مجله قارتال

برای ساخت سوله از چه تجهیزاتی استفاده می شود؟

برای ساخت سوله از چه تجهیزاتی استفاده می شود

ساخت سوله با گسترش صنعت فولاد، پیشرفت زیادی داشته است. همانطور که می‌دانید سوله‌ها از کاربردهای مختلفی برخوردارند که می‌توان به کاربرد آنها در ساختمان، کارخانه‌ها، تولیدی ها، انبار و گاراژها اشاره کرد. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که برای ساخت سوله به چه لوازمی نیاز است؟ قیمت ساخت سوله چقدر است؟ برای ساخت سوله از چه تجهیزاتی استفاده می شود؟ اگر شما نیز می‌خواهید پاسخ این سوالات را بدانید، حتما تا پایان با قارتال همراه باشید.

 

ساخت سوله به چه صورت است؟

برای ساخت سوله از صفر تا صد ابتدا کارشناسان محل زمین اجرای پروژه را از کارفرما دریافت می‌کنند و با توجه به درخواست کارفرما، فاز طراحی را شروع می‌کنند. طراحی نقشه سوله با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته مهندسی صورت می‌گیرد که نتیجه آن همراه بودن با استانداردهای روز سوله سازی در دنیا است و پس از محاسبات، زمان و هزینه ساخت به دست می آید. مرحله اول در این پروسه تهیه آهن آلات و جوشکاری به شمار می رود که ورقه‌های آهنی از قبل تهیه شده و با توجه به نقشه‌های ساخت و اجرا، برش خورده و سوراخکاری می‌شوند.

ساخت سوله به چه صورت است؟

این کار با به کار بردن دستگاه‌ها و تجهیزات برشی و پانچی انجام می‌گیرد. پس از برشکاری ورقه های آهن، کار جوشکاری درزهای آن صورت می‌گیرد و برای رنگ آمیزی آماده می‌شود. آخرین مرحله ساخت سوله در کارخانه، رنگ آمیزی است که رنگ‌ها و لایه‌های آن را کارفرمایان انتخاب می کنند. مصادف با ساخت سوله در کارخانه ، زمین محل اجرا پروژه آماده پیاده سازی می‌شود که مراحل آن شامل موارد زیر است:

 • تراز کردن زمین
 • خاکبرداری
 • آرماتور بندی و بتن ریزی
 • فونداسیون

 

ساخت سوله به چه لوازمی نیاز دارد؟

در ادامه پاسخ به سوال برای ساخت سوله از چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟، رسیدیم به بررسی لوازم در حین ساخت سوله. هر یک از سوله‌ها بر اساس مشخصات و نیازهای کارفرمایان، با تجهیزات و لوازم مختلف و متفاوتی ساخته می‌شوند. در انتخاب تجهیزات مورد نیاز، نوع سوله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای پاسخ به این سوال که برای ساخت سوله از چه مصالحی استفاده می‌شود؟ باید بگوییم که تجهیزات مورد استفاده برای ساخت سوله عبارتند از:

 • پروفیل آبرو
 • توری مرغی
 • پشم شیشه
 • پیچ سرمته
 • ورق کرکره
 • عرشه فولادی

ساخت سوله به چه لوازمی نیاز دارد؟

 

قیمت لوازم سوله سازی

در ساخت سوله لوازم مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. هریک از این تجهیزات با توجه به ویژگی و مشخصاتی که دارند متفاوت است. توجه داشته باشید که امروز قیمت لوازم سوله به عوامل بسیاری بستگی دارد و با توجه به نوسانات بسیار زیادی که در بازار ارز وجود دارد، نمی‌توان قیمت مشخص و ثابتی را برای این مصالح در نظر گرفت. برای مثال برای خرید و فروش سوله 1000 متری باید اطلاعات کافی از این نوع سوله‌ها داشته باشید. شما برای اینکه بتوانید با قیمت این لوازم آشنایی داشته باشید، می‌توانید از سایت قارتال استعلام قیمت دریافت کنید و یا با برقراری تماس با کارشناسان قارتال، از آخرین قیمت سوله ها آگاه و بعدا سفارش خود را ثبت کنید. همچنین برای بالا بردن دانش خود در روند ساخت سوله، می‌توانید مقاله ۵ نکته مهم در ساخت سوله را مطالعه نمایید.

 

کاربرد لوازم سوله سازی

در ساخت سوله از تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام از این مصالح از کاربردهای مختلف و فراوانی برخوردار هستند. برخی از کاربردهای لوازم سوله سازی عبارتند از:

 • کاربرد توری مرغی در ساخت سوله: کاربرد توری مرغی در ساخت سوله طوری است که از ویژگی‌ها و مشخصاتی مثل سیم مفتول و ورق فلز بهره مند است.
 • کاربرد ورق کرکره در ساخت سوله: ورق کرکره یکی از مهمترین لوازم سوله سازی محسوب می‌شود. ورق کرکره از مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خوردگی برخوردار است و ظاهری بهتر از ورق‌های معمولی دارند. کاربرد این مصالح در ساخت سوله معمولا در سقف شیروانی سوله ها و یا دیوارها است.
 • کاربرد ورق عرشه‌ فولادی در سوله سازی: این ورق یک محصول بسیار کاربردی برای ساختمان‌های چند طبقه به شمار می رود. کاربرد ورق عرشه فولادی در سوله سازی معمولا در سقف آن است.
 • کاربرد پشم شیشه در سوله سازی: یکی دیگر از تجهیزات مورد استفاده در سوله‌ها ، پشم شیشه محسوب می‌شود. پشم شیشه در سوله سازی به عنوان یک عایق حرارتی عمل کرده و دارای ضخامتی حدود ۲ الی ۷ میکرون است.

کاربرد لوازم سوله سازی

 

سخن پایانی

در این مثال به صورت کلی به پاسخ سوال برای ساخت سوله از چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟، پرداختیم. لازم به ذکر است که ساخت حرفه‌ای سوله باید مرحله به مرحله و با استفاده از نیروی کار حرفه ای انجام شود؛ چرا که اگر سوله دچار خساراتی شود، در این صورت زمان و هزینه فرد متقاضی به صورت کامل از بین می رود. اگر شما نیز می‌خواهید یک سوله حرفه‌ای داشته باشید، همین الان می‌توانید با کارشناسان قارتال در تماس باشید و سفارش خود را به ثبت برسانید.

 

سوالات متداول

1- برای ساخت سوله از چه لوازمی استفاده می‌شود؟

برای ساخت سوله از لوازم مختلفی استفاده می شود که می‌توانی به توری مرغ، پروفیل آبرو، پشم شیشه و پیچ سرمته اشاره کرد.

2- قیمت لوازم سوله سازی چقدر است؟

باتوجه به شرایط اقتصادی و نوسانات ارز و مشخصات فنی هریک از ین تجهیزات نمی توان قیمت ثابتی را برای این تجهیزات بیان کرد.

3- کاربرد پشم شیشه در سوله سازی چیست؟

پشم شیشه به عنوان یک عایق حرارتی در ساخت سوله عمل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *