تیر ورق‌های اضافی باعث شده است که سوله خرپایی وزن کناری داشته باشد. بدین منوال در مقابل باد و نوسانات جوی از خود مقاومت بالایی را نشان می‌دهد. این سوله‌ها به دلیل استقامت زیادی که دارند با نام سوله‌های مادام العمر هم شناخته شده‌اند. نکته جالب اینجا است که سوله‌های خرپایی قابلیت جا به جا شدن دارند. قابلیتی که نه در سوله‌های یو بی ام و نه در سوله‌ها تیر ورقی مشاهده می‌شود! به شما پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر از مقدار مقاومت سوله‌های سبک، مقاله میزان مقاومت سوله‌ های سبک چقدر است؟ را مطالعه نمایید.

3. سوله یو بی ام

بهترین سوله برای کسب و کار شما می‌تواند سوله از نوع یو بی ام باشد. این نوع از سوله‌ها طراحی مدرنی دارند و برای ساخت مراکز تجاری و اداری به کار گرفته می‌شوند. در ساختار سوله‌های یو بی ام ستون ‌وجود ندارد. به همین دلیل می‌توان آن‌ها را به شکل هشت ضلعی یا نیم دایره طراحی کرد. زمانی که این نوع از سوله‌ها وارد بازار فروش شدند، بسیاری از افراد تصور می‌کردند که بی نقص‌ترین سوله‌ها یو بی ام‌ها هستند. پس از گذشت مدتی مشخص شد که وزن آن‌ها بالا است و کیفیت آن‌ها نیز چندان مطلوب نیست. با این که در ساخت مرغداری، ادارات، مراکز تجاری، انبارها و … از این سوله‌ها استفاده می‌شود اما همواره این سوله‌ها را قابل قیاس با سوله خرپایی نمی‌دانند.

بهترین نوع سوله دارای چه ویژگی‌هایی است؟

بهترین سوله برای کسب و کار شما یک سری ویژگی‌های خاص دارد. به طور کلی بهترین سوله سوله‌ای است که از ویژگی‌های زیر برخوردار باشد:

 • این سوله باید وزن سبکی داشته باشد تا قیمت‌هایی متعارف برای آن در نظر گرفته شود.
 • برای ساخت دهانه‌ این سوله نباید محدودیتی وجود داشته باشد. در این صورت می‌توان برای کاربردهای مختلف این سوله را برگزید.
 • بهترین سوله برای کسب و کار شما سوله‌ای است که بتوان در آن جرثقیل را نصب کرد‌.‌ بدون این که نگران سایز تجهیزات سوله بود.
 • این گونه از سوله‌ها از مقاومت بالایی در برابر عوامل خارجی و داخلی برخوردار هستند.
 • لازم است که بهترین سوله در زمانی کوتاه ساخته شود و در زمانی کوتاه به بهره برداری برسد. حمل آسان تجهیزات و امکانات و اجزای سوله نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که برترین سوله‌ها دارند.
 • بهترین سوله‌ها معمولا با توجه به نکات استاندارد روی کار می‌آیند. پس عملکرد آن‌ها نیز ویژه است. به همین دلیل این سوله‌ها استقامت فوق العاده‌ای دارند و می‌توانند هر فشاری را تحمل کنند.

بهترین انواع سوله چه مواردی می‌باشند؟

بهترین سوله برای کسب و کار شما سوله‌ای است که ویژگی‌های فوق را داشته باشد. امروزه در میان انواع سوله‌های خرپایی، یو بی ام و سوله‌های تیرورقی، سوله‌های خرپایی را بهترین نوع سوله‌ها می‌دانند. شاید بپرسید که چرا این سوله‌ها برتر هستند. به دلایل زیر سوله‌های خرپایی محبوبیت بیشتری دارند:

 1. همان طور که گفته شد وزن سوله‌های خرپایی بسیار کم است. این در حالی است که وزن سوله‌های یو بی ام یا سوله‌های تیر ورقی بسیار بالا است. با توجه به وزن کم سوله‌های خرپایی امکان نصب آن‌ها آسان و راه اندازی آن‌ها سریع است. در صورتی که دیگر سوله‌ها این قابلیت را ندارند.
 2. می‌توان سوله‌های خرپایی را از جایی به جای دیگر برد. در واقع می‌توان اجزای این نوع از سوله‌ها را از هم جدا نمود و سپس به محیطی دیگر برد. در صورتی که سوله‌های تیر ورقی و یو بی ام این قابلیت را ندارند.
 3. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که سوله خرپایی دارد این است که می‌تواند هر گونه فشاری را تحمل کند و هیچ آسیبی نبیند. سوله‌های تیر ورقی و سوله‌های یو بی ام تا یک حد مشخص فشار را تحمل می‌کنند و پس از آن ممکن است فرو بریزند. به همین دلیل است که برای انواع کاربردهای می‌توان سوله‌های خرپایی را برگزید.
 4. افزون بر تمامی این موارد قیمت سوله‌های خرپایی بسیار مقرون به صرفه‌تر از سایر انواع سوله‌ها است. اگر بتوان سوله‌های خرپایی را به صورت دست دوم خریداری کرد، می‌توان در هزینه‌های راه اندازی یک کسب و کار صرفه جویی زیادی را به عمل آورد. بنابراین بهترین سوله برای کسب و کار شما از نظر قارتال سوله خرپایی است.

فاکتورهایی که باید برای انتخاب سوله در نظر بگیرید!

فاکتورهای متنوعی وجود دارند که برای طراحی، ساخت و خرید سوله باید مورد توجه قرار بگیرند. بهترین سوله برای کسب و کار شما سوله‌ای است که استاندارد طراحی شده باشد. جدای از استاندارد بودن سوله لازم است که به وارد زیر هم اعتنا بورزید:

 • سوله‌ای را انتخاب نمایید که وزن سبکی دارد. سوله‌های سبک وزن در مقابل بارهای مکانیکی که به آن‌ها وارد می‌شود، مقاومت فوق العاده‌ای را نشان می‌دهند.
 • سوله خوب باید در مقابل انواع فشارها مقاومت داشته باشد. یعنی فشار زلزله یا نوسانات جوی به آن آسیبی نرساند. این امر در صورتی که سوله به طور استاندارد ساخته شود، محقق خواهد شد.
 • باید برای تعیین ابعاد سوله پیش از ساخت سوله مشاوره بگیرید. در واقع ابعاد سوله با توجه به نوع کاربردی که از سوله انتظار می‌رود، متغیر است. سازنده‌ هم برای اولین بار که با شما برخورد دارد نمی‌داند که کدام سوله می‌تواند برایتان مناسب باشد. بنابراین در مورد ابعاد آن مشاوره بگیرید.
 • به میزان ارتفاعی که سوله دارد توجه داشته باشید و قابلیت نصب جرثقیل در سوله را نیز بسنجید.
 • کیفیت مواد استفاده شده در ساختار سوله نیز اهمیت دارد. مصالحی که برای ساخت سوله به کار گرفته می‌شوند باید از همه نظر استاندارد باشند. این مصالح در صورت کم کیفیت بودن باعث کاهش کیفیت سازه نهایی خواهند شد. به همین دلیل لازم است که با دقت بیشتری مصالح ساخت سوله را بررسی کنید.
 • از دیگر فاکتورهای مهم به هنگام ساخت سوله، قیمت آن است. سوله‌های خرپایی قیمت مناسبی دارند. پس می‌توانند بهترین سوله برای کسب و کار شما باشند.
 • به پوشش‌های سقفی و پوشش دهنده‌های دیواره سوله نیز توجه داشته باشید. بهترین ورق‌های پوشش دهنده ورق‌های آلوزینک، گالوانیزه و ساندویچ‌های پنل هستند. در غیر این صورت باید به استقامت سوله شک کرد.
 • لازم به ذکر است که شما باید تولید کننده‌ای منصف و البته باتجربه را برای گرفتن خدمات انتخاب کنید. قارتال یکی از برترین تولید کنندگانی است که در مورد انتخاب بهترین سوله برای کسب و کار شما به شما مشاوره خواهد داد. در نهایت هم سازه‌ای باکیفیت را در اختیارتان خواهد گذاشت.

فاکتورهایی که باید برای انتخاب سوله در نظر بگیرید!

سخن آخر

ما در این مطلب در مورد بهترین سوله برای کسب و کار شما صحبت کردیم. سوله‌هایی که صنعتی هستند و برای کار مورد استفاده قرار می‌گیرند، انواع مختلفی دارند. سوله‌های خرپایی، سوله تیر ورقی و سوله یو بی ام این انواع را تشکیل می‌دهند که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاصی هم دارند. آنچه که مهم است این است که شما این ویژگی‌ها را بشناسید. سپس متناسب با کاربردی که مد نظر دارید، برترین نوع از سوله را انتخاب کنید. برترین نوع از سوله سوله‌ای است که قیمت مناسبی دارد، استقامت بالایی دارد، کیفیت مطلوبی دارد و ماندگاری آن خوب است. معمولا افراد سوله‌های خرپایی را برای ساخت محیط‌های مختلف انتخاب می‌کنند. شما می‌توانید سفارش خرید این سوله‌ها را در وب سایت ما یعنی قارتال ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *